b_300_300_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_18.jpg

برگزاری سومین یادواره 140 شهید ترکمن در گنبد با حضور باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

ایثارگری های دفاع مقدس زمانی نتیجه داد که با وحدت اسلامی همراه شد/ کشور در اقتصاد کلان مشکل دارد
تورکمن نیوز: نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ایثار گری های دفاع مقدس زمانی نتیجه داد که توام با وحدت اسلامی و وحدت همه اقشار و نیروها شد.


تورکمن نیوز به گزارش خبرنگار مهر: محمدرضا باهنر، ظهر شنبه در سومین یادواره 140 شهید ترکمن که در مصلی اهل سنت شهرستان گنبد برگزار شد گفت : خداوند به ما توفیق دهد که قدردان ارث به جا مانده شهدا که همانا راه یاد و خاطره و منش انهاست باشیم و آن ها را ادامه دهیم.

b_500_500_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_12.jpg


وی ادامه داد: داستان هفته دفاع مقدس داستان 8 سال ایثار ، شجاعت ، نوآوری و میهن پرستی و باور به فضل الهی و خداپرست بودن است. هفته دفاع مقدس مجموعه بزرگ برکات بهم تنیده است که در راستای آن ایثار و فداکاری مخلصانه به چشم می خورد.

وی بیان کرد: کسانی که این راه را انتخاب کردند و پا در رکاب آن گذاشتند هیچ تردیدی نداشتند که سرنوشتشان یا شهادت است یا زندان های طویل المدت، تبعید و شکنجه و در این راه بسیاری از لذت های ظاهری را از دست خواهند داد ولی مخلصانه ایستادند و مبارزه کردند در حالی که امیدی به پیروزی نداشتند.

باهنر خاطرنشان کرد: کسانی که در دفاع از انقلاب اسلامی کفش رزم پوشیدند و خروشیدند نه پشتوانه مالی ، نه پشتوانه آموزشی و نه هیچ چیز دیگر، نه وعده پست و مقام و فقط و فقط مخلصانه و به وظیفه شرعی و دینی خود عمل کردند.

وی اضافه کرد: همه این ایثارها موقعی نتیجه داد که توام با وحدت اسلامی و وحدت همه اقشار و نیروها شد.

وی با تاکید بر این که وحدت همه مذاهب و فرق اسلامی و این حرکت خمیرمایه وحدت قرار گرفت، ادامه داد: ما در جنگ خود بیش از صد هزار نفر شهید دادیم، کشور الجزایر بیش از یک میلیون کشته داده است تا بتواند انقلاب خود را عملی کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب ما توانست بسیاری از گردنه ها مبارزه و انقلاب را پشت سر بگذارد و به اوج برسد به خاطر محور وحدت و هماهنگی و یک ریسمانی بود که به آن چنگ می زد.

b_500_500_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_13.jpg

وی ادامه داد: همچنین فداکاری مردم نیز نقش بسیاری داشت خوشبختی و موفقیت روزافزون ما علی رغم همه موانع در 8 سال دفاع مقدس این بود که متوقف نشدیم و ریزش ها و رویش ها با هم بود.

وی اظهار کرد: امروز شاید تحریم ها مردم را به حس رسانده است ولی در بخش هایی از سد انقلاب تا به امروز در تحریم کامل بودیم از جمله قدرت های نظامی، فناوری و ... امروزه از نظر امکانات نظامی ده ها برابر از دفاع مقدس قدرتمندتر هستیم بعضی ها تردید داند که اگر خدای نکرده دوباره جنگ نظامی روی دهد ایا به مانند دوران دفاع مقدس جوانان حضور خواهند داشت.

باهنر بیان کرد: بنده می گویم مطمئن باشند که ده برابر آن دوران جوانان ایثارگر ، فداکار و مومن داریم که در جنگ شرکت خواهند کرد امروزه مرزهای استراتژیک ما صدها کیلومتر از کشور دورتر شده است و این به برکت همین نظام و خون شهیدان است.

وی تصریح کرد: عمق دفاعیه ما به همه جا رفته است معتقدیم که علیرغم اشکالاتی که به کشور سوریه داشتیم که باید حل و فصل شود ولی نباید در رژیم آنها تغییراتی ایجاد شو زیرا حلقه مقاومت در برابر اسرائیل با این تغییر گسسته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هر پیروزی که انقلاب ما تا قیام قیامت خواهد داشت مدیون شهدا و کسانی است که راه آنان را ادامه می دهند از خداوند می خواهم که این توفیق را به ما بدهد که قدر این نعمت را بدانیم.

باهنر گفت: تمام تحریم های امروزه به بهانه انرژی هسته ای می باشد زیرا سن جوانان ما در انرژی هسته ای بین 30 تا 40 سال است در صورتی که در امریکا متوسط این سن به 50 تا 60 سال می رسد و این بخاطر اقتدار و بسیجی بودن این افراد است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مردم سالاری دینی یک پدیده جدید که امام راحل به ما هدیه کرد و ما به جوانان و نسل جوان اهدا کردیم جمهوری اسلامی بود یعنی هم رای مردم و هم رای اسلام .

وی افزود: مستکبرین نقشه ریختند که در قرن 21 نام و یاد خدا و اسلامیت از بین برود ولی به فضل الهی قرن 21 قرن ازادی خواهی مبتنی بر مکتب اسلامی، ایدئولوژی و اعتقاد به وحدانیت و ایثارگری شد.

b_500_500_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_16.jpg

وی ادامه داد: به حمدلله امروز نظام جمهوری اسلامی با رهبر یامام راحل و ادامه راه آن با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری به نقاط بسیار خوبی رسیده است رمز پیروزی ما امام وحدت امت بود و وحدت کلمه و کلمه توحید بزرگترین رمز پیروزی بود.

باهنر اضافه کرد: دفاع در کشور گسترده شده است ولی تعامل وجود ندارد متاسفانه هنوز در بسیاری از خانواده ها یک یا چند فارغ التحصیل بیکار وجود دارد با توجه به امکانات و منابع وسیع زیرزمینی ، جنگل و نیروی انسانی با ضریب هوشی بالا در بعضی موارد در اقتصاد لان می لنگیم در ارتباطات بین المللی و الهام بخشی و فناوری روز موفق بودیم ولی در اقتصاد کلان مشکلاتی داریم .

حاج اخوند جاور امام جمعه اهل سنت نیز گفت : در زمان دفاع مقدس امریکا و اسرائیل در یک جبهه و انقلاب اسلامی در جبهه دیگر بودند جوانان ترکمن نیز به مانند دیگر جوانان کشور برادران خود را تنها نگذاشتند و با خلوص نیت و انسجام و وحدت کلمه به جبهه رفتند و خون های پاکشان را در راه انقلاب اهدا کردند.

b_500_500_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_19.jpg


سلیمان عباسی نمایند مردم گنبد گفت : ان شا الله بتوانیم رهرو و پاسدار خون شهیدان باشم تا شهدا در دنیا و اخرت ما را شفاعت نمایند رمز پیروزی اسلام همین شهدا بودند و انچه خانواده و خود شهیدان از ما می خواهند وحدت امت پیامبر و امت اسلامی در راه خدا قدم برداشتن حافظ ولایت و گوش به فرمان رهبر عزیز بودن است.

b_500_500_16777215_00_images_News_social_Gonbad-Social_Yad-Shohada_Bahonar_Yadvareh_Shohadaye_turkmen_10.jpg

منبع: سایت دکتر عباسی

مطالب مرتبط:

خیال خوش قطری‌ها در آستانه بازی با پرسپولیس

کمبود اعتبار و زیرساخت‌ها مشکل تکواندو ناشنوایان/ورزشکار گلس

بسکتبال با حجاب بانوان در حضور نماینده فدراسیون جهانی

ثبت حماسه روز ۵ آذر مردم گرگان در تقویم رسمی کشور

اجرای ۷۱ برنامه‌های فرهنگی و هنری دهه فجر در گلستان

آمار واجدین شرایط استان گلستان برای حضور در پای‌ صندوق‌های ر

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram