امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    128246

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:01 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x174 - آشوراده حق مسلم گلستان است، برای حفظ و احیای آن دفاع همه جانبه می‌کنیم!ترکمن نیوز- عبدالرسول جوادی بالاجاده – این روزها آشوراده در تب شدید می‌سوزد و گلستان با تمام وجودش تب‌دار این مصیبت بی‌تدبیری و ناکارآمدی است!

داستان دنباله‌داری که سالهاست گلستان با آن سکانس‌های سریالی روبروست و به تماشای ناهماهنگی‌های ارکان تصمیم‌گیری حاکمیت نشسته است.

بازدیدها و دستورات رئیس دولت سیزدهم در سفرهای استانی و تعیین تکلیف آن هم برای همسایه غربی ملاک عمل قرار نگرفت و هراز چندگاهی پنجه‌های تیز برای بدست آوردن آشوراده که حق مسلم و متقن گلستان است، نشان می‌دهد و صداهایی را بلند می‌کند.

مردم گلستان قانونمند و قانون‌مدار با استناد به دستورات و تاکیدات رئیس دولت در احقاق حقوق مسلم خود پافشاری دارند و با ادبیاتی حقوقی مطالبه‌گر حقوق ملی خود می‌باشند.

سوال این است ؟

آیا رئیس سازمان محیط زیست دستور رئیس جمهور و مصوبات سفر دولت محترم برای این حق مسلم مردم گلستان را سندی بالادست نمی‌‌شمارد؟

و سوال دیگر آن که: آیا اداره کل محیط زیست مازندران تابع سازمان محیط زیست کشور و مجری مصوبات و دستورات رئیس دولت نیست که اینگونه پنجه به این حق مسلم انداخته است و گاها با ادبیات و رفتارهای غیر حرفه‌ای موانعی برای توسعه و پیشرفت طرح مهم توسعه‌ای گردشگری در گلستان ایجاد می‌کند؟

و با این اقدامات غیر مدبرانه، عملا موجب شکاف قومیتی برای مردمان شریف دو استان هم‌مرز می‌شود؟

رئیس جمهور محترم!

در دو سفر به گلستان بنا بر ضرورت و اهمیت توسعه صنعت گردشگری و احیای جزیزه آشوراده،از برنامه‌های مهم دولت را بازدید از جزیره آشوراده و صدور دستوراتی و تصویب مصوباتی داشتید که همه ارکان تصمیم سازی و تصمیم گیری در این بازدیدها،همراهی و تاکید بر اجرای آن داشتند؟

چرا در تحقق مصوبات سفر و دستورات جنابعالی در دستگاه‌های اجرایی تعلل و کوتاهی که نتیجه آن موجب بروز مشکلات سیاسی و اجتماعی برای مردم شریف دو استان هم مرز می‌شود؟

چرا برخورد قانونی با مدیران استانی از سوی مدیران ارشد محیط زیست کشور بعمل نمی‌آید؟

رئیس جمهور محترم !

آشوراده قلب تپنده و حق مسلم گلستان است و برای احیای و توسعه آن تمام توان سیاسی و اجتماعی استان بکار گرفته شده است و انتظار است تاکید فرمایید تا موانع پیشرفت این قطب گردشگری گلستان برطرف شود!

لیکن آنچه حاصل است وفاق ملی همه گلستانی‌ها در احقاق حقوق ملی استان است و ذره ای از آن کوتاه نخواهند آمد!

ضمن تقدیر و تشکر از مواضع مدافعانه، بجا و مطالبه گرانه استاندار محترم و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان،با تمام وجود در همراهی و مشارکت ملی حقوق مسلم استان همراه مدیران استانی خواهند ماند و ذره ای از آن عقب نشینی نخواهند داشت.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بداند و آگاه باشد که گلستان برای حقوق خود، همه جانبه دفاع خواهد داشت.

انتظار است رئیس سازمان در اجرای تاکیدات رئیس دولت محترم و وزرای مرتبط آگاهانه و مدبرانه عمل نماید و مواضع حقوقی و قانونی را به روشنی در حق مردم گلستان به اداره کل تابع در مازندران تفهیم و ابلاغ دارند.

بیشتر بخوانید:

اخذ مجوز طرح طبیعت گردی جزیره آشوراده در شورای عالی معماری و شهرسازی

اقدام بدون مجوز مازندران در جزیره آشوراده

توقف عملیات اجرایی گردشگری در جزیره آشوراده توسط محیط زیست

آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری جزیره آشوراده در سفر دوم رئیس جمهور

طرح گردشگری جزیره آشوراده تعیین تکلیف شد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز