امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    97229

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:33 | ۰۲ تیر ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

رشید نافعی 300x191 - آزمونی برای هم اندیشی شتافتگانترکمن نیوز: رشید نافعی عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز در یادداشت خود چنین نوشت:

امروز وقتی نامه درخواست عده ای از حقوقدانان کشور مبنی بر انتصاب آقای محقق میر داماد بر جایگاه ریاست قوه قضائیه را دیدم ٫ سوالی ذهنم را مشغول کرد .

آیا عده ای از هموطنان و هم کیشانم در قالب مجمع مشورتی یا هم اندیشی اهل سنت٫ قبل از انتخابات به دیدار جناب آقای رئیسی کاندیدای ریاست‌جمهوری با حفظ سمت رئیس قوه قضائیه به تهران شتافتند٫ اکنون با کوچ ایشان از آن قوه به قوه مجریه آیا این مجمع می‌توانند از آن حقوقدانان سوال نمایند آیا در صورت احراز و دارا بودن صلاحیت و شایستگی یک ایرانی اهل سنت٫ انتصاب و بکار گیری آنان در رأس قوه قضاییه ایراد حقوقی و انسانی دارد؟!

و آیا آن مجمع هم اندیشی می‌توانند مثل پیشا انتخابات جسارت پسا انتخاباتی به خرج دهند و از کسی که برای انتخابش به ریاست مجریه ٫ زنگ جرس کاروان انتخاباتش را به صدا در آوردند ٫ می‌توانند درخواست کنند به جای خودش در قوه قضاییه یکی از شایستگان اهل سنت را محضر مقام معظم رهبری پیشنهاد دهند؟!

آیا میتوانند در کنار آن مطالبات٫ به گزینه پیشنهادی جامعه حقوقی کشور و آن دسته از حقوقدانان و وکلا به صدارت قاضی القضاتی جناب آقای دکتر محقق داماد فکر کنند و مجمع مشورتی و هم اندیشی را برای چنین موضوعات و مطالبات پسا انتخاباتی مجدد فعال نمایند؟

آیا در آن جمع هم اندیشی میشود٫ نمایندگان مجلس منطقه تان را نیز دعوت به هم نظری کنید تا سوالی و اقتراحی داشته باشند که چند نفر در دادگستری استانها از بین قشر آن جمع قاضی و رئیس دادگاه … وجود دارد؟!

مستدعی است در صورت امکان کمیته اطلاع رسانی آن مجمع بانک اطلاعات در این زمینه برای آگاهی شهروندان و قضاوت آیندگان تشکیل دهند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز