TurkmensNews Telegram TN

ادامه مطلب...راز و جرگلان-ترکمن نیوز-  برای نخستین بار، یک دهیار زن در منطقه ترکمن نشین جرگلان استان خراسان شمالی منصوب شد.

ادامه مطلب...راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- مدیر کل امورعشایر خراسان شمالی گفت: پنج هزارو 300 خانوار عشایری این استان کوچ خود را از هفته جاری به مناطق قشلاقی آغاز کردند.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- ترکمن‌های خراسان شمالی چند ماه قبل از رسیدن به روز عید قربان با رسوماتی که دارند خود را برای این روز آماده می‌کنند.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- فرماندار شهرستان رازوجرگلان گفت: 71 پروژه در این شهرستان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت اسب اصیل ترکمن، سرمایه‌های بخش خصوصی است گفت: به همین منظور کارگروه اسب در استان تشکیل شده است.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- فرماندار شهرستان مرزی رازو جرگلان خراسان شمالی گفت: سیلاب روز جمعه در این خطه که یک کشته و سه مصدم داشت به 10روستا خسارت زد.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان - تورکمن‌نیوز- طی نشستی صمیمی جمعی از ائمه، علما و یاش‌اولی‌های ترکمن همراه با دهیار روستای یکه سعود با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان شمالی مسائل و مشکلات این حوزه را مطرح کردند.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان - تورکمن‌نیوز - مسؤول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان راز و جرگلان گفت: هنرها و صنایع دستی فراموش شده راز و جرگلان درحال احیا شدن است.

ادامه مطلب...اخبار رازو جرگلان-تورکمن‌نیوز- ترکمن‌ها یکی از اقوامی هستند که در منطقه جرگلان از توابع شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی زندگی می‌کنند؛ شغل اکثر آن‌ها پرورش اسب اصیل ترکمن و قالی‌بافی است.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- فرماندار مرزی راز و جرگلان گفت: سیلاب عصر چهارشنبه موجب اختلال در تردد خودروها در مسیر تعدادی از روستاهای این شهرستان مرزی در شمال غرب استان شد اما، خسارت جانی یا مالی در پی نداشت.

ادامه مطلب...

اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- منطقه جرگلان در خراسان شمالی یکی از مهمترین مناطق پرورش اسب در ایران است و هر سال چندین بار مسابقات اسب دوانی و جشنواره اسب اصیل ترکمن در آن برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه با حضور معاون تعاون وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی و شماری از مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- استاندار خراسان شمالی با اشاره به آغاز اجرای تفاهم‌نامه توسعه شهرستان راز و جرگلان از امروز شنبه گفت: این خطه از کشورمان به عنوان شهرستان پایلوت فقرزدایی و محرومیت‌زدایی کشور می‌شود.

ادامه مطلب...اخبار جرگلان- توركمن‌نيوز:‌ بخشدار جرگلان از وضعیت آتش نشانی بخش جرگلان خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها از یک دستگاه آتش نشانی و یک راننده برخوردار که نیاز بخش ۳۰ هزار نفری جرگلان را برطرف نمیکند که نیاز به تجهیز نیرو و دستگاه آتش نشانی دارد.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان راز و جرگلان گفت: در حال حاضر 14 روستاي اين بخش توسط تانكر سیار و چاه‌های کمکی کشاورزی آبرساني مي‌شوند.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- بانویی 87 ساله از روستای یکه سعود، بخش جرگلان که به همراه فرزندان و نوه هایش بخشی از منزل را تبدیل به کارگاه ابریشم بافی کرده است و باعث منبع درآمدی برای 25 خانوار شده است.

ادامه مطلب...اخبار جرگلان - تورکمن‌نیوز - ترویج فرهنگ اهدای کتاب در جامعه یکی از ضروری‌ترین مسائلی است که ضمن ساخت کتابخانه‌ها و مجتمع‌های فرهنگی باید به ترویج فرهنگ اهدای کتاب بین خانواده‌ها و دوستان ارزش و بهای بیشتری داده‌ شود.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان - تورکمن‌نیوز - سرپرست اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان راز و جرگلان از آسفالت تنها ۵۰ درصد راه‌های روستایی راز و جرگلان خبر داد.

ادامه مطلب...اخبار راز و جرگلان - تورکمن‌نیوز- طی مراسمی در جلسه شورای اداری شهرستان راز و جرگلان از حافظ کل قرآن و مقام برتر کشور تجلیل به عمل آمد.

ادامه مطلب...اخبار جرگلان - تورکمن‌نیوز - بخشدار جرگلان گفت: دو منزل مسکونی در روستای دویدیخ از توابع بخش جرگلان به دلیل نشت گاز طعمه آتش شد.

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram