خراسان ترکمنستان.jpg2  300x199 - آرامش مرز ایران با ترکمنستان نشان از فهم همسایه ترکمن ما داردتورکمن نیوز:  امروز استاندار خراسان شمالی با هیئت اعزامی ترکمنستان دیدار کرد. در این دیدار که با هدف توسعه اقتصادی و تجاری استان برگزار شد، محمد علی شجاعی با بیان اینکه ارتباط دوستانه با کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسایه از تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت ایران است گفت: این ارتباط ها به سود هر دو طرف است چراکه مرز خراسان شمالی با ترکمنستان، مرزی بسیار آرام است و نشان از فهم بالای این همسایه دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  استاندار خراسان شمالی در دیدار با هیئت اعزامی ترکمنستان گفت: مرز خراسان شمالی با ترکمنستان، مرزی بسیار آرام است و نشان از فهم بالای این همسایه دارد.
وی با اشاره به ظرفیت های همکاری خراسان شمالی با استان آخال ترکمنستان افزود: باید در این نشست که سومین نشست مشترک ماست، زمان بندی مشخص برای اجرای مفاد همکاری و تفاهم نامه ها صورت گیرد. استاندار خراسان شمالی افزود: وزارت خارجه جمهوری اسلامی، صورت مکتوب ظرفیت های همکاری دو طرف را برای ترکمنستان ارسال و با تشکیل کمیته ای، تعاملات بین دو استان را پیگیری می کنیم.
شجاعی گفت: ظرفیت تور گردشگری هوایی آخال به بجنورد، پذیرش بیماران از ترکمنستان، تبادلات بخش کشاورزی، تبادل دانشجو و هم افزایشی در عرصه ورزش را داریم.
وی گفت: خراسان شمالی ۵هزار نیروی ماهر فنی و مهندسی و آماده برای ارائه خدمات در استان آخال را دارد.
احمد قربان اُف معاون استاندار آخال ترکمنستان هم بر افزایش ملاقات مستقیم دو استان تاکید کرد و گفت: ۱۵ اکتبر امسال هم کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور برگزار خواهد شد. احمد کاکا اویچ سفیر ترکمنستان هم از افتتاح بازار صنایع آخال، امروز در مشهد مقدس خبر داد و گفت: علاوه بر روابط اقتصادی، روابط سیاسی دو کشور هم در سطح بالایی برقرار است.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۱۶ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61027

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک