امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

یزد 2 300x187 - آغاز مسابقات اسبدوانی بهاره یزد با شرکت 29 راس اسب+عکسترکمن نیوز – معاونت اسبدوانی فدراسیون سوارکاری کشور گفت: بیست و ششمین دوره مسابقات اسبدوانی کشور روز جمعه با شرکت 29 راس اسب در مجموعه سوارکاری صفائیه شهرستان یزد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حکیم ایگدری در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل بهار یزد عصر روز جمعه (19 فروردین 1401) 29 راس اسب از نژاد عرب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 اسب با تشخیص دامپزشک میدان حذف شدند و 24 راس اسب در 4 دور یک هزار 400 متری در پیست اسبدوانی صفائیه یزد به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های 4+ساله عرب، (Maiden)، به مسافت 1400 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «عبدالحلیم قبادی» با اسب پادریان جی زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب مای پورتوبلو و جواد آچاک با اسب پادرا STS به ترتیب دوم و سوم شدند.

کورس دوم نیز با رقابت اسب های نژاد عرب 4+ساله عرب، (Maiden)، در مسافت 1400 استارت خورد که «محمد سپهوند» با اسب بارمان خان میرابرند جایگاه اول را کسب کرد و سمیر محمدی با اسب پدرو میردهقان دوم شد و محسن مصیبی با اسب بای بای مدائن به مقام سومی اکتفا کرد.

رقابت دور سوم با شرکت اسب های نژاد عرب هندیکاپ کلاس 5 یکسر 4+ ساله و در مسافت 1400 بود که «احمد محمدی» با اسب پاریس دستجردی قهرمان شد، امید سرگلزایی با اسب پیکاردو فاتحی نایب قهرمان و ابوالفضل دهقان نیز با اسب آی سودا سالار جایگاه سومی را از آن خود ساخت.

یزد 1 300x187 - آغاز مسابقات اسبدوانی بهاره یزد با شرکت 29 راس اسب+عکس

دور آخر با رقابت اسب های عرب 4+ ساله (هندیکاپ کلاس 1 دوسر) در مسافت 1400 استارت خورد که «بنیامین جرجانی» چابکسوار خوب گنبدی با اسب آس سلطان زودتر از خط پایان گذشت و احمد محمدی با اسب ویکتور رشید و محمد سپهوند با اسب آران پارسیا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

«احمد محمدی» با کسب یک طلا و یک نقره در این رقابت‌ها به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

باربد پاشا اکبری (دور اول)، آذرپاد ویس و پتروناس سپهر (دور دوم)، آراموس روستا (دور سوم) و اتم در (دور چهارم) اسبهای حذفی بودند که امروز نتوانستند در رقابت های 4 گانه شرکت کنند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های هفته اول کورس بهاره یزد، مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورسهای 4 گانه اهدا شد.

استان یزد دارای یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت است و 47 هیات ورزشی و 62 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.

بیش از 400 مرکز پروش اسب با مجموع بیش از 6 هزار و 500 راس اسب در استان یزد فعالیت دارد و هر ساله 3 نوع مسابقه (جشنواره زیبایی اسب)، (مسابقات اسبدوانی) و (مسابقات پرش) با اسب در یزد برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز