372515 855 780x405 300x156 - آتش سوزی در مسجد تاریخی الازهر مصرترکمن نیوز: مقامات مصری اعلام کردند مسجد الازهر دچار حریق شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بر این اساس، ناصر رمضان، رئیس شهرداری بخش مرکزی قاهره اعلام کرد نیرو‌های دفاع شهری موفق شدند آتش سوزی که چهارشنبه شب در مسجد تاریخی الازهر رخ داد، مهار کنند. این آتش سوزی به ساختمان مسجد و محل اقامه نماز آسیبی نرساند. آتش سوزی در یک اتاق کوچک در دست ساخت رخ داده است.

وی ضمن تأکید بر این که در این آتش سوزی به کسی آسیبی وارد نشد گفت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد آتش سوزی به علت اتصال برق بوده است.

مسجد الازهر در منطقه الدرب الاحمر، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تاریخی پایتخت مصر واقع شده است. در این منطقه نزدیک به ۶۵ بنای تاریخی اسلامی از جمله مسجد و مقام رأس الحسین وجود دارد. مسجد الازهر نه تنها یک مسجد برای نمازگزاران بلکه یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های تاریخی به جا مانده از دوره فاطمیان در مصر است و قدمت آن به بیش از هزار سال می‌رسد.

این مسجد همچنین از قدیمی‌ترین مساجدی است که در سال ۳۶۱ هجری قمری (۹۷۲ میلادی) در شهر قاهره بنا شده است تا علاوه بر مسجدی برای نماز خواندن، دانشگاهی برای تدریس علوم و معارف اسلامی باشد. این مسجد تا کنون چند بار ترمیم شده است که آخرین آن‌ها در سال ۲۰۱۸ بود./ آوای سنت

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۷

۲۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84150

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک