×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 713

Yasholilar02تورکمن نیوز - اخبار انتخابات گنبد کاووس: مهمترین بخش‌های سخنان کاندیداها در همایش یاش‌اولی‌ها را به روایت مسعود بابایی گزارشگر سایت اولکامیز می‌خوانید:

به گزارش سایت خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران،  عبدالصمد بردی پور کاندیدای مجلس دهم گفت: سلام و درود بر روح امام راحل و سلام و درود به شهدای طیبه انقلاب، جنگ تحمیلی، جانبازان، رزمندگان و خانواده فاجعه‌ی منا و آرزوی طول عمر برای رهبر معظم انقلاب که با توصیه‌های خود راهنماگر جامعه هستند و به همه فعالان سلام و خسته نباشید می‌گویم. از زحمات همگی شما تقدیر و تشکر می‌کنم 4 سال انتظار کشیده‌اید و تحمل کرده‌اید.

بردی‌پور با انتقاد از 15 دقیقه برای بیان دیدگاه و نظرات کم دانست. همگی ما یه دقدقه داریم و من برای ورود به این میدان با برنامه‌ریزی آمده‌ام. سخنان من بستگی به تصمیم یاشولی‌ها دارد که چند نفر را برای ائتلاف معرفی می‌کنید و خواستار رعایت عدالت شد.بردی پور، همدلی و همزبانی فراتر از طایفه گرایی است و بنده با توجه به توانمندی شخصی و برای حل مشکلات مردم وارد میدان شده‌ام.

 بی بی سارا نازقلیچی  کاندیدای گنبدی گفت: علت کاندیدای من مشکل جامعه را دیده ام.مشکلات آمورشی،اقتصادی،خانواده و مهم تر از همه مشکلات فرهنگی و اشتغال داریم.من به نمایندگی از طرف 50 درصد جامعه،بانوان نماینده شده ام.تلاش من بیشتر در جهت اشتغال زایی خواهد بود. در منطقه ی ما به قدر کافی پتانسیل های بالایی وجود دارد و ما می توانیم به وسیله ی آن اشتغال ایجاد کنیم.گنبد چرا باید در حاشیه باشد.

وی افزود: این همه جوان با استعداد داریم و من از همه ی شما گلایه دارم ،چرا کسی از من سوال نکرد که وارد میدان شده اید من به همه ی شما احترام می گذارم. شما برای خدمت آمدید.اما از اهداف و برنامه های من خبرندارید. بانوان ما در خانواده ها از لحاظ روحی روانی مشکلات زیادی دارند.من انتظار دارم در انتخاب نماینده انصاف را رعایت کنید.در انتهااز کلیه فعالان تشکر و قدردانی می کنم و هر خروجی از طرف یاشولی ها باشد تمکین خواهم کرد.

 

قرجه طیار: با سلام به کلیه حضار و با ادای احترام به روح پر فتوح امام راحل و آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب خواستارم.سلام ای وطنم ایران و سلام ای قهرمانان ترکمن صحرا یاشولی ها.ای قهرمانان انتخابات برای همه ما عزت داده است،خدا را شکر می گوییم.به اید خدا در روز 7 اسفند انتخابات پرشور برگزار خواهیم کرد.جمع حاضر همه فرهیخته هستند و از جایگاه مجلس واقف هستند و در ادامه به وظایف و اختیارات ناینده مجلس اشاره کرد.

طیار بیان فرمود یک نماینده مجلس در مرحله اول باید شجاع باشد و در مرحله دوم با مردم صادق باشد.طیار گفت:مجلس دهم از اهمیت بالای برخوردار است.1-در مجلس دهم برنامه 5 ساله ششم اجرایی می شود.2-با توافق5+1 سرمایه های بلوکه شده ایران وارد کشور می شود که از رقم بالایی برخوردار است.بزرگترین معضل ما اشتغال است و در ادامه به مشکلات گنبد اشاره کرد.نماینده باید زبان گویا یه مردم باشد.همه ما افتخار می کنیم که در منطقه ای هستیم که تجلی گاه وحدت است.از یاشولی ها درخواست می کنمبا تعصب رأی ندهند و اگر من را انتخاب کنند با تمام وجود خدمت خواهم کرد.در پایان سخنان خود گفت:برنامه ها و رزومه خود را در 1000 صفحه خدمت یاشولی ها قرار داده ام.

 

شریف نیا: شریف نیا با وجود اینکه رزومه و برنامه های خود را تحویل یاشولی ها نداده بود در جلسه حضور پیدا کرد و به مدت 5 دقیقه سخنان خود را ایراد فرمود.

شریف نیا: با تشکر و قدردانی از یاشولی ها گفت انشاالله در این حرکت موفق باشید و با یاد و خاطره از شهیدان هلاکو،طیار و مرحوم نقدی گل چشمه،امیدوارم با اتحاد و آغزی بیرلیگ به هدف خود که بهارستان است برسیم و با انتخاب اصلح که به فرموده امام مجلس در رأس همه امور است و از فرمایشات مقام معظم رهبری پیروی کنیم.در ادامه از همه یاشولی ها تشکر و قدردانی می کنم و در انتخاب کاندید دقت کنند چون مجلس جای خطا و اشتباه نیست.شریف نیا گفت:اگر آرای شما عندا... و عندالرسول باشد صد در صد تمکین خواهم کرد.

 

عراز مراد مغربی قوجق: سخنان خود را با صلوات بر روح مبارک رسول خدا شروع می کنم.به روح امام راحل درود می فرستم و با آرزوی طول عمر به رهبر انقلاب و دولت تدبیر و امید و به کلیه حضار سلام می گویم.ای عزیزان یاشولی در میان ترکمن مقدس است.انشاالله آغری بیرلیگ داشته باشیم و از یاشولی ها خواستارم عدالت را رعایت فرمایید.همگی با حضور حداکثری در پای صندوق های رأی و با انتخاب اصلح تیری بر قلب دشمن بشیند.در ادامه به رزومه کاری خود اشاره کرد و با اشاره به شهیدان طیار، هلاکو و مرحوم گل چشمه،از کلیه نمایندگان ادوار گذشته که به نوبه خود زحمات زیادی کشیدند تشکر و قدردانی کرد.

مغربی قوجق گفت: بر اساس احساس وظیفه کاندیدا شده ام و اگر شما قبول کنید و لایق بدانید و روانه مجلس کنید با جان و دل فعالیت خواهم کرد.

مغربی قوجق بزرگترین مشکل جامعه را بیکاری دانست که در منطقه ما دو چندان است و با اشاره از کمبودها در گنبد گفت: با وجود این کمبودها گنبد جزء شهرهای داری امکانات محسوب می‌شود که از ورود سرمایه گذار جلوگیری می کند چون از تعرفه های دولتی برخوردار نمی شوند. در انتها به تشریح اهداف و برنامه های خود پرداخت.

 

سلیمان هاشمی: ادب هر چیز سلام است.در ابتدا سلام و درود می فرستم به روح مبارک حضرت رسول کرم (ص) و سلام و درود به شهیدان،شهدای منا،روح مبارک امام راحل و سلام و درود به رهبر معظم انقلاب و سلام گرم به مردم عزیزم. مرحبا ای یاشولی‌ها، شب و روز زحمت می‌کشید. خدا قوت، خوش به حال کاندیدای که از صندوق رأی یاشولی ها در بیایید.قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانونی است که ریشه و مبنای آن بر پایه ی قرآن است.مجلس خانه ملت،محل تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری است. در ادامه وظایف و اختیارات مجلس را تشریح کرد.

هاشمی وعده‌های نامعقول انتخاباتی خط قرمز اخلاقی است. ما آمده ایم وارد عرصه‌ی سالم انتخابات شویم.شهرستان گنبد ظرفیت‌های بزرگ و نخبه های زیادی دارد و دارد پتانسیل های بالا و ورزشکاران نامداری در جامه ی جهانی دارد. شاخص یک نماینده‌ی خدا ترس تعهد، صداقت نجابت، شهامت، امانت‌داری و مشکل گشایی مردم وظیفه‌ی اصلی یک نماینده ی مجلس است. ما باید این قدر این زمان را بدانیم. من با الگو های رفتاری و اخلاقی آمده ام و با یاد شهدای نمایندگان مجلس آنها الگو های من هستند. تریبون مجلس دفاع از حقوق مظلومان است اگر نماینده ی شما باشم خواهید گفت: هلاکو و طیار آمده است. در انتها با اشاره به اهداف و برنامه‌های خود گفت: از اهداف و برنامه‌های شما دفاع خواهم کرد.

Yasholilar01

جلسه‌ی رأی گیری ساعت 14:30 با دعای خیر استاد حاج جلیل آخوند آخوندی و با توضیحات حاج غفور آق رأی گیری آغاز شد.

 

جعبه‌های رأی‌گیری داری دو رنگ زرد و آبی بود. در درون جعبه‌ی زرد آن برگه‌هایی که انداخته می‌شد که در آن سوال شده بود ائتلاف بر روی یک کاندید و یا دو کاندید باشد. در درون جعبه ی آبی آن برگه ایی انداخته می‌شد که یاشولی‌ها با توجه به سخنرانی کاندیدا‌ها نظر خود را در مورد کاندیدای مورد نظر قید می‌کردند.

قبل از شروع رأی‌گیری حاج‌حکیم گلدی زاده منشور اخلاقی را قرائت نمود.

 

رأی گیری در محیطی بسیار دوستانه و با یک نظم و مدیریت بسیار عالی برگزار گردید.

شخصیت‌هایی که به عنوان نمایندگان کاندیدا‌ها ناظر شمارش آراء بوده‌اند.

الیاس دیانی (نماینده‌ی بردی‌پور)،

دکتر محمد اونق (نماینده‌ی طیار)،

عبدالعزیز مظلومی (نماینده‌ی ناز قلیچی)،

عظیم محمد سقلی (نماینده ی مقربی قوجق)،

عبدالناصر فرخ نیا (نماینده ی هاشمی) معرفی شدند.

شاعران جبارقلی مارامایی و عاشر رئوفی شعری در خصوص مقام و حرمت ترکمن و یاشولی‌ها از سروده‌های خود را قرائت نمودند.

حاج حکیم گلدی زاده از کلیه‌ی حضار تقدیر و تشکر می کنم و از دستگاه های اجرایی کمال تشکر و سپاس گذاری را دارم.

آغاز گر رأی گیری خوجه جلیل آخوند بود.

 

از 600 نفر یاشولی 519 نفر حاضر بوده و رای دادند . از این تعداد 8 رای باطله بود.

 

طیار 217 رای آورد.

هاشمی 157 رای کسب کرد.

بردی پور 138 رای آورد.

مغربی قوجق 7 رای آورد.

نازقلیچی 5 رای به دست آورد.

شریف‌نیا یک رای کسب کرد.

 

از بین 519 نفر یاشولی حاضر در همایش تعداد 311 نفر اعلام کردند که گزینه یاشولی‌ها فقط یک نفر باشد نه بیشتر.

همه یاشولی‌ها قبل از رای‌گیری منشور اخلاقی را استماع کردند و متعهد به عمل این منشور شدند.

نتیجه معیارها هم از قبل معلوم شده بود. و در نتیجه قرجه طیار پیروز میدان بود. 

منبع: سایت خبری اولکامیز

شبکه خبري انتخابات گلستان و ترکمن صحرا:
telegram.me/GolestanEntekhabat94
براي عضويت کليک و جوين کنيد

 

 

مطالب مرتبط:

داورزنی: گنبد در حوزه کتاب و کتابخوانی الگوی کشور خواهد شد

برنامه‌های ایام الله دهه فجر در ۸۰۰ روستای گلستان اجرا می‌شو

در استان‌های مازندران و گلستان بیش از ۱۰۰ برنامه ویژه دهه فج

برگزاری جشن بزرگ عشایر و روستاییان در گلستان

20 شکارچی غیرمجاز در سواحل گلستان دستگیر شدند

4 تن ماهی قاچاق در شهرستان آق قلا کشف شد

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram