گلستان 4 300x169 - آخر هفته وضعیت آب و هوای گلستان در شرایط هشدار استترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره آغاز روزهای زمستانی و آمادگی دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران های احتمالی اظهار کرد: خوشبختانه در بارش های آخر هفته بحرانی پیش رو نداریم اما وضعیت استان در حالت هشدار است و باید همه دستگاه های اجرایی آمادگی کامل داشته باشند اما اداره کل هواشناسی و راهداری و حمل و نقل جاده بیش از دیگر دستگاه ها همراهی لازم را داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس چهارشنبه ۳ دی در جلسه ستاد پیشگیری, هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید امکانات در اختیار خود و پیمانکاران شان را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کنند تا بتوانند در هنگامه بحران از آنها استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت آمادگی در زمان بحران گفت: اداره کل مدیریت بحران دستورالعمل وضعیت زرد نارنجی و قرمز را تهیه نماید تا در جلسه آتی مورد بررسی قرار گیرد و به دستکاه های مرتبط اعلام شود.
استاندار گلستان افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی طی پنج شنبه و جمعه آینده شاهد برودت ۶ تا ۸ درجه ای دمای هوا و بارش باران و در نقاط کوهستانی شاهد بارش قریب به ۵۰ سانتی متر برف خواهیم بود لذا همراهی مردم و دستگاه‌های اجرایی الزامیست.
دکتر حق شناس در بخش دیگر از سخنان خود یادآور شد : در گلستان قریب به ۱۴ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌شود و اگر چنانچه مردم دمای خانه‌های خود را یک تا دو درجه کاهش دهند نیازی به قطع گاز واحدهای تولیدی نظیر واحدهای تولید آجر نیست.
وی گفت : بیش از ۲۴۳ هزار خانه روستایی در استان وجود دارد که تاکنون بیش از ۱۵۸ هزار واحد مسکونی بیمه شده یا در آستانه انعقاد قرارداد بیمه هستند و نیاز است باقی روستاییان نیز با پرداخت مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان در طول سال منازل خود را بیمه کنند و تا رقم ۲۵ میلیون تومان خسارت در صورت وقوع حادثه را دریافت کنند.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۰ شهر استان تحت بیمه حوادث هستند و نیاز است باقی شهرها نیز با همکاری شهروندان و شهرداری ها بیمه منازل در برابر حوادث صورت گیرد.
لازم به ذکر است در این جلسه سید رضا قادری مدیر کل مدیریت بحران, میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی , علی نصیبی مدیر کل امور روستایی, طیبه خلیلی مدیر کل امور شهری استانداری گلستان و همچنین مدیران اداره کل هواشناسی و راهداری و حمل و نقل جاده ای به ارایه گزارشاتی پرداختند.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۱

۰۳ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87447

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک