امروز : دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Jade Abrisham 12O 300x200 - آغاز نشست بین المللی جاده ابریشم با حضور ایران در ترکمنستانآسیا و اقیانوسیه-ترکمن نیوز- همایش بین المللی «جاده بزرگ ابریشم – به سوی مرزهای پیشرفت و توسعه» با حضور هیات هایی از ۲۰ کشور از جمله ایران به سرپرستی عباس آخوندی وزیر حمل و نقل و شهرسازی، در منطقه ملی گردشگری ‘آوازه’ شهر ترکمنباشی گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، دیدار با رئیس جمهوری ترکمنستان، شرکت در مراسم افتتاحیه بندر بین المللی جدید «ترکمنباشی» و نیز اجلاس وزرای حمل و نقل کشورهای سازمان همکاری های اقتصادی «اکو» نیز از دیگر برنامه های سفر دو روزه آخوندی و هیات همراه به منطقه ملی گردشگری آوازه است.
«قربانقلی‌ بردی‌ محمداف» رئیس جمهوری ترکمنستان در آغاز همایش بین المللی «جاده بزرگ ابریشم – به سوی مرزهای پیشرفت و توسعه» که در آن هیات هایی از ۲۰ کشور حضور داشتند، تاکید کرد که هدف و موضوع اصلی این نشست احیای جاده بزرگ ابریشم، بررسی و تبیین سیاست‌های مرتبط با سیستم و دالان های حمل و نقل، ترانزیت منطقه ای کالا و نیز افتتاح بندر جدید ترکمنباشی است که عصر امروز بهره‌برداری از آن آغاز خواهد شد.
رئیس جمهوری ترکمنستان تصریح کرد: بندر جدید بین المللی ترکمنباشی درمساحت ۱۵۲ هکتار مجهز به لنگرگاه های مختلف برای پذیرش همزمان ۱۷ کشتی باری و مسافربری است.
وی افزود: ظرفیت این بندر جدید مجهز به آخرین فناوری ها و دستآوردهای نوین در سامانه بنادر و استانداردهای معتبر جهانی یک اقدام جدید در حمل و نقل دریایی خزر و منطقه است و نقش مهمی در توسعه و گسترش همکاری های حمل و نقلی و ترانزیت کالا خواهد داشت.
بردی محمداف در پایان گفت: ظرفیت کاری بندر جدید ترکمنباشی ۱۷ میلیون تن کالا و محموله غیرنفتی در سال پیش بینی شده و به تاسیسات مهمی مانند کارگاه های ساخت و تعمیر کشتی، حمل و نقل کانتینری و مسافری نیز مجهز است.

https://t.me/ITNAnews
لینک عضویت کانال تلگرام

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز