امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    111583

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:14 | ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گنبد 300x158 - آب و فاضلاب گنبدکاووس تشنه اعتبارات ملی استترکمن نیوز:  مدیر امور آب و فاضلاب گنبدکاووس گفت: اگرچه طی چند سال اخیر بخشی قابل توجهی از اعتبارات آبرسانی روستایی گلستان از محل صندوق توسعه به گنبدکاووس اختصاص می‌یابد اما به سبب عقب ماندگی‌های سنوات گذشته حوزه آب و فاضلاب این شهرستان و کمبود منابع آبی همچنان نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسین سعیدی راد در نشست با بخشدار مرکزی گنبدکاووس و اعضای شورای بخش اظهار کرد: با پیگیری های نماینده گنبدکاووس، بخشی از کمبود آب شهرستان گنبدکاووس با حفر تعداد ۶ حلقه چاه که در مرحله انجام است و حدود ۲۵۰ لیتر برثانیه هم با تکمیل سد نرماب برطرف خواهد شد.

وی افزود: ۵۹ درصد روستاهای این شهرستان مرزی دارای آب آشامیدنی هستند و برای پوشش بقیه روستاها برنامه‌ ریزی‌های لازم در حال انجام است.

سعیدی راد گفت: در زمان حاضر به ۱۴ روستای نوار مرزی گنبدکاووس و برخی نقاط روستایی بخش مرکزی این شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیاز شهر گنبدکاووس و ۱۱ روستای اقماری آن به آب آشامیدنی در شرایط پیک مصرف ۸۳۲ لیتر بر ثانیه است که با کمبود ۳۵۳ لیتر بر ثانیه مواجه است که برای رفع آن تعدادی چاه با دبی ۱۸۰ لیتر برثانیه حفر شده که یک حلقه از این چاه ها وارد مدار بهره برداری شده و مابقی به زودی به خطوط انتقال متصل خواهند شد.

بخشدار مرکزی گنبدکاووس نیز در این نشست ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده توسط مجموعه آب و فاضلاب گفت: مردم مناطق روستایی این شهرستان در تابستان پارسال با مشکل قطع برق و آب مواجه بودند که باید تلاش کنیم این مشکلات در سال جاری کمتر شود.

خلیل آشور فارسیانی اظهار کرد: سال گذشته ۲ تن از معاونان وزیر نیرو به گنبدکاووس قول مساعد جهت رفع مشکلات کم آبی و قطع برق این شهرستان دادند که امیدواریم با تسریع در تحقق وعده‌ها، مشکلات مردم کاهش می‌یابد.

وی در پایان تاکید کرد: برخی روستاهایی بخش مرکزی که مشکل یا کمبود آب آشامیدنی دارند آمادگی لازم برای اهدای زمین جهت حفر چاه آب دارند.

گزارش از: ناصر نیازی
خبرنگار ترکمن نیوز در گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز