Kalaye Qachaqاخبار گلستان- تورکمن نیوز: انهدام ۳۲ باند و کشف ۲ تن و ۵۳۵ کیلوگرم مواد مخدر در گلستان، کشف بیش از ۹۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان و دستگیری سارق حرفه‌ای در گرگان از مهم‌ترین اخبار و رویدادهای انتظامی در استان گلستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به کشف 2 تن و 535 کیلوگرم مواد مخدر در نیمه نخست امسال اظهار داشت: کشف این مقدار مواد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 122 درصد افزایش داشته است.

سرهنگ علی‌اکبر جاویدان گفت: برخورد با عوامل توزیع مواد مخدر یکی از مهمترین اولویت برنامه‌های انتظامی در سال 95 است.

وی با بیان اینکه برای ریشه‌کن کردن پدیده شوم اعتیاد در جامعه نیاز به یک عزم ملی داریم، افزود: مقابله، تنها راه ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه نیست.

فرمانده انتظامی استان گلستان با تاکید بر تعامل و همکاری همه سازمان‌ها و نهادها در راستای برخورد با پدیده اعتیاد در جامعه، تصریح کرد: متاسفانه امروز اعتیاد به تهدیدی علیه امنیت ملی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا در 6 ماهه نخست سال جاری با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، 32 باند توزیع مواد در سطح استان شناسایی و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان اضافه کرد: طی این مدت بیش از دو تن و 535 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که کشف این مقدار مواد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 122 درصد رشد داشته است.

وی همچنین گفت: در همین راستا 80 دستگاه خودرو، 36 دستگاه موتورسیکلت و 137 میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش مواد مخدر از قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان جمع‌آوری و برخورد با معتادان متجاهر را بخش دیگری از فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر دانست و خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی 6 ماهه، یک هزار و 17 نفر معتاد متجاهر از سطح معابر عمومی، پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان جمع آوری و تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 63 درصدی را نشان می‌دهد.

 

کشف بیش از 97 میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان

فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف 97 میلیارد و 66 میلیون ریال کالای قاچاق توسط مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی در نیمه نخست امسال در گلستان خبر داد.

سرهنگ علی‌اکبر جاویدان گفت: یکی از مهمترین ماموریت‌های پلیس، برخورد با مجرمان اقتصادی و قاچاقچیان کالا در سطح جامعه است.

وی اظهار کرد: اهمیت برخورد با قاچاق کالا از آنجایی دارای اهمیت است که این امر ناپسند ضربات سنگینی را بر پیکره اقتصاد کشور و حتی موضوع اشتغال جوانان وارد می‌کند.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: گسترش قاچاق کالا باعث می‌شود تا بسیاری از واحدهای تولیدی در داخل کشور دچار آسیب شوند و این امر باعث ضربه بر اشتغال جوانان و افزایش بیکاری در جامعه خواهد شد و این موضوع رابطه مستقیمی را با افزایش نرخ وقوع جرم و افزایش بزه در سطح جامعه خواهد داشت.

جاویدان با اشاره به اجرای 12 مرحله طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا در استان، گفت: در این راستا طرح مبارزه با قاچاق کالا در 6 ماهه نخست امسال در سطح استان با به کارگیری تمامی نیروها و امکانات پلیس آگاهی گلستان، به اجراء گذاشته شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به تشکیل 2 هزار و 267 فقره پرونده در این بازه زمانی، تصریح کرد: توقیف 431 دستگاه خودرو نیز از دیگر موفقیت ماموران پلیس آگاهی طی این مدت بوده است.

سرهنگ جاویدان افزود: ارزش ریالی این تعداد کالای قاچاق کشف شده 97 میلیارد و 66 میلیون ریال برآورد شده است.

وی اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا یک امر مهم و وظیفه عمومی است و همه اقشار جامعه باید در این راستا با پلیس همکاری کنند.

فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار داشت: استفاده از ابزار قانونی، اقدامات ایجابی و برخوردهای پلیسی، بخشی از مبارزه با قاچاق کالا را تشکیل می‌دهد و بخش عمده و مهم در این راستا، اقدامات فرهنگی، اجتماعی و مردمی است.

سرهنگ جاویدان اظهار داشت: شهروندان با عدم استقبال از کالای قاچاق و تاکید بر خرید لوازمی که به صورت قانونی و در مراکز رسمی به فروش می‌رسد، می‌توانند پلیس و مسئولان را در امر مبارزه با قاچاق کالا یاری کنند زیرا شهروندان با این اقدام به نوعی بازار خرید و فروش کالای قاچاق را از بین خواهند برد و به طور طبیعی، قاچاقچیان نیز از ارتکاب به این امر ناپسند دست می‌کشند.

وی توجه جدی رسانه‌های جمعی به صورت خودجوش به آسیب‌های حوزه قاچاق را به عنوان یک ضرورت دانست و بیان داشت: مبارزه با قاچاق کالا بایستی به یک بسیج عمومی در جامعه تبدیل شود.

فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار کرد: ‌تا زمانی که فرهنگ مبارزه با قاچاق به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در جامعه فراگیر نشود شاهد موفقیت‌های مطلوبی در این زمینه نخواهیم بود.

سرهنگ جاویدان در پایان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین کارهای مهم در حوزه اقتصاد این است که بتوانیم فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی خود را در مراکز علمی، دانشگاهی و آموزشی ارتقاء داده و آن را به یک باور تبدیل کنیم.

 

دستگیری سارق حرفه‌ای با 24 فقره سرقت منزل در گرگان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان از دستگیری یک سارق حرفه‌ای و کشف 24 فقره سرقت منزل طی یک عملیات پلیسی در گرگان خبر داد.

سرهنگ مجتبی مروتی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منزل در گرگان، دستگیری سارق و یا سارقان احتمالی با تشکیل تیمی ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام مدت‌ها تحقیقات میدانی پلیسی موفق به دستگیری یک سارق حین انجام سرقت شدند.

مروتی ادامه داد: در تحقیقات تخصصی صورت گرفته متهم به 24 فقره سرقت از منازل شهروندان در شهرستان گرگان اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان  اظهار داشت: با کسب مجوز از مقام قضائی و در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی طلاجات، گوشی تلفن همراه،‌ تبلت و لب تاپ کشف که ارزش ریالی کالاهای کشف شده،‌ یک میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده است.

وی اظهار کرد: در همین راستا ماموران موفق به دستگیری یک مالخر که با سارق همکاری می‌کرد،‌ شدند.

سرهنگ مروتی ادامه داد: با تلاش ماموران از تمامی صحنه‌های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفت، شکات شناسایی و تعدادی از لوازم کشف شده به آنان بازگردانده شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

 

کشف یک میلیارد و 100میلیون ریال کالای قاچاق در گرگان

فرمانده انتظامی گرگان از کشف یک میلیارد و 100میلیون ریال کالای قاچاق لوازم خانگی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا عسکری گفت: در راستای مبارزه با کالای قاچاق و برابر دریافت اخباری از شهروندان مبنی برحمل و جابجایی تعدادی لوازم خانگی قاچاق توسط یک دستگاه خودرو پیکان وانت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی پاسگاه انجیراب قرار گرفت.

وی ادامه داد: سرانجام در بامداد امروز ماموران با انجام گشت‌های محسوس و نامحسوس و تحقیقات میدانی موفق به شناسایی خودرو مذکور در یکی از خیابان‌ها شدند.

عسکری افزود: ماموران به راننده خودرو با علائم هشدار دهنده دستور توقف داده که راننده با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد که با عکس‌العمل به موقع در یک تعقیب و گریز کوتاه پلیسی خودرو متوقف شد.

فرمانده انتظامی گرگان اظهار کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با مقام قضائی خودرو مذکور به یگان انتظامی انتقال که در بازرسی از آن تعداد 450 قلم انواع لوازم خانگی بدون هیچ گونه مجوزی کشف شد.

وی اظهار داشت: طی کارشناسی به عمل آمده ارزش ریالی کالاهای مکشوفه یک میلیارد و 100میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ عسکری تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی گرگان با تشکر از همکاری شهروندان، از آنان خواست هرگونه اخبار و اطلاعاتی از نگهداری و عرضه کالای قاچاق در جامعه دارند از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یا نزدیکترین یگان انتظامی به اطلاع پلیس برسانند تا اقدامات مناسب در این حوزه انجام شود./تسنیم

با کانال تلگرامی « تورکمن‌نیوز» همراه شوید

مطالب مرتبط:

جنون جنسی در کمین جوانان است

اجرای طرح امنیت غذایی استان گلستان

مکان ثبت نام آموزش زبان ترکمنی در تهران مشخص شد

۱۱ محموله دام سنگین در سال جاری از مرز باجگیران به ترکمنستان

برگزاری اردوی تیم ملی والیبال ساحلی کارگران در گلستان

مستند تلویزیونی فدائیان حرم در گنبدکاووس ساخته می‌شود

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram