امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Kaver sit 300x169 - آرامگاه مخدومقلی فراغی برای اسکان و بازدید گردشگران آماده است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز – یاشار نیازی- سایت و محوطه آرامگاه مخدومقلی فراغی به مساحت 18 هزار متر مربع آسفالت شده و محل اسکان برای بازدید کنندگان و گردشگران مهیا شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رئیس هیات امنای آرامگاه مخدومقلی فراغی گفت: با پیگیری های مجدانه لقمان قربانی (فرماندار شهرستان مراوه تپه) 30 میلیارد ریال دیگر برای توسعه و عمران محوطه آرامگاه مخدومقلی فراغی تخصیص یافته و در حال بهسازی این سایت گردشگری است.

بگدوردی سوداگر در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: برای ورودی سایت اصلی آرامگاه 4 سردر زیبا در نظر گرفته شده است که در حال تکمیل و سنگ کاری می باشد.

وی افزود: محوطه بیرونی و همچنین محوطه مسجد واقع در سایت گردشگری آرامگاه نیز بهسازی و آسفالت شده است.

رئیس هیات امنای آرامگاه مخدومقلی فراغی تاکید کرد: آرامگاه در زمره مناطق نمونه گردشگری شمال کشور در استان گلستان به شمار می رود و احداث 15 غرفه نمایشگاهی نیز برای توسعه محوطه آرامگاه توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه برنامه ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: محل اسکان گردشگران برای مراسم سالانه بزرگداشت مخدومقلی فراغی و پدر گرانقدرشان دولت محمد آزادی جهت اسکان موقت و همچنین برای گردشگران که در طول سال برای بازدید میایند کاملا آماده است.

بگدوردی سوداگر در خاتمه کفت: با توجه به قابلیت های بالقوه منطقه آق توقای در شهرستان مراوه تپه و همچنین وجود  آرامگاه مخدومقلی فراغی که شاعر شهیر و عارف نامی ترکمن های جهان به شمار می رود، احداث پارک دوستی با کشور ترکمنستان را در این منطقه خواستار هستیم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز