Rohani001.jpgتورکمن نیوز - ایرنا - روزنامه ایران تیتر یک شماره 5731 روزیکشنبه - نهم شهریور- خود را به مصاحبه مطبوعاتی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تحت عنوان ˈ گزارش روحانی از یک سال عملکرد دولت اعتدال / به عهد خود با مردم پایبندمˈ اختصاص داد.

تحریم های جدید امریکا علیه ایران با روح توافق ژنو سازگاری ندارد سازمان تحریم هرگز برنمی‏گردد پایان سال، رشد اقتصادی مثبت می‏شود کشورهایی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند رفتار وا عمال شان را با شعار تطبیق دهند مسیر اشتغال در کشور باز شده است لایحه خروج از رکود، بخشی از اجرای اقتصاد مقاومتی است تورم تا پایان سال به زیر 20 درصد می رسد وزرای خارجه ایران و 1+5 در نیویورک دیدار خواهند داشت مسئولیت مذاکرات را تا اینجا و بعد از این را هم برعهده می گیرم تیم مذاکره کننده در چارچوب تصمیمات نظام مذاکره می کند و مورد حمایت مردم و مقام معظم رهبری است قول خود به مردم، انجمن ها و اصناف را از یاد نبرده ایم نگرانی از استیضاح نداشته و نداریم چرا که استیضاح راه دولت را تغییر نخواهد داد رقابت را قبول داریم اما تخریب و سنگ اندازی پیش پای وزیران را قبول نداریم اگر کسی بخواهد لباس نقد بپوشد اما تخریب کند، او را افشا می کنیم اکثریت قاطع مردم حامی دولت هستند و نظرسنجی ها همین را تأیید می کند امیدواریم روابط دولت و رسانه ملی نزدیک تر شود صلاح کشور در تداوم اعتدال است هیچ کس حق ندارد کار خودسرانه در زمینه فرهنگ انجام دهد

دکتر حسن روحانی روز گذشته برای چهارمین بار میزبان اهالی رسانه بود تا به مناسبت هفته دولت و همزمان با پایان سال اول ریاست جمهوری اش، پاسخگوی سؤالات متعدد درباره سیاست خارجی، سیاست داخلی و مذاکرات هسته ای باشد. رئیس جمهوری اعلام کرد از وعده هایی که در ایام انتخابات مطرح کرده، عدول نخواهد کرد و اگر جریان ها یا فشارهایی بخواهند مسیر دولت را منحرف کنند، ماوقع را با مردم در میان خواهد گذاشت و اگر مردم موافق بودند، طی طریق خواهد کرد. او «اعتدال» را خواسته و مطالبه همه مردم دانست و با تأکید بر این که دولت به یمین و شمال نخواهد رفت، افراطی ها را به اعتدال دعوت کرد. روحانی با مرزبندی میان نقد و تخریب اعلام کرد اقلیت حق نقد ولو تند را خواهند داشت اما هم دولت و هم اکثریت به آنان اجازه تخریب نخواهند داد. چرا که به اعتقاد وی «تخریب علیه ملت قدم برداشتن است.» روحانی تأکید کرد: «اگر کسی بخواهد لباس زیبای نقد بر تن کند و در عمل تخریب انجام دهد، آن لباس را از تن او درمی آوریم و به مردم می گوییم که واقعی نیست.»

رئیس جمهوری با تأکید بر لزوم وحدت و بیان این که «می خواهیم آشتی را بیشتر و شکاف را کمتر کنیم» تأکید کرد: اگر کسی به واسطه حکم دادگاه از حقوق اجتماعی محروم شده باشد، دولت مطابق آن حکم عمل خواهد کرد اما بر اساس توهمات و پنداشته ها، افراد را از حق حضور و فعالیت در عرصه های اجتماعی محروم نخواهد کرد.

او در پاسخ به سؤالی که به رویکرد مجلس در قبال دولت اشاره داشت، استفاده از ابزار نظارتی مجلس را حق قانونی نمایندگان توصیف و در عین حال خاطرنشان کرد: «استیضاح، راه دولت را تغییر نخواهد داد» رئیس جمهوری در ادامه گفت که همان سفارش هایی که به فرجی دانا داشته را به وزیر بعدی خواهد گفت.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و با اشاره به دشواری ها برای رسیدن به تفاهم دائمی و پایدار، وضع تحریم های جدید علیه کشورمان را قویاً محکوم و اعلام کرد: «با افتخار تحریم ها را دور می زنیم چون آن را غیر قانونی می دانیم.»

روحانی تحریم های جدید امریکا را برخلاف روح توافق ژنو ارزیابی و در عین حال خاطرنشان کرد: تحریم های جدید به اصل مذاکرات آسیب نمی زند. رئیس جمهوری با تأکید بر ادامه مذاکرات هسته ای، ابراز امیدواری کرد مذاکرات به نتیجه مطلوب کشورمان منجر شود. وی در واکنش به شایعات درباره اختلاف نظرش با وزیر امور خارجه، تأکید کرد: تیم مذاکره کننده هم حمایت رهبری و هم حمایت مردم را دارد. او ضمن تحسین تیم مذاکره کننده گفت منظورش از به عهده گرفتن مسئولیت مذاکرات، دلگرمی به تیم هسته ای است.

دعوت افراط گرایان به اعتدال

رئیس جمهوری در ادامه موضوعات، سیاست داخلی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه «تلاش مان این است تا شکاف ها را از میان برداریم»، گفت: تلاش ما این است که به آنهایی که زیست شان در «ایجاد شکاف» است، بفهمانیم که در خط شکاف هستند. می خواهیم آشتی را بیشتر و شکاف را کمتر کنیم و امت و ملت واحدی باشیم و دست در دست هم دهیم. بدون وحدت، عبور از این پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، ممکن نیست. وی افزود: دولت مصمم است شکاف بین ادیان و مذاهب را نیز از میان بردارد. ممکن است برخی خوشحال نباشند اما ما این کار را ضروری می دانیم.

وی گفت: ما هیچ یک از وعده هایی که به مردم داده ایم را یادمان نرفته و حتماً به آن عمل می کنیم. برای هر کاری که بخواهیم انجام دهیم حتی گردش به چپ و راست هم مردم را باخبر می کنیم و اگر آن را قبول کردند، انجام می دهیم. ما اعتدال را در پیش گرفته ایم و به یمین و شمال نمی رویم. اکثریت جامعه ما خواهان اعتدال هستند نه اینکه چون دولت ما دولت اعتدال است این حرف را بزند؛ جامعه ما اعتدال خواه است و از افراط گریزان است. روحانی همچنین خطاب به افراطیون، گفت: آن گروه کوچکی که می خواهد افراطی باشد، بداند که ما آنها را به اعتدال دعوت می کنیم، این راه خیر دنیا و آخرت را دارد.

قول هایی که به مردم داده ایم از یاد نمی بریم

روحانی در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به خبرنگار روزنامه شرق که پیغامی از انجمن صنفی روزنامه نگاران را به رئیس جمهوری رساند و از نگرانی روزنامه نگاران صحبت کرد، یادآور شد: جواب این پیغام این است که نگران نباشید. دولت به فکر تهیه لایحه در این باره است و اگر ببینیم راه فعلی به نتیجه نمی رسد، لایحه ای را تقدیم مجلس خواهیم کرد. البته دولت در بعضی زمینه ها باید با بقیه قوا همکاری کند و باید با یکدیگر هماهنگ شود. ممکن است، این تفاهم نیاز به زمان داشته باشد ما قول هایی را که به مردم، انجمن ها و اصناف داده ایم از یاد نخواهیم برد.

کار خودسر فرهنگی ممنوع

وی با اشاره به حوزه فرهنگ و عملکرد دولت در این حوزه، تصریح کرد: ما معتقدیم پرچم فرهنگ جامعه باید بر دوش صاحبان فرهنگ باشد و دولت آنها را یاری کند. معیار ما قانون است. هیچ گروهی حق ندارد کار خودسر در زمینه فرهنگ انجام دهد. در هر زمینه ای که قانون وجود ندارد، می خواهیم که قانونش تصویب شود.

امید به رفع همه تحریم ها

رئیس جمهوری در عرصه سیاست خارجی با بیان اینکه «دولت می خواهد چهره رحمانی اسلام را به جهانیان بشناساند»، خاطرنشان کرد: مردم ایران اهل فرهنگ و ادب هستند و می خواهند زندگی مسالمت آمیز داشته باشند. وی با تأکید بر ضرورت مبارزه با تروریسم، گفت: ما می خواهیم با وحدت و مسالمت آمیز زندگی کنیم به همین جهت با هر نوع تروریسم مخالفیم و با آن مبارزه می کنیم و هر کشور و ملتی هم که از ما کمک بخواهد مثل لبنان و فلسطین، به آن کمک می کنیم.

برای ملاقات با اوباما برنامه ندارم

خبرنگار کیودو نیوز از رئیس جمهوری درخصوص اقدام امریکا در اعمال تحریم های جدید علیه ایران پرسید که روحانی گفت: آنها همیشه مدعی هستند که تحریم جدید اعمال نکرده اند. همان طور که من گفتم، بر فرض که حرف آنها درست باشد، این موضوع با روح توافق ژنو منافات دارد. اصل آن تحریم غلط بوده و شکل جدیدش نیز غلط، غیرقانونی و غیرسازنده است. وی در پاسخ به سؤال دیگر این خبرنگار مبنی بر اینکه آیا قصد سفر به نیویورک و ملاقات با اوباما را دارد یا خیر؟ گفت: هنوز تصمیم نهایی برای این سفر نگرفته ام. هر وقت تصمیم گرفته شد، اعلام می کنم. برنامه ای برای ملاقات با اوباما هم ندارم.

Rohani002.jpg

ناهمخوانی تحریم های جدید با روح مذاکرات

رئیس جمهوری در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر قرارگرفتن افراد، نفتکش ها و شرکت ها در فهرست تحریم های جدید امریکا گفت: من گفتم تحریم، غیرقانونی و تجاوز به حقوق ملت ایران است. ما با همه وجود در مقابل این تحریم ها ایستادگی می کنیم. البته که ما تحریم را دور می زنیم. برخی از این تحریم ها را که در حوزه دارویی و غذایی است، غیربشری می دانیم و در برابر هرگونه تحریمی ایستادگی می کنیم و برای آن ها راه حل پیدا خواهیم کرد.

روحانی ادامه داد: کاری که امریکایی ها به بهانه دور زدن تحریم ها توسط ایران انجام می دهند، کار زشتی بوده و با روح مذاکرات همراه نیست. در حالی که ما در حال مذاکره برای توافق نهایی هستیم. بنابراین این گونه اعمال با سیاست حل معضلات جهانی سازگار نیست. همچنین موجب بی اعتمادی های بیشتر در مردم کشورمان می شود. بنابراین خوب بود امریکایی ها با اعمال و رفتارشان تاحدی زمینه اعتماد را فراهم می کردند تا این اعتماد در آینده شکل بگیرد. اما اعمال و رفتار آنها بی اعتمادی ها را عمیق تر می کند.

تحریم امریکا به اصل مذاکرات لطمه نمی زند

وی در پاسخ به سؤال ان. بی. سی امریکا درباره تأثیر تحریم های جدید بر مذاکرات گفت: تحریم های دیروز(شنبه) امریکا- که به تعبیر آنها جدید نیست و به نظر ما کار درستی نبود- به اصل مذاکرات لطمه نمی زند. البته یکی از پایه های مذاکره، اعتماد و صداقت است که این کارها به اعتماد و صداقت ضربه می زند. ولی ما مذاکره با 1+5 را ادامه می دهیم و امیدواریم در مدت باقی مانده به تفاهم برسیم. البته ممکن است به تفاهم کامل برسیم یا نه.

به شرایط یک سال گذشته بر نمی گردیم

روحانی با بیان اینکه بازگشت شرایط به یک سال گذشته امکانپذیر نیست، گفت: اگر 1+5 با ایران به تفاهم نرسد، معنایش این نیست که سازمان تحریم باقی می ماند، بلکه سازمان تحریم در هم شکسته و باقی نمی ماند و هرگز برنمی گردد.

آماده مذاکره با عربستان هستیم

در ادامه نشست خبری رئیس جمهوری، خبرنگار تهران تایمز نظر وی را درباره گسترش روابط بین تهران و ریاض پرسید که روحانی در پاسخ گفت: از طرف ایران رابطه خوبی با همه همسایگان از جمله عربستان در دستور کار است. اختلاف نظر بین ما و عربستان نسبت به روابط دوجانبه ما نیست. ما اختلاف نظرهایی درباره منطقه، از شمال آفریقا گرفته تا خاورمیانه داریم. به گفته وی، راه برطرف کردن اختلاف نظرها حرف زدن و مذاکره است. نه این که بخواهیم از هم فاصله بگیریم. ما همیشه آماده مذاکره بوده ایم و

هم  اکنون نیز آماده مذاکره با عربستان هستیم. روحانی ادامه داد: البته اختلاف دیدگاه وجود دارد و ممکن است که حل نشود. ما با کشورهای دیگر نیز روابط نزدیک داریم ولی به این معنی نیست که نظرات ما کاملاً یکی باشد. ما می توانیم با عربستان رابطه خوبی داشته باشیم و در عین حال در برخی موارد دارای نظرات یکی هم نباشیم.

قصد حضور در مراسم حج ندارم

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد قصد رئیس جمهوری برای حضور در مراسم حج خاطرنشان کرد: ما همواره مشتاق زیارت خانه خدا و مدینه النبی بودیم و هستیم اما هنوز قصدی برای حضور در مراسم حج ندارم.

لزوم مبارزه جهانی علیه خشونت

رئیس جمهوری در پاسخ به سؤال خبرنگار المنار در مورد برنامه ایران برای مبارزه با تروریسم هم اظهار داشت: ما در گذشته اعلام کردیم که اگر اقدام جدی علیه تروریسم، خشونت و افراط گرایی نشود، بسیاری از کشورها درگیر این موضوع می شوند و در سطح خاورمیانه شاهد مشکلات زیادی خواهیم بود. در همین مسیر باید کشورهایی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند رفتار و اعمال شان را با حرف و شعار تطبیق دهند و سازگار کنند. بی شک جنایت در هر جای دنیا مورد قبول نیست و باید توجه داشت که جنایت، جنایت است. اما متأسفانه شاهدیم برخی از کشورها در موضوع تروریسم به اهداف ملی توجه می کنند در حالی که باید نگاهی جهانی به این موضوع داشت.

رئیس جمهوری با بیان این که کشتن هر انسان بی گناهی به معنای جنایت علیه کل بشریت است، گفت: هر انسان بی گناهی در هر جای دنیا کشته شود یعنی بشریت ذبح شده و باید با این پدیده در همه جای دنیا مبارزه کنیم. لذا از این موضوع استقبال می کنیم که جهانیان به اجماع علیه مبارزه با تروریسم، خشونت و افراط گرایی برسند.

احترام به حقوق اجتماعی نه توهمات

در ادامه خبرنگار روزنامه کیهان به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر «فاصله گذاری دولت با فتنه گران» اشاره کرد که رئیس جمهوری پاسخ داد: همه نکاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان فرمودند، برنامه ریزی و اجرایی و عملیاتی خواهد شد. وی افزود: در مسائلی که مربوط به مسائل سال های گذشته است، براساس قانون عمل خواهیم کرد. اگر کسی محکومیتی دارد و آن محکومیت برای آن است که از حقوق اجتماعی توسط دادگاه محروم شده، قطعاً ما به قانون عمل می کنیم. اما اینکه یک آقایی در یک عکسی بوده و دلیل حضورش در آن عکس و تجمع مشخص نیست، موضوع دیگری است. ما براساس این توهمات او را از حقوق اجتماعی محروم نمی کنیم.

روحانی با تأکید بر لزوم حکم دادگاه برای محرومیت افراد از حقوق اجتماعی، ادامه داد: اینکه بگوید که این آقا کجاست؟ و کجا می خواسته باشد؟ معیار نیست. معیار ما فقط قانون است. حتماً وزرا به آنچه رهبری فرمودند، عمل می کنند و ما در دولت نیز فرمایشات ایشان را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد.

آدم پای اینترنت خوابش می برد

رئیس جمهوری در ادامه در پاسخ به سؤالی که به پهنای باند اینترنت و زمزمه استیضاح وزیر ارتباطات اشاره داشت، وجود اینترنت پرسرعت را از راه های پیشرفت علمی کشور دانست و گفت: اگر بخواهیم مقاله ای دانلود کنیم، باید ساعت ها بنشینیم و گاهی آدم پای اینترنت خوابش می برد.

روحانی با بیان اینکه افزودن پهنای باند اینترنت، مبنای دولت بوده است، ادامه داد: این تصمیم دولت است که در شورای عالی مجازی اتخاذ می شود و در آنجا بحث لازم انجام می شود. یکی از تصمیمات دولت، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است که قدم های اولیه برای آن برداشته شده، بودجه لازم پیش بینی شده و ان شاءالله دولت این کار را خواهد کرد. در شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت بسیار بیش از حالا خواهد بود و تصمیم دولت بر ادامه این روند است.

برنامه ای برای همکاری با امریکا علیه داعش نداریم

روحانی سپس در پاسخ به سؤالی درباره احتمال همکاری ایران و امریکا در منطقه علیه داعش، مبارزه با تروریسم را «خوب» توصیف کرد و گفت: اما هیچ برنامه ای برای همکاری و هماهنگی با امریکایی ها در این زمینه نداریم.

استیضاح راه دولت را تغییر نمی دهد

رئیس جمهوری در پاسخ به سؤالی درباره فشارها به دولت در قالب استیضاح وزیر علوم گفت: در کشور نظرات مختلفی وجود دارد. مجلس این حق را دارد که اگر احساس کند وزیری وظیفه اش را درست انجام نداده، از او سؤال کند و در نهایت رأی بدهد. ما از استیضاح نگرانی نداشته ایم و نداریم. چون استیضاح راه دولت را تغییر نخواهد داد. وی ادامه داد: من به آقای فرجی دانا درباره ایجاد فضای آرامش در دانشگاه، رفتن از کمیت به سمت کیفیت و شایسته سالاری در عزل و نصب ها به جای تفکر جناحی سفارش هایی کرده بودم. همان ها را به وزیر بعدی هم خواهم گفت. من قولی به مردم دادم و آنچه از قانون اساسی درک می کنم، این است که مبنای اجرا، قانون است. ما هم به راهمان همین گونه ادامه خواهیم داد. این که استیضاح برای مقابله با دولت بوده باشد را هنوز حس نکرده ام. در ظاهر هم مجلس سؤالاتی داشت، استیضاح کرد و چون قانع نشد، بر اساس رأی اکثریت به وی رأی عدم اعتماد داد. ما هم تسلیم قانون هستیم.

روحانی با بیان اینکه ممکن است نظرات در کشور واحد نباشد، اضافه کرد: ممکن است کسانی به جد حامی دولت باشند. بعضی ها هم حمایت کنند و هم نقد. بعضی ها هم مخالف باشند و این اشکالی ندارد و در کشور ما پذیرفته است. آنچه از نظر ما قابل قبول نیست تخریب یا سنگ پیش پای مجریان گذاشتن است. اگر کسی بخواهد لباس زیبای نقد بر تن کند و در عمل تخریب انجام دهد، آن لباس را از تن او درمی آوریم و به مردم می گوییم که واقعی نیست.

دولت مقابل تخریب خواهد ایستاد

رئیس جمهوری ادامه داد: نقد مورد استقبال ماست ولو اگر تند باشد؛ اما تخریب قابل قبول نیست. من در این یک سال نسبت به نقد بسیار باحوصله بودم. اما نشان دادم نسبت به تخریب قاطع خواهم بود. چون تخریب یعنی علیه ملت قدم برداشتن. اقلیت حق نقد دارد اما حق تخریب ندارد و هم اکثریت و هم دولت در مقابلش خواهد ایستاد. احساس ما این است که اکثریت قاطع مردم حامی دولت هستند و نظرسنجی ها هم همین را نشان می دهد. وی افزود: ما در فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاست خارجی در این یک سال خودمان را موفق می دانیم. البته هر دستگاهی مشکلات خاص خودش را دارد.

در حال خروج از رکود هستیم

روحانی در ادامه نشست خبری خود پاسخگوی سؤال مجددی درباره رکود اقتصادی شد و توضیح داد: اولویت دولت از بین بردن رکود حاکم بر اقتصاد کشور است و من فکر می کنم این اتفاق در حال رخ دادن است و امیدواریم بزودی رشد اقتصادی ما مثبت شود. اگر از رکود عبور کنیم، اشتغال هم بتدریج وضع بهتری می یابد. من به مردم قول می دهم در ادامه کار مسیر اشتغال باز شود. البته باید اذعان کرد که راه سختی در پیش است و اشتغال تحصیلکرده ها یکی از اصلی ترین مخاطرات مسیر اشتغال در کشور است. وی با اشاره به تحقق وعده خود مبنی بر مهار تورم در یک سال گذشته، اعلام کرد: نرخ تورم تا پایان امسال کمتر از20 درصد خواهد بود. وی از تداوم این روند در سال آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 94 برای نخستین بار در40 سال گذشته، نرخ تورم تک رقمی شود.

آینده رابطه ایران و چین

رئیس قوه مجریه در پاسخ به سؤال فونیکس تی وی چین مبنی بر آینده روابط ایران و چین در صورت عدم توافق با 1+5 گفت: چین در شرایط تحریم یکی از کشورهایی بود که رابطه خوبی با ایران داشت و در آینده نیز این روابط توسعه خواهد یافت. اما در صورتی که توافقات ایران با 1+5 به طور کامل انجام گیرد و تحریم ها از بین برود، شرایط به کلی تغییر خواهد کرد.

رئیس جمهوری مسئول مذاکرات

در ادامه نشست خبری، خبرنگاری به اظهارات اخیر روحانی درباره پذیرفتن مسئولیت مذاکرات اشاره کرد و پرسید: «اخیراً فرمودید که اگر لازم باشد شخصاً مذاکرات هسته ای را هدایت می کنم که این باعث شده برخی فکر کنند قرار است مذاکرات هسته ای در سطح بالاتری از وزارت خارجه انجام شود. همچنین برخی تحلیل کرده اند که شاید این صحبت انتقادی ریز از تیم مذاکره کننده است» رئیس جمهوری در پاسخ گفت: جواب هر دو منفی است. تیم مذاکره کننده ما تیم بسیار قوی و خوبی است. افراد حاضر در این تیم کاملاً به موضوعات مسلط هستند و با طرف خارجی خوب مذاکره می کنند. ما از تیم مذاکره کننده و شخص وزیر خارجه متشکر هستیم که امروز (شنبه) نیز از وزارت خارجه نیز تقدیر شد.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: این مسئولیت پذیری یک قوت قلبی برای تیم مذاکره کننده است که احساس می کنند من رئیس جمهوری نیستم که فردا روزی بگویم تیم مذاکره کننده خراب کرده است. تیم مذاکره کننده کاملاً هماهنگ است و قبل از هر سفری تمام موارد را با یکدیگر در میان می گذاریم. وی با اشاره به حمایت تیم مذاکره کننده از سوی مقام معظم رهبری یادآور شد: تیم مذاکره کننده هم حمایت رهبری را دارد و هم حمایت مردم. فکر می کنم کسی در ایران نیست که از مذاکره حمایت نکند. تیم مذاکره کننده فکر نکند باید به تنهایی کار را بر دوش بکشد.

روابط تهران - آنکارا

خبرنگار تی آرتی ترکیه پرسشی درخصوص آغاز دوره جدیدی در ترکیه با رئیس جمهوری اردوغان و نخست وزیری داوود اوغلو و رابطه ایران و ترکیه با توجه به مسائل منطقه مطرح کرد که روحانی در پاسخ گفت: در این دوران جدید روابط بهتری با ترکیه خواهیم داشت. آقای اردوغان پیش از این نخست وزیر بودند که مسئولیت اجرایی بر دوششان بود و این بار نیز برای اولین بار با رأی مستقیم مردم رئیس جمهوری شدند. این برای یک کشور بسیار مهم است.

امیدواری به نزدیکی روابط دولت و صدا و سیما

وی با ابراز امیدواری نسبت به نزدیک تر شدن روابط دولت با رسانه ملی تصریح کرد: ما امیدواریم رسانه ملی کمک بیشتری به دولت کند، زیرا شرایط ما شرایط عادی نیست. اگر تحریم نبودیم، منطقه مشکل نداشت و رکود و تورم نداشتیم، کمک کمتر به دولت مشکلی نداشت. اما اکنون نیازمند کمک همه رسانه ها و رسانه ملی هستیم. ان شاءالله این کمک ادامه می یابد و شاهد همکاری های تنگاتنگی هستیم تا به اهداف ملی خود دست پیدا کرده و شاهد ثبات، آرامش و امنیت در کل منطقه باشیم.


انتهای پیام /*

مطالب مرتبط:

انهدام باند سرقت مسلحانه طلا در گلستان / اعتراف سارقان به سر

چهار تیم به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال سازمان نظام مهن

پیوند اعضای بدن جوان 18 ساله گنبدی به سه بیمار

نکاتی که قبل از شروع رژیم تان باید به خاطر بسپارید!!!

روی خوش سیلاب به سدهای گلستان / افزایش یک میلیون متر مکعبی ذ

روحانی: مذاکرات باید سریع‌تر به نتیجه برسد

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram