ادامه مطلب...مقالات گردشگری-ایتنانیوز-    شرایط و گستردگی جغرافیایی ایران اقتضا می‌کند که مبنای هرگونه برنامه ریزی در توسعه عمرانی و اقتصادی بر پایه مطالعات و ملاحظات جغرافیایی و نظام زیستی و معیشتی حاکم بر آن باشد.

اخبار گردشگری - ترکمن نیوز - ادامه مطلب...استاندار گلستان اولویت استان را توسعه گردشگری و رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: 10 موضوع اصلی در این بخش ها در دستور کار بوده و برای ایجاد تغییر در شاخص های توسعه در مسیر تقویت حوزه امنیتی و سیاسی که اکنون وضعیت آن عالی است، حرکت می کنیم.

ادامه مطلب...فرهنگی-تورکمن‌نیوز- علی‌اشرف درویشیان(نویسنده) پس از یک دوره طولانی بیماری ساعتی پیش در کرج دار فانی را وداع گفت.

ادامه مطلب...میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- توسعه صنعت گردشگری، یکی از خواسته‌های مسئولان گلستان در سال‌های اخیر است که در صورت فراهم شدن همه زیرساخت‌ها و نیازهای ضروری می‌توان به رونق بیشتر این بخش همراه با بهبود فضای کسب و کار و افزایش درآمد مردم استان امیدوارتر بود.

ادامه مطلب...تاریخ-تورکمن‌نیوز- نبرد بین آلمان نازی و اتحاد جماهیر شوروی به طور رسمی در اواخر ژوئن سال ۱۹۴۱ آغاز شد هر چند خطر این درگیری از اوایل دهه ی ۱۹۳۰ همواره وجود داشت. این دو کشور با عقد یک پیمان صلح در سپتامبر سال ۱۹۳۹ به طور مشترک از دو طرف به لهستان حمله نموده و هر کدام نیمی از این کشور را به تصرف خود درآوردند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی - ترکمن نیوز - رئیس اداره اجتماعی هنگ مرزی اترک گلستان از توزیع 30 جلد کتاب با عنوان زندگی امامام و پیامبران در بین دانش آموزان دبستانهای دخترانه فرصت و پسرانه ره توشه در گنبد کاووس خبر داد.

ادامه مطلب...فرهنگی-تورکمن‌نیوز- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باورهای کاذب و توهم دانایی یکی از عمده ترین دلایل سرانه اندک و بسیار پایین کتابخوانی در کشور است.

ادامه مطلب...میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت ملی دریاچه فارسیان گالیکش در فهرست آثار طبیعی کشور خبر داد.

ادامه مطلب...تاریخ-تورکمن‌نیوز- در نوامبر سال ۱۹۴۵، در شهر نورنبرگ در آلمان، فاتحان جنگ جهانی دوم، اولین دادگاه بین المللی رسیدگی به جنایات جنگی را برگزار کردند.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت:گنبدکاووس ظرفیت های بسیار خوبی درحوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد و برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در این شهرستان فرصت خوبی است که می تواند این ظرفیت ها را بیشتر به مردم معرفی نماید.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگي- توركمن‌نيوز:‌ اول_دوم دبستان بودم که دیوانه وار عاشقش شدم. با خودم همه جا می بردمش. به مدرسه، به سفر، به مهمانی. می بردم تا سمج بشوم و به دیگران هم بفهمانم چنین کتابی را باید زودتر خواند!

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن نیوز: اردوی فرهنگی تربیتی اعضای فعال مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان از روز شنبه با حضور دختران عضو در اردوگاه 'امیرمحمد قاسمی' شهر دلند در شرق استان آغاز شد.

ادامه مطلب...آداب و رسوم-تورکمن‌نیوز- برگزاری آیین‌های عید قربان در بین اقوام گوناگون در سرزمین رنگین کمان قومیت‌ها و گنجینه معرف و فرهنگ‌ها به شیوه‌های مختلف برگزار می‌شود که قربانی کردن وجه اشتراک همه اقوام استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در این روز است.

ادامه مطلب...

اخبار میراث فرهنگی و گردشگری-تورکمن‌نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از بهره برداری 5 پروژه زیرساختی صنعت گردشگری استان در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 847میلیون ریال اجرا شده است.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  معاون میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری استان گفت :دو غرفه در ۲۶ نمایشگاه صنایع دستی و فرش تهران از رازوجرگلان شرکت کردند.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز- شاعر آئینی انقلاب اسلامی با اشاره اینکه جشنواره شعر اشراق ویژه طلاب و روحانیون است، گفت: مفتخریم که شاعر بزرگ ترکمن، روحانی از جرگه طلاب بوده است.

ادامه مطلب...اخبار فرهنگی-تورکمن‌نیوز-  رئیس انجمن شعر طلاب کشور با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ نفر در انجمن شعر طلاب کشور، گفت: برگزاری محافلی مانند شب شعر و جشنواره‌های شعر سبب ایجاد محفل همدردانه و مومنانه بین برادران اهل سنت و شیعه می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  استاندار گلستان گفت: همه مطالعات و اقدامات کارشناسی برای اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده استان گلستان انجام شده و در مرحله نهایی قرار دارد.

ادامه مطلب...اخبار میراث فرهنگی -تورکمن‌نیوز-  ۱۶ ماه از امضای تفاهم نامه چند جانبه برای احیاء قدیمی ترین بافت تاریخی ثبت شده کشور می گذرد و به مطالبه‌ای عمومی تبدیل شده اما عزم مدیریت شهری گرگان جزم نشد.

ادامه مطلب...اخبار مراسم-تورکمن‌نیوز-  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از برگزاری نخستین کنگره استانی بزرگداشت شهدای منا در گلستان خبر داد و به تشریح برنامه‎های گرامیداشت شهدای منا پرداخت.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner ArzanSara

Banner001

Irandokht

Berenj Jahed

bamdad3

English Lerner

Type Daneshjoei2

 Amlak istanbul

 

NewsGonbad Log

 

Kanal Telgeram