عمره 300x151 - آغاز مجدد حج عمرهترکمن نیوز: حج عمره که در چارچوب اقدامات پیشگیرانه در برابر شیوع ویروس کرونا ۶ ماه تعلیق شده‌بود، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجددا آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اداره امور مسجدالحرام در مکه و مسجدالنبی در مدینه با انتشار اطلاعیه‌ای در توئیتر از آغاز دوباره حج عمره و گشوده شدن کعبه و مساجد تحت تدابیر و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا به روی عمره‌گزاران خبر داد.

در این اطلاعیه به جزئیات بیشتری اشاره نشده و تصاویر عمره گزاران در حال طواف منتشر شده‌است.

عربستان اعلام کرده که مسجدالحرام در جریان مراسم عمره روزانه ۱۰ مرتبه ضدعفونی خواهد شد، همچنین دسترسی زائران به کعبه و حجرالاسود ممنوع خواهد بود.

همچنین قرار است، آب زمزم در بطری‌های بسته‌بندی شده در اختیار عمره‌گزاران قرار بگیرد و برای زائرانی که علائم ویروس کرونا در آنها مشاهده می‌شود، اتاق‌های قرنطینه آماده شده است.

وزارت کشور عربستان با انتشار بیانیه‌ای در تاریخ ۲۳ سپتامبر اعلام کرد که در مرحله اول مراسم حج عمره، از تاریخ ۴ اکتبر برای شهروندان و ساکنان در این کشور با ظرفیت ۳۰ درصدی آغاز می‌شود و از تاریخ ۱۸ اکتبر، مسجدالحرام و مسجدالنبی با ظرفیت ۷۵ درصد پذیرای عمره‌گزاران خواهد بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۴

۱۳ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83723

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک