ایران-تورکمن‌نیوز- جمعه‌ای که گذشت، روز اتحاد دوباره ایرانیان بود؛ هنگامی که از رییس جمهوری تا مردم عادی در حمایت از دولت، سپاه پاسداران و خلیج همیشه فارس در برابر اظهارات ضد ایرانی رییس جمهوری آمریکا، بار دیگر پیمان اتحاد و همبستگی خود را تقویت کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی مستقل ترکمن‌های ایران، وحدت و همبستگی مردم ایران اسلامی به دفعات در عرصه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی به سردمداران و قدرت‌های جهانی ثابت شده است. بار دیگر نیز به دنبال مواضع ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و بکاربردن واژه‌ای مجعول برای خلیج فارس، مردم ایران یکپارچگی و وحدت خود را در حمایت از تمامیت ارضی ایران به جهانیان نشان دادند.

IRAN 25 M

ترامپ در سخنرانی روز جمعه 21 مهرماه با محوریت مواضع آمریکا درباره توافقنامه برجام، از نامی غیر واقعی برای خلیج فارس استفاده کرد و گفت: «ایران با ایجاد مزاحمت برای کشتی‌‌های ما آزادی دریانوردی را نقض می‌کند.»
بلافاصله پس از سخنرانی ترامپ، حجت الاسلام «حسن روحانی» رییس جمهوری به ادعاهای وی پاسخ داد. در ادامه نیز از مسئولان دولتی گرفته تا هنرمند و دانشجو و فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در شبکه‌های اجتماعی خشم خود را از سخنان نسنجیده رییس جمهوری آمریکا ابراز و حمایت خود را از ایران و خلیج فارس به گوش جهان رساندند. طوفان اینستاگرامی و توییتری کاربران ایرانی با هشتگ‌های #PersianGulf و NeverTrustUSA# در کنار اتحاد مردم در حمایت از سپاه پاسداران و دولت بلافاصله پس از سخنرانی رییس جمهوری آمریکا علیه ایران مثال زدنی بود.
«ابوالفضل حسن بیگی» و «علیرضا رحیمی» اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با پژوهشگر ایرنا از ضرورت تقویت همبستگی میان مردم ایران سخن گفتند.

** تقویت وحدت کلمه؛ الزامِ شرایط کنونی
حسن بیگی در این باره گفت: در یک قرن گذشته آنچه کشورها را به سعادت و جایگاه برتر رسانده، حفظ وحدت ملی بوده است. این مولفه در استراتژی کشورها همچون خط قرمزی تلقی می‌شود چرا که منافع ملی، امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی در گروی حفظ وحدت ملی است.
وی با اشاره به وحدت همیشگی موجود میان مردم ایران، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی تفکر وحدت گرایی در جامعه ایران با کلامی از حضرت امام مبنی بر اینکه «رمز موفقیت ما حفظ وحدت کلمه است»، نهادینه شد. پس از آن نیز در طول گذشت چهار دهه از انقلاب مردم ایران، احزاب، گروه‌ها، اقوام، مسئولان، روحانیت، دانشجویان و کارگران بارها هم سخن شده و دشمنان خارجی ایران را در تفرقه اندازی مایوس ساخته‌اند. به عبارت بهتر مردم خود بر خود حکومت کرده و سیاست ایران در گردنه‌های خطرناک به پیروزی نشانده‌اند.
حسن بیگی در ادامه به وحدت مردم در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره و عنوان کرد: همدلی و همزبانی ایرانیان در هشت سال جنگ با عراق به رغم حمایت‌های دو ابرقدرت آمریکا و شوروی سابق از این صدام حسین باعث شکست رژیم بعث شد. پس از آن نیز ملت ایران یکصدا انرژی هسته ای را حق مسلم ایرانیان فریاد زدند و پس از 13 سال مذاکره سرانجام غرب به زانو درآمد و فعالیت‌های هسته ای صلح آمیز ایران را پذیرفت. حضور ایران پای میز مذاکره منجر به امضای توافقنامه برجام شد.
به گفته این نماینده مجلس، امروز روز فرجام برجام است و باید با همدلی بیشتر در به ثمر رساندن این توافقنامه و اجرای آن حرکت کرد.
وی در تحلیل سخنان ترامپ، اظهار داشت: یکپارچگی مردم ایران باعث شد ترامپ صحبت هایی با فراز و نشیب ایراد کند. وی با دست گذاشتن روی برخی موضوعات حساس مانند برجام، تروریستی خواندن سپاه و دست بردن در تمامیت ارضی ایران، گمان می برد که ایران هنوز در شرایط سیاسی دهه 50 به سر می برد.
این نماینده مردم دامغان در دهمین دوره مجلس تاکید کرد: ایران در حال حاضر در شرایط حساسی قرار دارد و از این پس شاهد فشارهایی از سوی آمریکا خواهیم بود. آمریکایی‌ها اقتصاد ایران را هدف قرار داده اند و به دنبال تضعیف دولت روحانی‌اند. اکنون در شرایطی هستیم که باید به دولت کمک و دولت را تقویت کنیم. از طرفی باید در به کاربردن کلمات و جمله‌ها دقت داشته باشیم تا سوءبرداشت های احتمالی باعث انشقاق نشود. نفوذی‌‌ها، وطن فروش‌ها و افرادی که آمریکا را ابرقدرت می‌دانند به دنبال انشقاق و ایجاد نابسامانی در ایران اند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی با قاطعانه و مدبرانه خواندن پاسخ روحانی به ترامپ تصریح کرد: باید وحدت ملی را بیش از گذشته حفظ کرده و به دنبال سیاست های هوشیارانه رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم چرا که تمامیت ارضی و منافع ملی دو اصل بسیار حساس است که در عمر انقلاب اسلامی برای حفظ این دو تلاش شده است. امروز دولت نوک پیکان قرار دارد و مردم موظف به حفظ این اصول هستند. لذا بدانیم اگر قرار است سرمایه گذاری شود، جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد، اقتصاد کشور به چرخش درآید همه باید به دولت کمک کرده و همبستگی خود را نشان دهند. تقویت قدرت دفاعی و موشکی نیز همانگونه که رییس جمهوری ابراز کردند از دیگر نیازمندی‌های ایران در شرایط کنونی به شمار می‌رود.

** خلیج فارس؛ هویت ملی ایرانیان
رحیمی نیز موضوع منافع ملی را صرف نظر از گرایش‌های سیاسی، عامل اتحاد همه گروه‌ها و سلایق دانست و گفت: اکنون جهان صدای واحدی را از ایران می‌شود. این نخستین بار نبود که دولت و ملت یکصدا و متحد نسبت به یک موضوع همگرایی و کلام واحد داشتند. پیش از این نیز به صورت مکرر شاهد این نوع همبستگی‌ها بودیم.
به گفته این نماینده مجلس، آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند در جایی که پای تمامیت کشور و منافع ملی و قانون اساسی در میان باشد اختلافی میان مردم، دولت و گروه‌های مختلف و سلایق مختلف سیاسی به هیچ عنوان وجود ندارد. همچنان که در دفاع از کشور همه سلایق سیاسی حضور داشتند، در این گونه مسائل نیز سلیقه سیاسی رنگی پیدا نمی کند و در برابر رنگ پرچم و منافع ملی جناح‌ها و سلایق رنگ می‌بازند. تاریخ و جغرافیای ایران بخشی از هویت ایرانی است که به هیچ عنوان قابل اغماض و گذشت نیست و هرکه کوچکترین تحریفی در هویت ایران و ایرانی ایجاد کند با همبستگی تمام، پاسخی قاطع دریافت خواهد کرد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: خلیج فارس بخشی از هویت ما ایرانیان است به همین دلیل، در صورت تعرضاتی مانند آنچه از سوی رییس جمهوری آمریکا رخ داد، از رهبر انقلاب تا رییس جمهوری و مردم عادی یکصدا و متحد در برابر زیاده خواهی‌ها ایستادگی خواهند کرد. خلیج فارس نیز موضوعی ملی و قانونی است.
حمایت و همبستگی ملی ایرانیان از اهداف نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی کشور یکی از نتایج مطلوب سخنرانی ضد ایرانی رییس جمهوری آمریکا بود. این تجربه نشان داد، ایرانیان با هر نوع اختلاف فکری، سیاسی، قومی و مذهبی که داشته باشند برای حفظ مرزهای کشور و اهداف نظام و دولت، متحد و یکپارچه در کنار یکدیگر خواهند ایستاد و به هیچ ظلمی اجازه دست اندازی به کشور را نخواهند داد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

زمین لرزه 3.8 ریشتری مرز سمنان و گلستان را لرزاند

گنبدکاووس ظرفیت برگزاری نمایشگاه کتاب گلستان را دارد

کشف راز کینه‌سیاه در استخوان‌های اسکلت دختر ۱۸ساله/ جوان ۲۶س

کسانی که همیشه خسته اند این پنج نوشیدنی را بخورند!!!

دو حادثه ، خدمت دو راهدار تلاشگر را به هموطنان ناتمام گذاشت

وقتی قبر را باز کرد از ترس فرار کرد!!!

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram