ادامه مطلب...اخبار مراسم-تورکمن‌نیوز-  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از برگزاری نخستین کنگره استانی بزرگداشت شهدای منا در گلستان خبر داد و به تشریح برنامه‎های گرامیداشت شهدای منا پرداخت.

ادامه مطلب...اخبار مراسم-تورکمن‌نیوز-  دبیر بنیاد مختومقلی فراغی از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق با موضوع "مهاجران الی الله" ویژه وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا در شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت -تورکمن‌نیوز-   مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محسن حججی و شهدای مدافع حرم با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت -تورکمن‌نیوز-    جشن روز ملی گنبدقابوس شامگاه پنجشنبه با حضور اقوام مختلف ساکن در استان گلستان در جوار بلندترین برج آجری جهان (برج قابوس) در شهر تاریخی گنبدکاووس برگزار شد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه روز قدس، روز شرف مسلمین است، گفت: روز قدس روز مقابله مستضعفان جهان علیه دنیای استکبار است و شرکت مردم در این روز، آبرو و حیثیت مسلمین است.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز- مراسم نكوداشت دویست و هشتاد و چهارمین سالروز تولد مخدومقلی فراغی صبح جمعه 22 ارديبهشت ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نمايندگان تركمن در مجلس شوراي اسلامي ، استاندار گلستان و مردم فرهنگ دوست گلستان در آرامگاه شاعر در آق‌توقای برگزار شد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از اقوام ساکن در این استان به عنوان ظرفیت منحصر به فرد برای توسعه گردشگری و اشتغال نام برد و بر استفاده بیشتر از این ظرفیت تاکید کرد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تجلیل از جایگاه والای «مخدومقلی فراغی» شاعر شهیر ترکمن گفت: گفتمان این شاعر ، گفتمان وحدت، اخلاق، انسانیت و نجابت است و قوم ترکمن از این گفتمان نشات و تاثیر گرفته‌اند.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  استاندار گلستان با تجلیل از جایگاه «مخدومقلی فراغی» شاعر شهیر ترکمن به عنوان نماد وحدت و اتحاد گفت: خاستگاه تفکرات ترکمن‌ها از بزرگانی چون مختومقلی است.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین بزرگداشت دویست وهشتاد و چهارمین سال تولد مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن روز جمعه در محل آرامگاه وی در آق‌توقای از توابع شهرستان مراوه‌تپه در شرق استان گلستان آغازشد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  همایش بزرگداشت حکیم فرزانه حضرت «مخدومقلی فراغی» در باشگاه دانشگاه تهران با حضور انبوه ترکمن‌های مقیم در تهران، مهمانان دعوت شده از منطقه، دانشجویان و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  همایش روز جوان به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد کاووس در سالن آمفی تئاتر این اداره برگزار شد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن نیوز-  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ازبرگزاری همایش نکوداشت شاعر شهیر ایرانی و ترکمن مختومقلی فراغی در ٢٢ اردیبهشت ‌ماه خبر داد و گفت: این آئین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روستای آق تقای مراوه‌تپه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز-  بر اساس برنامه‌های ستاد سازماندهی جوانان گنبدکاووس همایش بزرگداشت روز جوان در این شهرستان برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز- استاد و محقق جامعه شناسی دانشگاه تهران با اشاره به جایگاه مخدومقلی فراغی در بین قوم ترکمن، گفت: این شاعر و عارف شهیر همچون آهن ربایی است که ترکمن‌ها را دور هم جمع می‌کند.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت-تورکمن‌نیوز- نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به جایگاه والای مخدومقلی فراغی، گفت: بیشتر مردم ایران و جهان، ترکمن‌ها را بواسطه این شاعر و عارف فرهیخته می‌شناسند.

ادامه مطلب...اخبار مراسم و بزرگداشت  - ترکمن‌نیوز: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد کاووس از برگزاری 284مین سالروز تولد  شاعر پر آوازه ی ایرانی ترکمن، «مخدومقلی فراغی» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، نماینده ی مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات شهرستان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد خبر داد.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت - ترکمن‌نیوز:   تاکنون 200 سر اسب برای شرکت در جشنواره اسب شهرستان کلاله ثبت نام شده است.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت - ترکمن‌نیوز:  همزمان با سالروز تولد «مخدومقلی فراغی» عارف و شاعر بزرگ ترکمن، هیأت عالی رتبه فرهنگی ترکمنستان به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت این شاعر بلندآوازه و زیارت آرامگاه وی به ایران سفر می‌کند.

ادامه مطلب...مراسم و بزرگداشت - ترکمن‌نیوز: مراسم بزرگداشت مخدومقلی فراغی شاعر بزرگ ترکمن، به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساری برگزار شد.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram