ترکمن نیوز- آنه‌محمد بیات: آخرین نشست عمومی فراگیر اعضاء فعالین شهرستان‌ها، بخش‌های تابعه عصر پنج شنبه در بندر ترکمن صورت گرفت.


ابتدا: دکتر حکیم کوچکی دبیر مجمع حامیان دکتر روحانی در ترکمن صحرا ضمن ارائه‌ی گزارش و عملکرد سال 93 مجمع حامیان به نمایندگان شهرستان‌ها گفت، فعالیت مثمر، ثمر برای پیشرفت جامعه مدنظر همه‌ی ماست، تشکلهای مدنی، اجتماعی در دولت فعلی جایگاه خود را بازیافته است یکی از کارهای اساسی تشکل‌های حامی دولت روحانی، همسویی با دولت و رساندن پیام و کارهای صورت گرفته طی روی کارآمدن دولت روحانی به مردم می‌باشد. مردم خونگرم گلستان خصوصا ترکمن صحرا به تشکل‌های مدنی، فرهنگی، اجتماعی اعتقاد ویژه دارند ما برحسب اعتقاد واعتماد از دکتر روحانی حمایت کردیم  علاوه بر انعکاس خدمات ارزنده‌ی دولت نقد سازنده نیز از مسئولین داشته باشیم.
مصوب منطقه‌ی آزاد تجاری اینچه‌برون از برکات سفر ریاست جمهوری به گلستان و ترکمن صحرا می‌باشد. امیدوارم گنبدکاووس و بخشی از حاشیه‌ی خزر نیز در تعیین شعاع منطقه‌ی آزاد تجاری لحاظ شود.
دکتر کوچکی افزود ترکمن‌ها به فعالیت‌های اجتماعی، شورایی و تشکل‌های مدنی اعتقاد راسخ دارند. پس شایسته است نهادهای مدنی اجتماعی قانونی و فراگیر تشکیل بدهیم. تا با مسئولین و مردم و دیگر نهادهای مدنی و غیرانتفاعی ارتباط بهینه جهت پیشبرد اهداف اصلاح طلبانه داشته باشیم.
سپس نمایندگان مجمع حامیان دکترروحانی در شهرستان‌های کُمیش تپه، بندرترکمن، علی آباد، آزادشهر، رامیان- گالیکش، گنبدکاووس، مراوه‌تپه، کلاله، و بخش‌های تابعه ضمن ارائه گزارش از حوزه‌ی خود پیشنهادهای برای حفظ وحدت و پایبندی به تشکل‌های مدنی، اجتماعی، قانونی تاکید کردند و تقویت مجمع و عضوگیری مجدد را خواستار شدند و اعلام داشتند با تشکل‌های همسو در گلستان و... جلسات متوالی داشته باشند.
- دکتر شکیبایی رابط استاندار در بندرترکمن، کُمیش‌تپه گفت: تقویت مجمع در سرلوحه‌ی کار دبیر دست‌اندرکاران باشد مسایل و مشکلات منطقه آنالیز شود با تشکل‌های همسو در استان ارتباط داشته باشیم ولی سعی نمائیم از مجمع جریان خاص سو استفاده یا بهره‌برداری تبلیغاتی نکند از مدیران دکترروحانی حمایت کنیم.
- قدیر اونق از گرگان در بخشی از سخنان خود اظهار نظر داشت: اهداف ما با مدیریت سازگار باشد، حلقه‌ی مفقوده را کشف نمائیم.کار جمعی سخت است باید تمرین کنیم،‌ تداوم کار مجمع به فعالیت آن بستگی دارد، سعی کنیم در قدرت تصمیم‌‌‌‌‌گیری و مسئولیت‌های منطقه‌ای سهیم باشیم.
-تاج محمد پقه یکی از فعالین پیشکسوت عرصه‌ی فرهنگی، اجتماعی آق‌قلا نیز اعلام داشت: قطعا هدف مشترکی مرا در این مکان جمع کرده است، بازتاب فعالیت‌های مجمع حامیان دکتر روحانی در استان خوب است وی تاکید داشت اگر هدف توسعه‌ی سیاسی و اجتماعی در گلستان و ترکمن صحرا باشد در انتخابات آینده با وحدت و همدلی و همگام با دولت تدبیر و امید شرکت کنیم. متاسفانه اکثرا نمایندگان فعلی استان در عزل و نصب‌ها دخالت و با دولت همسو نیستند. مجمع سعی نماید سهم خواهی نداشته باشد. شایسته سالاری مدنظر اعضا باشد.

- کاکا خزین فرهنگی بازنشسته فعال اجتماعی،‌ فرهنگی ضمن تاکید، استفاده بهینه از تجربیات گذشته تاکید داشت از دولت روحانی با آرای بالا حمایت کردیم، اکنون وظیفه داریم با ارائه پیشنهادهای سازنده جهت پیشبرد اهداف دولت سهیم باشیم. فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی شهرستان و مناطق را مدنظر داشته باشیم مردم در انتخابات با روحانی همسو و هماهنگ بودند قطعا انتظاراتی هم دارند رابطین استانداری، دبیر و شورای مجمع در بکارگیری مسئولیت‌ها به افراد شایسته و بومی با استاندار هماهنگی ....... صادقلو نیز با آنان مشاوره داشته باشند.
در خاتمه جلسه: یوسف بسنجیده مدیر کل اقتصادی استانداری از همدلی و حمایت جمع از دولت تدبیر و امید تقدیر تشکر کردند وی از اعضای مجمع خواست:
عملکرد اقتصادی دولت را به مردم شریف ترکمن صحرا اطلاع رسانی نمائید، قطعا ورود دکتر روحانی رئیس‌جمهور به گلستان و ترکمن صحرا منشا خیر و برکت خواهد بود.
مدیر کل امور اقتصادی استانداری اذعان داشت:
منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی اینچه‌برون از نظر اقتصادی تحول عظیمی در منطقه و اشتغالزایی خوبی به دنبال خواهد داشت گمرک پل و بندر خواجه نفس و راه‌آهن در تحول اقتصادی منطقه نقش بسزایی دارند برق و گاز ترکمنستان از مرز ترکمن‌صحرا وارد ایران می‌شود امیدوارم شعاع منطقه‌ی آزاد تجاری را مجلس کمی با درایت  نگاه ویژه داشته باشد، ثبت منطقه تجاری اینچه‌برون در اترک هدیه ارزنده دولت تدبیر و امید به گلستان می‌باشد.
خدمات دولت روحانی را پاس بداریم و قطعا مردم خونگرم ترکمن صحرا قدردان آن هستند.

آخرین نشست مجمع در سال جاری طولانی شد.
مجمع حامیان ضمن حمایت از طرح‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید در گلستان و ترکمن صحرا از عزل و نصب‌های نه چندان ایده‌آل در گنبدکاووی انتقاد کردند و از استاندار خواستند در این خصوص تجدید نظر نمایند.
در پایان اعضای مجمع  اعلام داشتند: همگام با مردم ایران برای مجلس همسو با دولت و تدبیر و امید با هماهنگی تشکل‌های مدنی ترکمن صحرا تلاش خواهند داشت از نماینده‌ی تام‌الاختیار دولت در گلستان خواستند از فعالیت‌ها اقتصادی، تجاری بخش خصوصی در ترکمن‌صحرا حمایت شود.
در این نشست خانم سوقی به نمایندگی از شورای بندرترکمن در جلسه‌ی مجمع حضور داشتند و بهمن قرنجیک رئیس ستاد دکتر روحانی در بندرترکمن و رئیس آموزش‌ و پرورش کمیش‌تپه میزبان نشست هم اندیشی مجمع را به عهده داشتند.
دبیر مجمع دکتر حکیم‌کوچکی در پایان نشست حامیان روحانی اظهار داشت اگر گروهی بخواهد در اهداف جمعی خود موفق شود باید خصلتهای اخلاقی در آنها نهادینه شود با الهام از سخنان بزرگان علم‌واخلاق به چند مورد اشاره نمودند:
1- انسان‌ها ممکن است در گذر زمان دچار خطا ‌و اشتباه شوند اما بعدا متوجه خطای خود شده و پشیمان شوند ما به این افراد نیز فرصت حضور بدهیم.
 2- در فروتنی مانند زمین باشیم، که به همه‌ی انسان‌های خوب‌وبد با کمال افتادگی اجازه مشی‌ و حیات می‌دهد.
و تواضع در حرکات و سکنات ایشان و حتی در راه رفتن آنان آشکار است..
3- در مهرودوستی مانند خورشید باشیم. همانگونه که خورشید نور و پرتو خود را از همه دریغ نمی‌ورزد.
4- در هنگام خشم و غضب مانند کوه باشیم. مصداق آیه‌ی 134 آل عمران و خشم خود را فرو می‌خورند، و گذشت می‌کنند.
5-در سخاوت و کمک به دیگران مانند رود باشیم. در راه نیکی و پرهیزگاری همدیگر را یاری و پشتیبانی نمائید.
6- در همامنگی و کنارآمدن با دیگران مانند دریا باشیم، که برای همه سفره‌ی خود را گسترده است. بنابراین در رفتار و گفتارمان همیشه خصلت نرمی و لینت را برگزینیم و اعتدال را پیشه کنیم و از خشونت و تندی بپرهیزیم.

 

مطالب مرتبط:

پیام رهبر انقلاب در پی وقوع زمین لرزه کرمانشاه

پیش‌بینی کولاک درمناطق کوهستانی گلستان/ تاخیر در پروازهای فر

آغاز به کار واحد تولید و مونتاژ خودرو در گنبدکاووس

برگزاری سومین یادواره 140 شهید ترکمن در گنبد با حضور باهنر

وقوع زمین لرزه 3.2 ریشتری در شهر انبار الوم استان گلستان

دکتر کوچکی: میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام و هفته وحدت مبارک

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram