امروز : سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز: مدیرکل امور مالیاتی گلستان با اشاره به قطعی سازی مالیات ۹۸ صاحبان مشاغل، گفت: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه توافقی الکترونیکی اشخاص حقیقی پایان مردادماه سالجاری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی اصغر هزارجریبی در دیدار با اعضای هیات مدیره موسسه اصحاب رسانه استان گلستان با اشاره به تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اظهارکرد: امسال مقرر شده مالیات ۹۸ صاحبان مشاغل و وسایط نقلیه عمومی قطعی سازی شده و در این راستا توافق‌های اصلی هم ابلاغ شده است.

هزارجریبی، افزود: صاحبان مشاغل که مجموع درآمد و خدمات آن ها در سال ۹۸ حدود ۹۹۰ میلیون تومان بوده، مشمول این توافق نامه می شوند.

وی، بیان کرد: اگر مالیات قطعی عملکرد صاحبان این مشاغل در سال ۹۷، از صفر تا مبلغ دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد، هیچ افزایشی برای مالیات عملکرد آن ها در سال ۹۸ لحاظ نخواهد شد و همان مبلغ به عنوان مالیات منظور می شود.

مدیرکل امور مالیاتی گلستان اضافه کرد: کسانی که مالیات تشخیص و قطعی آن ها در سال ۹۷، از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون تومان است، مالیات آن ها با چهار درصد افزایش نسبت به مالیات سال ۹۷، محاسبه می شود.

هزارجریبی از افزایش هشت درصدی مالیات صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی پنج میلیون الی ۱۰ میلیون تومان خبرداد و گفت: همچنین کسانی که مالیات آن ها ۱۰ میلیون تومان به بالا است افزایش ۱۲ درصدی مالیات برای آن ها در نظر گرفته می شود.

هزارجریبی، خطاب به مودیان مالیاتی هشدار داد که اخیرا مشاهده شده که برخی از کلاهبرداران با ایجاد سایت های جعلی اخذ مالیات سعی در به دست آوردن اطلاعات کارت های بانکی مودیان داشته تا از این طریق حساب این افراد را خالی کنند.

مدیرکل امور مالیاتی گلستان با اشاره پرداخت الکترونیکی مالیات، تصریح کرد: واریز مالیات از طریق دستگاه های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، درگاه های الکترونیکی اینترنتی سازمان و یا مراجعه به شعب بانک‌ها، امکانپذیر است.

وی، همچنین اظهار کرد: نشریات و موسسات مطبوعاتی از پرداخت مالیات معاف هستند، اما شرط بهره مندی از این معافیت ارائه اظهارنامه مالیاتی است و فقط کشاورزان از ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف هستند و همه مشاغل شامل معافیت مالیاتی باید اظهارنامه خود را تسلیم کنند.

هزارجریبی، افزود: استان گلستان از نظر درآمدهای مالیات در رتبه پایین بوده و ۰.۴ درصد کل درآمدهای مالیاتی کشور را تشکیل می‌دهد لذا درآمدها به اندازه‌ای نیست که پاسخگوی هزینه‌های استان باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان با بیان اینکه مبنای دریافت مالیات بر پایه صداقت مودیان است، گفت: در صورت محرز شدن عدم صداقت مودیان در میزان درآمد، آن ها مشمول جریمه شده و از معافیت های مالیاتی هم محروم خواهند شد.

در این جلسه مدیرعامل موسسه اصحاب رسانه استان گلستان، نیز با بیان اینکه ویژگی اصلی رسانه‌ها «همه جا» بودن آنهاست، اظهار داشت: رسانه‎ها بسترساز توسعۀ کشور هستند.

غلامرضا ولی پور، با بیان اینکه رسانه باید با اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی مردم به پویایی جامعه کمک نماید، اظهار داشت: یک رسانه علاوه بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی می تواند در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش ایفا نماید.

وی، تعامل مدیران دستگاه ها با اصحاب رسانه را یک ضرورت خواند و گفت: یک رسانه خوب نیز باید اصل بی طرفی را رعایت کند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز