امروز : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    121297

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:08 | ۰۷ تیر ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

22 300x199 - آزادی بیان و مطبوعات بخش جدانشدنی راهبرد توسعه ازبکستانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان گفت: تامین آزادی بیان و مطبوعات، بخش مهم و جدانشدنی استراتژی توسعه کشور برای حمایت از منافع، شرف و حیثیت انسان و ایجاد جامعه دموکراتیک است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «شوکت میرضیایف» به کارمندان مطبوعات و رسانه‌های گروهی این کشور روز رسانه را تبریک گفت و افزود: تامین آزادی بیان و مطبوعات، حق دریافت و انتشار اطلاعات بخش مهم و جدانشدنی استراتژی توسعه مبنی بر حمایت از منافع، شرف و حیثیت انسان، ایجاد جامعه دموکراتیک و دولت خدمتگزار مردم است.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: در قانون اساسی اصلاح شده کشور، مقررات مربوطه بیش از پیش تشدید شده که نشانه اقدامات پیگیرانه ما در این ابعاد است.

میرضیایف ادامه داد: هم اکنون در ازبکستان 2140 رسانه جمعی فعالیت می‌کنند که 626 رسانه جمعی بیشتر از سال 2016 میلادی شده است. 65 درصد آنان رسانه‌های غیردولتی هستند که نشان‌دهنده تحولات ساختاری مستمر در این حوزه است. لازم به ذکر است که در کنار رسانه‌های سنتی، نشریات اینترنتی نیز به سرعت توسعه می‌یابد که تعداد آنها به 745 رسیده است و مخاطبان آنها مدام در حال افزایش هستند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بخش مطبوعاتی در سازمان‌های دولتی و نهادهای محلی در تقویت گفت‌وگو با مردم تأثیر بسزایی دارد.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: زمان کنونی که به سرعت در حال تغییر است در مقابل ما در همه زمینه‌ها از جمله در زمینه اطلاعات وظایف بسیاری را قرار داده است. امروز در نقاط مختلف جهان رویدادهای در حال وقوع است که باعث نگرانی همگان می‌شود. بدین دلیل نمی‌توانیم نگران چالش‌های فزاینده در فرآیندهای اطلاعاتی جهانی نباشیم. متأسفانه باید بپذیریم که در برخی از مناطق جهان رسانه‌های گروهی برای رضای خاطر نیروهای سیاسی خاص در خدمت جنگ اطلاعاتی، گمراه کردن افکار عمومی، تحریف حقایق و جایگزینی مفاهیم هستند.

میرضیایف افزود: در شرایط دشوار کنونی که برتری در فضای رسانه‌ای از بسیاری جهات از اهمیت تعیین کننده‌ای برخوردار است، ما در شما متخصصان واقعی را می‌بینیم که اصول اولیه مطبوعات دموکراتیک یعنی شفافیت، درستی اطلاعات، وفاداری به منافع ملی را به طور قاطعانه دنبال می‌کنند.

رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: ما در امر از بین  بردن نواقص و مشکلات زندگی جامعه، در مبارزه با نواقص چون بوروکراسی و فساد، در درجه اول به شما روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان عزیز و به ویژه جوانان مستعد که با ایده‌های نو وارد فضای رسانه ملی می‌شوند، اتکا می‌کنیم.

میرضیایف در پایان اظهار داشت: در این ارتباط توسعه پیگیرانه رسانه‌ها همچنان در کانون توجه ما خواهد بود. اطمینان دارم که گزارش ملی که در حال حاضر توسط اتحادیه روزنامه نگاران ازبکستان در حال تهیه است در تعیین و اجرای وظایفی که در این زمینه با آن روبرو هستیم، اهمیت عملی زیادی خواهد داشت.

گفتنی است، روز 27 ژوئن هر سال در ازبکستان به عنوان روز مطبوعات و رسانه‌های جمعی تجلیل می‌شود./فارس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز