Seyed Hossein Salimiجهش اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در سال 1395

تورکمن نیوز- اقتصادی: سید حسین سلیمی، رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی با اشاره به واگذاری مدیریت هتل فرودگاه امام خمینی به گروه هتل‌داری اکور فرانسه به نام‌های IBIS و NOVOTEL گفت: با امضای قرارداد خدمات مدیریتی هتل های 4 ستاره و 5 ستاره فرودگاه امام خمینی(ره) که با ظرفیت یک هزار تخت در اسفندماه سال گذشته توسط بخش خصوصی ساخته شده بود،  125 هتل بین‌المللی و توریستی دیگر ظرف مدت 2 سال آینده در ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تورکمن نیوز، عصر دیروز قرارداد بین سرمایه‌گذار هتل فرودگاه امام خمینی‌(ره) با گروه هتل‌داری فرانسوی با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل فرودگاه امام خمینی(ره)، رییس هیات مدیره انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی فروگاه امام خمینی(ره) و مدیران عامل بانک‌های سرمایه و گردشگری به امضا رسید.

سید حسین سلیمیرییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی با بیان اینکه امضای قرارداد واگذاری مدیریت هتل های بین المللی فرودگاه امام(ره) به گروه هتل‌داری اکور فرانسه، نتیجه ای از آثار توافقنامه هسته ای و برنامه جامع هسته ای بود، افزود: سرمایه گذاری این شرکت فرانسوی در ایران ادامه خواهد یافت و در آینده هر تعداد هتل در سطح کشور افتتاح شود، مدیریت آنها را گروه هتل‌داری اکور فرانسه به نام‌های IBIS و NOVOTEL برعهده می گیرد.

 

افزایش مشارکت خارجیان در  اقتصاد کشور
سید حسین سلیمی تصریح کرد: چنین اقدامی نتیجه رفت و آمدهای هیأت های اقتصادی خارجی به ایران پس از امضای «برجام» بود و طی هفته ها و ماه های آینده نیز در رفت و آمدهای هیأت های خارجی، فرصت های خارجی بسیاری در عرصه اقتصادی ایران پدیدار می شود، که مشارکت خارجیان در  اقتصاد کشور را غیرقابل اجتناب خواهد کرد.

وی ادامه داد: مشابه این قرارداد، قطعاً در آینده برای آلمانی ها و اتریشی ها مطرح خواهد شد و هیأت های خارجی دیگری نیز جهت سرمایه گذاری در ایران حضور خواهند یافت.

سلیمی از امضای نهایی توافقنامه هسته ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد و نهایی شدن آن ظرف هفته های آینده خبر داد و گفت: ایرانیان شاهد سرمایه گذاری های خارجی گسترده ای در داخل کشور خواهند بود.

 

افتتاح 125 هتل بین المللی و توریستی در ایران
رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری های مشترک ایرانی و خارجی با تأکید بر این که در حال حاضر، هیئت های خارجی برای اطلاع از شرایط موجود به ایران سفر می کنند و قصد آنها کسب اطلاعات در خصوص قوانین و مقررات سرمایه گذاری در ایران می باشد، گفت: حدود 20 هیأت خارجی ظرف دو ماه گذشته از زمان امضای توافقنامه هسته ای در وین به ایران سفر کرده و تاکنون این سفرها منتج به امضای 2 قرارداد اقتصادی بین ایران و کشورهای خارجی شده است.

وی ادامه داد: در پی امضای قرارداد واگذاری مدیریت هتل فرودگاه امام خمینی به گروه هتل‌داری اکور فرانسه، در آینده نیز سرمایه گذاری های خارجی در ایران ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای توسعه صنعت گردشگری بین المللی کشور، افزود: در حاشیه امضای قرارداد بین سرمایه‌گذار هتل فرودگاه امام خمینی‌(ره) با گروه هتل‌داری فرانسوی، آقای سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران حین انجام مراسم تشریفات واگذاری مدیریت هتل های 4 و 5 ستاره فرودگاه امام، برنامه آینده صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران را تشریح کردند و در طی سخنرانی خود از افتتاح 125 هتل بین المللی و توریستی ظرف مدت 2 سال آینده در ایران خبر دادند.

 

سرمایه گذاری خارجیان در بخش های زیربنایی اقتصادی کشور
رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری های مشترک ایرانی و خارجی در پاسخ به این پرسش خبرنگار انتخاب خبر که آیا سرمایه گذاری خارجی در ایران در جهت ورود کالاهای خارجی به کشور هم خواهد بود، گفت: کشورهای خارجی طی سال های گذشته کالا به ایران صادر می کردند و اصلاً نیازی به سفر هیأت های خارجی به ایران در این خصوص نیست، و50 میلیارد دلار کالایی که طی سال های گذشته و همچنان به ایران وارد می شود، با کمک خارجیان صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: بنابراین از نظر فروش کالای خارجی به ایران، بدیهی است که نمایندگانی نیز به این منظور در هیأتهای خارجی حضور داشته باشند، اما این افراد طی سال های گذشته نیز در حال رفت و آمد به ایران بودند و منعی برای آنها وجود نداشت.

سلیمی تصریح کرد: اما اکنون حضور هیأت های خارجی در ایران صرفاً برای سرمایه گذاری در بخش های زیربنایی اقتصادی این کشور است، و کشورهای خارجی بسیارعلاقمند به سرمایه گذاری در بخش های تولیدی، صنعتی، هتلداری و گردشگری ایران هستند.

 

آغاز شکوفایی اقتصادی ایران با سرمایه گذاری خارجی
رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری های مشترک ایرانی و خارجی با بیان این که پیش از این، خارجیان جهت سرمایه گذاری در ایران با تحریم های بین المللی روبرو بودند و از لحاظ سرمایه گذاری در داخل کشور با موانع جدی روبرو بوده و منع جدی برای آنها جهت ورود به بازارهای ایران و سرمایه گذاری در این کشور وجود داشت، تأکید کرد: اکنون با امضای برجام، منع سرمایه گذاری خارجی در ایران رفع شده است و اکثر هیأت های خارجی با هدف سرمایه گذاری در ایران حضور پیدا می کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سرمایه گذاری های خارجی می تواند منجر به شکوفایی اقتصادی ایران شود، تصریح کرد: وقتی خارجیان در ایران سرمایه گذاری می کنند، به ازای هر 20 هزار دلار سرمایه گذاری در ایران یک اشتغال جدید ایجاد می شود، بنابراین سرمایه گذاری خارجی منجر به ایجاد اشتغال می شود و اشتغال بالاتر یعنی افزایش تولید که نتیجه  آن قطعاً کاهش تورم و رکود در اقتصاد کشور و آغاز شکوفایی اقتصادی خواهد بود.

سلیمی گفت: پس از تحریم ها و در دوران پساتحریم؛ مردم، صاحبان صنایع، واردکنندگان و همه منتظر هستند که اقتصاد پساتحریم منجر به سرمایه گذاری در کشور، ایجاد اشتغال و رفع مسائل و مشکلاتی که جمهوری اسلامی ایران ظرف چند سال گذشته با آن مواجه بوده است، بشود.

وی با بیان این که ایران طی سال هایی که با تحریم ها روبرو بود، نتوانست رشد اقتصادی را شاهد باشد، اظهار داشت: رشد اقتصادی در کشور طی سال های گذشته 5- (منفی 5) درصد بود، اما این رشد، تا پایان سال جاری به 2 درصد خواهد رسید و ایران در سال آینده، رشد حداکثر 8 درصدی اقتصادی را شاهد خواهد بود.

 

رشد 8 درصدی اقتصاد ایران در آینده اتفاق می افتد
رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه‌گذاری های مشترک ایرانی و خارجی از افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور خبر داد و گفت: رشد 8 درصدی برای اقتصاد کشور در سال آینده پیش بینی می شود و همه توجه ها و تمرکز ها اکنون به سوی جهش اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در سال آینده خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه های دولت در تسهیل سرمایه گذاری های خارجی در ایران، گفت: یکی از برنامه های اقتصادی دولت تدبیر و امید، سرمایه گذاری های داخلی ایرانیان و سرمایه گذاری های خارجی ایرانیان خارج از کشور است.

سید حسین سلیمی با اشاره به حمایت شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته‌ای، گفت: از هفته های آینده با امضای توافقنامه هسته ای توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد، رفع تدریجی تحریم ها آغاز می شود و پیشرفت و بهبود در وضع اقتصادی کشور، حتمی است./انتخاب خبر

http://www.turkmensnews.com/

مطالب مرتبط:

برگزاری بیش از 10 هزار نشست انتخاباتی در گلستان

رئيس جمهور سابق ترکیه؛ ترکیه کشوری نیست که در آن کودتا به پی

برگزاری همایش "اینترنت اشیاء" در استان گلستان

کشف 62 میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان

فراخوان شرکت در انتخابات هیات مدیره اتحادیه کامپیوتر و ماشین

صدور ۳۰ هزار پروانه مرغداری و دامداری در کشور

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram