ماهیان خاویاری - آغاز ساخت ۳ مرکز پرورش ماهی خاویاری در گنبدکاووس و بندرگزترکمن نیوز:  مدیرکل شیلات گلستان گفت: هم‌زمان با دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۳۶ پروژه در حوزه شیلات استان با اشتغال‌زایی مستقیم ۶۲ نفر افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی شیلات گلستان، سید جواد قدس علوی اظهارکرد: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاه‌های مجاز کشاورزی، پرورش ماهی در قفس، پرورش ماهیان خاویاری در مزارع منفرد، پرورش ماهیان گرمابی و مرکز عرضه و زون پروتئینی خواهد بود که در شهرستان‌های گرگان، آق قلا، گنبد کاووس، بندرترکمن، کردکوی، بندرگز، کلاله، گالیکش و کردکوی قرار دارند.

قدس علوی اظهار کرد: از مهم‌ترین پروژه‌های کلنگ زنی امسال می‌توان به سه پروژه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان‌های بندرگز و گنبدکاووس اشاره کرد که با راه اندازی این طرح‌ها پنج نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

مدیر کل شیلات استان گلستان در خصوص ظرفیت تولید ماهی در استخرهای دومنظوره چاه‌های کشاورزی قابل افتتاح گفت: ۷۰ تن ماهی ظرفیت تولید در ۲۹ استخر پرورش ماهی با استفاده دومنظوره از آب چاه‌های مجاز کشاورزی که در دهه فجر امسال است.

قدس علوی با اشاره به افتتاح پروژه‌های شیلات در شهرستان‌های مختلف استان خاطر نشان کرد: در زمینه پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاه‌های مجاز کشاورزی، هشت پروژه در شهرستان گرگان، ۱۰ پروژه در شهرستان آق قلا، سه پروژه در شهرستان بندرترکمن، پنج پروژه در شهرستان گنبدکاووس، سه پروژه در شهرستان کلاله و یک پروژه در شهرستان گالیکش افتتاح می‌شود.

وی گفت: همچنین یک مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان بندرگز و دو مزرعه در شهرستان گنبدکاووس کلنگ زنی می‌شوند که مجموعه ظرفیت تولید در این سه مرکز ۴۳ تن گوشت و ۵۰۰ تن خاویار است.

قدس علوی تصریح کرد: جهت کلنگ زنی و افتتاح پروژه‌های شیلات گلستان در دهه فجر سال جاری ۱۳۴ میلیارد و ۱۵۵ میلیون ریال هزینه شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۲

۱۳ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89538

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک