امروز : جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

TurkmensNews Yaddasht01 300x195 - آقای بیات؛ کنار گود نشسته اید!یادداشت – تورکمن نیوز– بهرام ایری: باید پرسید آقای آنه محمد بیات، چرا و چگونه جرأت می کند در فضای عمومی رسانه ای منطقه، یک نماینده مردم در مجلس را تهدید کند؟ انتقاد و پیشنهاد حق یک خبرنگار است؛ اما آیا تهدید و قلدربازی هم از حقوق خبرنگاری است؟

نه در پاسخ، بلکه در تعجب از رفتار رسانه ای آقای بیات و دوستانشان در قبال انتقاد از نماینده غرب گلستان:
مهم نیست گرگان فردا درباره نماینده غرب گلستان، آقای نورقلی پور چه افشاگری هایی کرده است و مهم نیست دفتر آقای تربتی نژاد، دیگر نماینده مردم گلستان درباره آن اظهارات چه گفته و نگفته است. اما جالب است که چرا و چگونه، یک خبرنگار، آقای بیات، که خود ساکن غرب گلستان هم نیست (احتمالا گنبدی است) اینچنین سینه چاک از آقای نورقلی پور دفاع می کند و آنچنان خطاب به گرگان فردا به ناسزاگویی می پردازد!

انگار برای آقای بیات و دوستانشان، تنها این مهم است که یک نماینده منتسب به جریان اصلاح طلبی باشد یا نباشد! تنها اگر طرف اصلاح طلب بود یا ادعای اصلاح طلبی می کرد کافی است تا او را از هر خطایی پاک کنند و با الفاظ بلندبالای پرطمطراق از او یاد کنند. مگر انسان های اصلاح طلب معصوم هستند؟ همچنان که اصول گرایان هم انسانند و معصوم نیستند. چرا همه چیز را با عینک سیاسی بازی تماشا می کنید و قضاوت می کنید؟ یا نکند قول و قرارها و وعده هایی میان برخی خبرنگاران و برخی نمیاندگان ردّوبدل می شود؟ (این تنها یک سوال است و یک ادعا نیست).

چگونه می شود که یک خبرنگار به جایی می رسد که اینچنین سخن می گوید: «سکوت تربتی نژاد تایید اراجیف؛ گرگان فردا؛ محسوب خواهد شد و پاسخ واقعی او را شهروندان آق قلایی در زمستان۹۸ خواهند داد» (به نقل از کانال اولکامیز). شما مگر نماینده مردم آق قلا هستید؟ چطور می توانید از جانب مردم آق قلا سخن بگویید؟ چطور می توانید به این راحتی یک نماینده مردم در مجلس را تهدید کنید؟ آیا اینقدر خودبزرگ بین شده اید؟!

اما درباره نماینده غرب استان، آقای نورقلی پور. آقای بیات! شما که اصلا ساکن شهرستان های غرب استان نیستید، چگونه اینچنین از ایشان دفاع می کنید؟ حتما آقای نورقلی پور عملکردهای خوبی هم داشته است و مطمئنا در این چندساله، فعالیت های مفیدی هم انجام داده است اما وقتی به صورت میدانی از مردم شهرستان ترکمن درباره ایشان و عملکردشان سوال می کنیم، اکثریت قریب به اتفاق، منتقد عملکرد آقای نورقلی پور هستند. البته، خیلی از مردم این منطقه، نسبت به عملکردهای برادر و پدر ایشان هم که گفته می شود، مدیر دفتر و همه کاره آقای نورقلی پور هستند، انتقاد دارند (علاوه بر عملکرد خود ایشان).
چطور می شود که شما از شرق استان و یک خبرنگار دیگر که گفته می شود اصالتا ترکمن هم نیست اینچنین در دفاع از «نماینده ترکمن غرب گلستان» رگ گردنتان باد می کند!؟ شما که دوست دارید به نمایندگی از طرف مردم صحبت کنید و دیگران را تهدید کنید، اول اجازه بدهید، خود مردم غرب گلستان دیدگاه خود را نسبت به آقای نماینده بیان کنند. حالا در همان انتخابات ۹۸ یا دوباره ایشان را انتخاب خواهند کرد و یا انتخاب نخواهند کرد. نظر و دیدگاه مردم نسبت به یک نفر که عملکردش را در چند سال دیده اند (حالا، خوب یا بد)، با سینه چاکی شما، آقای طاهر جانی و … عوض نخواهد شد.

مردم منطقه غرب گلستان، خودشان از شعور کافی برخوردار هستند که با این بازی های رسانه ای شانتاژ نشوند. دیگر، زمانه قلدربازی رسانه ای و تهدید تمام شده است. حالا، هر فرد با گوشی یا کامپیوتر خود یک رسانه است. آقای بیات، کنار گود نشسته اید و انتظار دارید، مردم به خاطر شما و هم حزبی های شما جانفشانی کنند و لنگش کنند؟ مردم در معیشت خود و بیکاری فرزندان خود مانده اند! این مردم رنجدیده را با این بازی ها چه کار؟

در ضمن، یک سوال: شما را در فضای رسانه ای منطقه در قالب تشکیلات مختلفی می بینیم. به راستی، حزب شما و وابستگی تشکیلاتی شما چیست؟ عضو چند حزب و تشکیلات هستید؟ (این هم فقط یک سوال است، می توانید پاسخ بدهید یا ندهید). ممنون.

 

درج یادداشت مخاطبین و شهروند خبرنگاران به منزله تایید و یا رد محتوای آن نیست و مسئولیت مطالب با نویسنده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  • یالقم

    سلام مگه نماینده مال کل کشور نیست نماینده وقتی نماینده شدنماینده کل مردم ایران است شرق وغرب نداردهرشهروندایرانی میتواندانتقادویاپیشنهادبدهدبه کل نماینده ها

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز