بین المللی انرژی 300x150 - آغاز به کار مجمع بین المللی انرژی در ترکمنستانترکمن نیوز:  مجمع بین المللی انرژی در عشق آباد با حضور ۳۲ کشور آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این کنفرانس با حضور” رشید مرداف” وزیر خارجه و ” باتر امانوف” رئیس  گاز ترکمنستان با موضوع «همکاری پایدار در بخش انرژی شرط توسعه جهانی» در عشق آباد به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

باتر امانوف رئیس گاز ترکمنستان در این کنفرانس گفت: سه خط انتقال گاز ترکمن به ازبکستان – قزاقستان – چین که در دسامبر ۲۰۰۹ به بهره برداری رسید، سالانه حدود ۴۰ میلیارد متر مکعب سوخت آبی تأمین می کند.

امانوف تصریح کرد: در آینده این حجم  گاز به ۶۵ میلیارد متر مکعب افزایش می یابد.

ادعای مقام ترکمنی در حالی است که ساخت خط لوله گاز «تاپی»، از زمان بندی خود به شدت عقب است و ناامن بودن مسیر انتقال این خط در افغانستان و برخی از مناطق پاکستان وجود دارد.

با این حال، پاکستان شعبه بانک ملی خود را در ترکمنستان مسدود و علت آن را مبهم بودن همکاری دو کشور در پروژه تاپی  (خط لوله گاز) اعلام کرد.

عشق آباد سال گذشته میلادی به کابل وعده داد که مبلغ  ۱۲ میلیارد دلار برای ساخت خط لوله گاز تاپی در افغانستان را در اختیار آن قرار دهد، اما وعده را عملی نکرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۳:۵۵

۱۲ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86369

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک