امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز:  یاشار نیازی: هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 54 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبد 2 300x188 - آرمین آق آتابای چابکسوار برتر مسابقات اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبدکاووس شد+ تصاویر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس (11 خردادماه)، 61 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 54 رأس اسب از نژادهای “ترکمن و تروبرد” در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (2 ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و علی عطایی با اسب گلستان عطا زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب گل سیغیر و بنیامین جرجانی با اسب آرکان باسط به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که پیمان قوللر عطا با اسب آلتین آی ثقفی سکوی اول را کسب کرد و صادق ایمری با اسب نوروز یاسین در جایگاه دوم قرار گرفت و رضا ایمری با اسب آی حان رمضانی سوم شد.

اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبد 3 300x188 - آرمین آق آتابای چابکسوار برتر مسابقات اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبدکاووس شد+ تصاویر

اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که آرمین آق آتابای با اسب المیرا 2، اسحاق جرجانی با اسب هیتر دان ماترون و محمد خوجملی با اسب بل فوکوس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب جاستیک پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، موسی محمدی با اسب پرفکت آرال مقام دوم را از آن خود ساخت و عبدالحلیم قبادی با اسب بست سیتی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبد 4 300x188 - آرمین آق آتابای چابکسوار برتر مسابقات اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبدکاووس شد+ تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که یاسین زارعی کسلخه با اسب آزتک اول شد، نورمحمد بهادر با اسب  آلیش و عید محمد غراوی با اسب اسپیا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که نورمحمدبهادر با اسب آشیل، آرمین آق آتابای با اسب ریو کاپری و کمال دالیجه عطا با اسب فرناندو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبد 1 300x188 - آرمین آق آتابای چابکسوار برتر مسابقات اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبدکاووس شد+ تصاویر

در دور هفتم اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که حسام عطایی با اسب تی تی گل جابر پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب طوفان امین مقام دوم را از آن خود ساخت و طاهر گوگ نژاد با اسب پیروز مخدومقلی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین چابکسوار هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبد 5 300x188 - آرمین آق آتابای چابکسوار برتر مسابقات اسبدوانی هفته ششم بهاره گنبدکاووس شد+ تصاویر

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ آرتا لهراسب
دور دوم؛ –
دور سوم؛ سکرین
دور چهارم؛ –
دور پنجم؛ جاست لاین
دور ششم؛ فوکوس لا، اونیکس و سوپر ماریو
دور هفتم؛ سلویا آریاسب

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸ میلیارد و 265 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز