امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مدیرکل مطمئنی ارگان راهداری:نقص فنی ترمز سبب کلیدی حادثه

آخرین جزئیات تصادف اتوبوس گنبدکاووس در گردنه گدوک

گنبدکاووس-ایتنانیوز-  مدیرکل دفتر مطمئنی و ترافیک ارگان راهداری با اشاره به ارزیابی ابعاد متفاوت تصادف اتوبوس تهران-گنبدکاووس در گردنه گدوک، بیان کرد: اقدام نکردن سیستم ترمز در سراشیبی جاده و عدم چیرهی راننده در کم شدن دنده اتوبوس، موجب وقوع این سانحه گردید.

otubus 16a 300x200 - آخرین جزئیات تصادف اتوبوس گنبدکاووس در گردنه گدوک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران،   هدایتی گفت: بررسی‌های اولیه صحنه سانحه، گفت و گو با مصدومان، راننده و مساعدت راننده و ظواهر و مدارک نشان از آن دارد که این سانحه بر اثر بروز نقص فنی ماشین رخ داده هست، برپایه سخنان راننده اتوبوس، به محض ورود اتوبوس به ناحیه سراشیبی جاده گردنه گدوک، راننده آگاه می‌شود که ترمز کار نمی‌کند، لذا کوشش می‌کند با دگرگونی دنده و کم شدن آن، نسبت به کم شدن سرعت اتوبوس عمل کند ولی دنده هم جا نمی‌رود و اتوبوس در سراشیبی سرعت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر مطمئنی و ترافیک ارگان راهداری پی کرد: وقت بروز این سانحه، ساعت پیک و پرازدحامی جاده بوده هست لذا راننده اتوبوس‌ به سبب عدم قدرت در کنترل آن و شتاب دریافت سرعت ماشین، ابتدا با یک دستگاه هیوندا النترا برخورد می‌کند و سپس از طرف راننده چپ می‌شود و روی لاین رد کننده سُر می‌خورد و پس از آن اتوبوس با برخورد به کوه، متوقف می‌شود.

وی با اظهار اینکه راننده و مساعدت وی نیز در این سانحه خدشه دیده شده‌اند، اظهار کرد: تحقیقات راجع‌ به مورد ها فنی اتوبوس و کارکرد راننده از چهار روز قبل از وقوع تصادف، در وضع عمل هست.

هدایتی با اشاره به تشکیل نشست کمیسیون مطمئنی راه‌ها با حاضر بودن وزیر مسیر و شهرسازی در این‌باره اظهار کرد: در نشست دیگر نیز وقوع این سانحه در ارگان راهداری ارزیابی گردید و ابعاد آن مورد بازبینی جای گرفت.

مدیرکل مطمئنی ارگان راهداری توضیح داد: در گزارش پلیس که در نشست کمیسیون مطمئنی راه‌ها اظهار گردید، اسنادی دال بر بکارگیری از مواد مخدر و الکل از سوی راننده این اتوبوس انتشار یافته نشد، علاوه بر این پلیس‌ مسیر گزارش داد که اتوبوس ذکر شده جرائم راهنمایی و رانندگی فراوانی نداشته و راننده نیز از نگاه تخلف سابقه‌دار نبوده هست.

هدایتی اظهار کرد:‌ رفتن راننده و شرکت حمل‌ونقل به کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ منوط به بررسی‌های زیادتر هست، به‌ هر وضع اسناد حمل مسئله ویژهی از نگاه راننده و یا اتوبوس نداشته هست ولی قطعاً اگر تخلفی از سوی راننده و یا شرکت حمل‌ونقل رخ داده باشد، فاقد اغماض و به نحو جدی اجراء قانون می‌کنیم.

* وقوع تصادف ابعاد چندگانه دارد

مدیرکل دفتر مطمئنی و ترافیک ارگان راهداری از توافق با ارگان تعلیم و فنی و حرفه‌ای کشور برای برپای دوره‌های تعلیم رانندگی حرفه‌ای اطلاع داد و اظهار کرد: علاوه بر این خلال تفاهم با وزارت بهداشت کوشش می‌کنیم تندرستی راننده از عموم جوانب به توجه ارزیابی گردد.

وی توضیح داد: ارگان راهداری از چند سال قبل درباره برخط‌سازی صادر کردن اسناد حمل دربردارنده جابه‌جایی مسافر و حمل دفعه، کوشش کرده هست.

مدیرکل دفتر مطمئنی و ترافیک ارگان راهداری اضافه کرد: با بکارگیری از GPS و اطلاعات کارت هوشمند ماشین و راننده، زیرساخت اطلاعات از شرکت‌های حمل‌ونقل به ارگان راهداری می‌آید و کنترل از مسیر سیستم به نحو برخط عمل می‌شود، درواقع کارت هوشمند راننده و ماشین، کارت تندرستی، گواهینامه، معاینه فنی و غیره ارزیابی می‌شود و پس از تأیید، کد رهگیری از سوی ‌سازمان راهداری به شرکت حمل و نقل عرضه و اذن صادر کردن شکل وضع مسافر یا بارنامه حمل کالا صادر می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز