Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می‌کندتورکمن نیوز هوآوی با ارائه فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، پردازش ابری، اینترنت اشیا و تکنولوژی‌های مخابراتی، طرح Smart Factory 2.0 را کلید زده است. این طرح به کارخانه‌ها کمک می‌کند تا فرایند تولید و ارتباطات خود را هوشمند کنند و در کنار آن حافظ محیط زیست باشند.

هوآوی با فناوری‌های خود کارخانه‌ها را هوشمند می‌کند

با وجود افزایش آگاهی عمومی نسبت به ضرورت محافظت از محیط زیست، هر روز کره زمین با مشکلات زیست‌محیطی متعددی روبرو میشود. هنوز هم نفت و فروآورده‌های آن منبع اصلی تولید انرژی در جهان هستند؛ با این حال نهایتاً ۳۰ تا ۴۰ سال دیگر منابع فعلی به پایان میرسند و ممکن است بحران انرژی زودتر از زمان تخمین زده شده، اتفاق بیفتد. هوآوی با فناوری‌های نوین خود و با راهکارهای تولید هوشمند (Smart Manufacturing) به کمک صنعت نفت و گاز آمده است.

در گذشته از سیستمهای ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) در صنعت تولید به عنوان سیستمهای پشتیبان استفاده میشد؛ اما حالا خود به عنوان بازیگر اول فرایند تولید در حال فعالیت هستند. تولید هوشمند که متشکل از کارخانههای هوشمند، تدارکات هوشمند و خدمات هوشمند است، به هدف جدید دیجیتال‌سازی صنعت تولید تبدیل شده است. پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز تولید هوشمند، بدون حمایت فناوریهای ICT پیشرفته همچون محاسبات ابری، دادههای کلان، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی ممکن نیست.

هوآوی به عنوان یکی از ارائه‌کنندگان برتر فناوری‌های ICTدر جهان، مجموعهای از راهکارهای موفق را برای بخش نفت و گاز ارائه کرده که شامل میدان نفتی دیجیتال، ارتباطات میدانهای نفتی دور از ساحل، خطوط نفتی دیجیتال، پالایش دیجیتال و راهکارهای فروش هوشمند است. راهکارهای یاد شده بر پایه طیف گستردهای از محصولات هوآوی چون eLTE بی‌سیم، اینترنت اشیا، سرورهای هوشمند، وسایل ذخیره‌سازی با کارایی بالا OceanStor 9000، محاسبات سریع، دیتاسنترهای تحت کلاد (ابری)، کلادهای همگانی و محصولات ارتباطی سازمانی ابری بنا نهاده شدهاند.

در حال حاضر هوآوی با ۶۰ درصد از بیست کمپانی برتر حوزه نفت و گاز همکاری میکند و در بیش از ۳۸۰۰۰ کیلومتر از خطوط انتقال نفت و گاز مشارکت داشته است. این رقم ۴۱ درصد از مناطق و کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت و گاز را در بر میگیرد.

2 300x160 - Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می‌کند

در آوریل ۲۰۱۷ هوآوی و شرکت PCITC، در همکاری با یکدیگر به طور مشترک یک پلتفرم تولید هوشمند معرفی کردند که نه تنها اولین همکاری میان این دو کمپانی بود، بلکه هسته Smart Factory 2.0 را هم تشکیل داد. این پلتفرم دارای چندین توانایی مهم است که شامل یکپارچه‌سازی متمرکز، دستیابی به اینترنت اشیا، مدیریت و کنترلIT، بهینه‌سازی، خدمات اشتراکی، پردازش داده و هوش مصنوعی می‌شود.

هوآوی و شرکای جهانی این کمپانی به یکدیگر ملحق شدهاند تا چارچوبی را برای تولید هوشمند و کارخانه هوشمند ایجاد کنند که اتوماسیون صنعتی، همگرایی اطلاعات، تولید خدمت‌محور و تولید انعطاف پذیر در آن فراهم شود.

این پلتفرم تولید هوشمند دارای فناوریهای ارتباطی جدید چون محاسبات تحت کلاد، IoT، دادههای کلان، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی است. انتظار میرود پلتفرم ارائه شده در صنعت تولید به پلتفرم برتر تولید هوشمند تبدیل میشود.

تحلیل دادههای کلان و داده‌کاوی به کمپانیهای تولیدکننده کمک میکند تا مشکلات و نقاط ضعفشان را رفع کنند. همه مزایای یاد شده راه را برای ایجاد یک پلتفرم تولید بر پایه کلاد که ویژگی بارز آن مدیریت هوشمند و معماری یکپارچه است، هموار میکند.

دیر یا زود روزی می‌رسد که نفت به پایان خواهد رسید. با این حال فناوریهای جدیدی نظیر محاسبات تحت کلاد و دادههای کلان میتوانند نقش کلیدی در شرکت‌‌های پتروشیمی ایفا کنند؛ چرا که این فناوری‌ها به استفاده بهینهتر از انرژی و با تبعات منفی کمتر برای محیط زیست کمک میکنند تا به اکتشاف سبزتر برای یافتن منابع انرژی جدید بپردازند.

هوآوی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۱۹ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61201

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک