امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

زندانیان غیر عمد ترکمن نیوز 3 300x187 - آزادی 154 زندانی غیر عمد توسط خیر و نیکوکار گنبدی+تصاویرترکمن نیوز – محمد شهرکی رئیس شعبه یازدهم صلح و سازش دادگستری و رئیس مجمع خیرین گنبدکاووس بمناسبت ماه مبارک رمضان و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) زمینه آزادی ۱۵۴ زندانی جرایم غیر عمد و مالی را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در مراسم آزادسازی زندانیان غیر عمد پیش از ظهر امروز، اظهار داشت: چنین اقدامات خیرخواهانه توصیه دین مبین اسلام بوده و در جامعه اسلامی ایران بسیار ارزشمند است و بهتر است در جامعه الگوسازی شده و ترویج داده شود.

حجت الاسلام محمود ترابی افزود: اینکه انسان نیکوکار قبل از آنکه فرد خطاکار به زندان برود با جلب رضایت شاکیان از زندانی شدن او جلوگیری کند، اقدامی پسندیده‌ است که محمد شهرکی با پشتکار خود اقدام به صلح و سازش دعاوی و آزادی زندانیان می‌کند.

زندانیان غیر عمد ترکمن نیوز 2 300x187 - آزادی 154 زندانی غیر عمد توسط خیر و نیکوکار گنبدی+تصاویر

وی بیان کرد: آزادی ۱۵۴ زندانی یه محکوم به زندان آمار بسیار بالایی است که یک فرد به تنهایی زمینه آزادی آنها را فراهم می‌کند و باید چنین فرهنگی را در بین سایر نیکوکاران نهادینه کرد.

رییس دادگستری گنبدکاووس هم در این مراسم که نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار وفرماندارویژه ، روسای ادارات و نهادها، ائمه جمعه، علمای شیعه و اهل سنت و اعضای شورای تامین حضور داشتند، گفت: اقدام به آزادی زندانیان توسط افراد نیکوکار و تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در راستای سند تحول قوه قضاییه است.

علی یزدانی افزود: ظرفیت زندان گنبدکاووس که شرق استان گلستان را پوشش می‌دهد، بسیار پایین و جمعیت فعلی زندانیان در این شهرستان چند برابر ظرفیت است.

وی اضافه کرد: آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد یا محکومان مالی که حکم جلب آنها توسط محاکم قضایی صادر شده با سایر زندانیانی که جرائم خاص مرتکب شدند، فرق دارد و این عده باید دوران محکومت خود را برای اصلاح بگذارند و از حقوق و تسهیلات قانونی پیش بینی شده مانند رای باز و اشتغال برخوردار نیستند.

زندانیان غیر عمد ترکمن نیوز 1 300x187 - آزادی 154 زندانی غیر عمد توسط خیر و نیکوکار گنبدی+تصاویر

محمد شهرکی رییس مجمع خیرین استان گلستان و رییس شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس با فراهم کردن زمینه آزادی ۱۵۴ زندانی امروز جمع زندانیان آزاد شده توسط خود از سال ۸۲ تاکنون را به عدد ۶ هزار و ۸۵۴ نفر افزایش داد ضمن اینکه در این مدت زمینه رهایی از قصاص محکوم به اعدام ۳۱ زندانی را با جلب رضایت اولیای دم فراهم کرده است.

در این مراسم، نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی برون، امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، فرماندار ویژه گنبدکاووس، فرمانده سپاه گنبدکاووس، فرمانده انتظامی گنبدکاووس و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز