امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112272

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:09 | ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

قره قلپاقستان 300x209 - آغاز اعتراضات در منطقه خودمختار «قره‌قلپاقستان» ازبکستانترکمن نیوز:  اعتراضات در منطقه خودمختار «قره‌قلپاقستان» ازبکستان اغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  پس از آغاز اعتراضات در منطقه خودمختار «قره‌قلپاقستان» ازبکستان؛ پارلمان، شورای وزیران و وزارت کشور این منطقه ضمن صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که یک گروه جنایتکار در تلاش برای بدست گرفتن قدرت در این منطقه هستند.

در این بیانیه آمده است: با وجود سیاست شفاف در دست انجام در ازبکستان و بیان آزادانه روز اول ژوئیه سال 2022 میلادی در شهر «نوکوس» (پایتخت «قره‌قلپاقستان») یک گروه جنایتکار از افراد اقدامات غیرقانونی را سازماندهی و دست به تصرف ادارات دولتی این کشور زدند.

سازمان دهندگان ناآرامی‌ها ضمن پوشش با شعارهای پوپولیستی و اعتماد شهروندان، بدون تابعیت از درخواست‌های مشروع مقامات، شهروندان جمهوری را در میدان مقابل ساختمان‌های اداری جمهوری «قره‌قلپاقستان» تجمع کردند.

تحریک‌گران با اتکا به تجمع شهروندان تلاش کردند تا برخی از نهادهای دولتی را به تصرف خود درآورند و بدین ترتیب در جامعه تفرقه بیاندازند و وضعیت سیاسی – اجتماعی ازبکستان را بی‌ثبات کنند.

با اقدامات قاطعانه که توسط سازمان‌های نیروی انتظامی انجام گرفت از اقدامات غیرقانونی تحریک‌گران جلوگیری و تلاش‌ها برای شورش‌های دسته جمعی سرکوب شد.

ما مسئولانه اعلام می‌کنیم که کشور ما از ظرفیت‌های لازم برای جلوگیری از وخامت بیشتر وضعیت برخوردار است. گروهی از سازمان دهندگان شورش‌های دسته جمعی و افرادی که در برابر سازمان‌های نیروی انتظامی به طور فعال مقاومت کردند، بازداشت شدند. در حال حاضر آنها تحت پیگرد قانونی هستند. همه تحریک‌گران شناسایی و طبق قانون پاسخ می‌دهند.

در این شرایط تلاش‌های برخی از نیروهای ناسالم خارجی مبنی بر تأثیرگذاری بر توسعه اوضاع «قره‌قلپاقستان» از طریق انتشار اطلاعات هدفمند و تحریف رویدادهای جای جای نگرانی دارد.

منبع: parstoday

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز