×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 713

Naser Tavassoli

تورکمن نیوز: ناصر توسلی از خبرنگاران و یاد‌داشت‌نویسان خوب ما می‌باشد که مقالات و تحقیقات تاریخی و اجتماعی جالبی را اخیرا از او در سایت درج‌ کرده‌ایم، وی مطالب و تحلیل خود را در خصوص اخبار و شنیده‌های انتخاباتی حوزه شهرستان آق‌قلا برایمان ارسال کرده در ادامه توجه‌تان را به آن جلب می‌کنم.

ناصرتوسلی: همانطور که در جریان هستید ما در مطالبی تحت عناوین « انتخابات مجلس دهم از دیدگاه و منظر دیگر»، « در به در، اندر پی یک مشت رأی » و « درنگی و تاملی بر رفتار داوطلبان احتمالی انتخابات » سعی کردیم نگاهی کلی به وضعیت انتخابات مجلس دهم بیندازیم.

حال بار دیگر سعی داریم نگاهی کلی به برخی کاندیداهای احتمالی شهرستان آق قلا بر اساس دیده‌ها و شنیده‌ها در شرایط کنونی بیاندازیم.

 

عبدالناصر ایزدی: حضور او همچنان با شایعات و اتهامات بسیاری در جامعه همراه است. شاید تنها دلیل اصلی این شایعات و اتهامات مجهول ماندن دلایل کناره‌گیری یا برکناری او از مجلس هشتم می‌باشد. همچنان برخی می‌گویند آزموده را آزمودن خطاست. اما این کاندیدای احتمالی هنوز فرصت کافی را برای شفاف‌سازی این موضوع دارد. بنابراین می‌تواند قبل از یک استارت قوی برای انتخابات، با شفاف‌سازی این موضوع در جلسات به این شایعات و اتهامات پایان دهد.

 

عبدالغفور امانزاده:  طبق اخباری که در رسانه‌های محلی منتشر می‌شود، گویا ایشان طیف خاصی از طرفداران سنتی جامعه را به همراه خود دارند و در این مسیر با چند تن از روحانیون منطقه نیز دیدارهایی داشته‌اند. امانزاده در گذشته نیز سابقه حضور در انتخابات را در کارنامه خود دارد که در این راه ناموفق بوده است. بنابراین ایشان علاوه بر جذب نیروهای سنتی، نیازمند برگزاری جلسات برای بیان افکار، عقاید و برنامه‌های خود، به خصوص با قشر جوان و جمعیت دانشجویی منطقه جهت جذب نیرو می‌باشند.

منصور گرکز: چهره کمتر دیده شده که نامش این روزها در بین جوانان بر سر زبان‌هاست و برخلاف امانزاده طرفداران کمتری در بین قشر سنتی و بزرگسال جامعه دارد. اعلام حضور او با استقبال شاگردانش در فضای مجازی روبرو شد، کمتر در حاشیه‌ها قرار گرفته و این روزها سعی می‌کند در صحنه‌های مردمی حضور یابد. ایشان نیز نیازمند نیروی مردمی، سیاسی و فرهنگی برای یک حضور قوی در انتخابات هستند.

 

فرهاد توماج: قانون‌دانی که یکی از قدرتمندترین گزینه‌هاست و مانند منصور گرکز طرفداران خاص خود را در بین برخی شاگردان خویش دارد. او باید به عنوان بهترین گزینه در مجلس نهم حضور می‌یافت، اما حضور در جریان ائتلاف اشتباه دوره قبل، او را از ورود به مجلس باز داشت. گویا حضور او در جریان ائتلاف امسال نیز ضربه خود را بر این کاندیدا خواهد زد و پیروزی را برای توماج بیشتر از آنچه که قابل تصور است دشوارتر خواهد کرد. مشخص نیست که او یک اصلاح‌طلب است یا یک اصول‌گرا. توماج همچنان مخالفان بسیاری در جامعه دارد. انتخابات مجلس نهم روشن ساخت که بیش از نیمی از طرفداران حوزه انتخاباتی‌اش مخالف او هستند.
برخی طایفه‌گراها و موج عظیم حامیان ائتلاف مخالفان اصلی وی را تشکیل می‌دهند. حضور او حتی در فضای مجازی هم با مخالفان بسیاری روبروست. در مطلبی که درباره جلسه آق‌قلای او در سایت ارکین نیوز منتشر شد از هر ۲۰ نظر داده شده ۱۵ نظر مخالف دارد. بنابراین در حال حاضر نمی‌شود گفت فرهاد توماج جزو بهترین گزینه‌هاست، اما همچنان شنیده می‌شود که او در گرگان یک تیم انتخاباتی قوی تشکیل داده و در حال جذب افراد سیاسی منطقه است.

 

رشید نافعی: همچنان برخی سایت‌ها حوزه انتخاباتی او را مجهول می‌دانند و مشخص نکرده‌اند که او از حوزه انتخاباتی آق قلا خواهد آمد یا بندر تورکمن؟!
اما طبق شنیده‌هایی درباره حضور او در جلسات مختلف اصلاح‌طلبان در آق‌قلا و گرگان، دیدارهای پی‌درپی با فعالان سیاسی فرهنگی شهرستان آق‌قلا و همچنین اخبار کمتر منتشر شده درباره حضور انتخاباتی او درسایت‌های مربوط به شهرستان بندر تورکمن ما را به این یقین می‌رساند که او از آق‌قلا حضور پیدا خواهد کرد.
 نافعی طرفداران بسیاری در سطح استان دارد شاید اگر انتخابات مجلس امسال استانی می‌شد او پیروز میدان بود. نافعی همچنان طرفداران بسیاری را در بین افراد روشن فکر جامعه دارد. دلیل عمده طرفداری‌ها از او به این خاطر می‌باشد که نافعی بدون هیچ واهمه‌ای واقعیت‌های سیاسی و سیاست‌های تحمیلی بر مردم منطقه را در مقالات پرباری در نشریات و سایت‌های مختلف استان منتشر و برای مردمش روشن می سازد.
نافعی روشن فکریست که سیاست اصلاح‌طلبی را در پیش گرفته و افکارش را بیان می‌کند و منتشر می‌سازد، در هر صحنه‌ای حضور نمی‌یابد و اعلام حضور خود را در پیام‌های تبریک و تسلیت خلاصه نمی‌کند.
اما حضور او در حوزه انتخاباتی آق قلا و گرگان پیروزی را برای این کاندیدا دشوار خواهد کرد. نافعی وابسته به هیچ طایفه‌ای در آق‌قلا نیست و طایفه بازی مردم شهرستان آق‌قلا که در هر دوره چهره واقعی و تاسف برانگیز نوع انتخابات را در آن نمایان می‌کنند، بیشترین ضربه را به این شخص خواهد زد. مگر اینکه شرایط به گونه دیگری رقم بخورد و روشن‌فکران جامعه او را به عنوان کاندیدایی برای مبارزه با طایفه‌بازی برگزینند که صلاحیت حضور در مجلس را دارد. طبیعتا نافعی این نوع مخالفان را در حوزه انتخاباتی خود خواهد داشت. به هر حال او نیز همچنان در حال تقویت نیروی انتخاباتی خود است و با قدرت خواهد آمد.

 

عبدالغفار رادمهر: مرد اول تریبون‌های این روزها که نشریات و سایت‌های مختلفی به حمایت از او پرداخته‌اند. علاوه بر این ضیافت جشن بهار و حضور در صحنه‌های مختلف اجتماعی به تدریج در حال ساختن یک چهره مردمی از اوست. با این حال هنوز هم یک چهره کمتر شناخته شده در حوزه انتخاباتی خود می‌باشد. بنابراین باید از فرصتی که در پیش رو دارد باید نهایت استفاده را ببرد. به نظر نگارنده لازمه ایشان است تا خودرا از برخی اضافات رسانه‌ای دور کند. به عنوان دبیر کمیته اقوام و مذاهب استان پایبند وعده‌های خویش باشد. از کارهایی که تاکنون انجام داده و برنامه‌هایش برای آینده بنویسد و بر روی توانایی‌های خود تمرکز کند و بر اساس آن عمل کند.
به هر حال رادمهر استارتی قوی نسبت به سایر کاندیداهای احتمالی در آق‌قلا زده است. در مقالاتی که اخیرا در سایت‌ها و نشریات استان منتشر ساخت به خوبی افکارش را بیان کرده و مردم را با نوع افکار خود آشنا ساخته است. روشن‌فکریست که پست ریاست دبیر کمیته اقوام و مذاهب استان را داراست بنابراین یک چهره از پیش سیاسی است.
سیاست اصلاح‌طلبی را در پیش گرفته به همین خاطر این کاندیدای آق‌قلایی در کنار نافعی یکی از قدرتمندترین و بهترین گزینه‌های حال حاضر است. برخلاف نافعی به عنوان یک چهره آق قلایی، طایفه بازی کمترین ضربه را به این کاندیدا خواهد زد. رادمهر از معدود کسانی خواهد بود که مبارزه برای پیشتازی در انتخابات برای این کاندیدای احتمالی مجلس نسبت به سایرین چندان دشوار نخواهد بود.

 

سید محمد توسلی: اولین رئیس و بنیانگذار دانشگاه واحد آزاد آق قلا؛ فردی مردمی و پرانرژی که اخیرا به عنوان مسئول کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد تهران برگزیده شد. علاوه بر اینها مشاور و مدیر کل فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد تهران مرکز و مدیر عامل امور آموزشی رفاهی تهران مرکز و چندین سمت و موفقیت دیگر را در کارنامه درخشان خود دارد.
قدرت بیان فوق‌العاده و سخنان کوبنده این روشن فکر اصلاح‌طلب حوالی روزهای انتخابات مجلس نهم بین دانشجویان منطقه در گرگان بسیاری را مات و مبهوت کرد و طرفداران بسیاری را جذب خویش نمود.
توسلی یکی از قدرتمندترین کاندیداهای احتمالی بود که در همان روزهای نخست انتخاباتی مجلس نهم دو بار از سوی تندرویان اصولگرای استان رد صلاحیت شد. شاید به همین خاطر است که این کاندیدای احتمالی مجلس کمتر دست به قلم خویش می‌برد.
بدون شک او در مقابل رادمهر و نافعی که در حال حاضر قدرتمندترین و بهترین گزینه‌های این دوره انتخابات هستند، رقیبی جدی خواهد بود. علاوه بر رادمهر، طایفه بازی نیز کمترین ضربه را به ایشان خواهد زد. کمتر در حاشیه قرار دارد. تاکنون مخالفی هم درفضای مجازی هم نداشته است. او در جریان ائتلاف مجلس نهم در آق قلا به همراه موجی از طرفداران خویش به جمع حامیان ائتلاف پیوست و از اسماعیلی حمایت نمود.
بنابراین می‌توان این احتمال را داد که حامیان ائتلاف دوره قبل در انتخابات امسال به طرفداری از وی بپردازند. هر چند این کاندیدای احتمالی مجلس نیز تاکنون تیمی قوی برای انتخابات مجلس دهم تشکیل نداده است، اما با مشاهده طرفداران و حامیان سیاسی او می‌توان نتیجه گرفت که این توانایی را دارد، زمانی که اراده کند می‌تواند یک تیم قوی انتخاباتی برای جذب طرفداران خود تشکیل دهد. بنابراین او نیز باید مانند سایرین از فرصت باقیمانده استفاده کند و از هم اکنون نیز به سوی جذب طرفدان و جمعیت سیاسی، فرهنگی و دانشجویی منطقه قدم بردارد.

مطالب مرتبط:

هشدار رئیس جبهه ترکمن‌های عراق نسبت به تجزیه این کشور

77 پروژه شهرستان آق‌قلا افتتاح و کلنگ زنی شد

پروژه آسفالت کوچه و معابر ۹ روستای راز و جرگلان به زودی اجرا

پیام تبریک روحانی به همتای ترکمن خود به مناسبت آغاز سال نو م

ایران نگین امنیت منطقه بوده و این امنیت و آرامش به برکت حضور

رای زنان به تشکیل یک مجلس کارآمد کمک می‌کند

دیدگاه‌ها  

0 #1 پاسخ: نگاهی کلی به کاندیداهای احتمالی حوزه آق‌قلاقربان 1394-06-17 23:05
با سلام من آدم سیاسی نیستم و سواد زیادی ندارم ولی می‌دانم که امانزاده که گفتین طرفداران سنتی دارد. اون هیچ طرفداری ندارد. ارای مردم در دو دور برای او بخاطر پدرش بود. تا کی می خواهد بخاطر پدرش رای جمع کند. مردم در میان دوره ای 40تا 50 هزار رای دادند به چه دردش می خورد. رفت گاو داری زد. به کسی باید رای داد که به پشتوانه رای اگه رای هم نیاره بعدا یک پست مدیریتی به او بدهند. امان زاده 10 درصد رای قبلی اش را هم نمی اورد . جوانان و روشنفکران به دنبال چهره های جدید با تحصیلات عالیه هستند. امانزاده اگه تئوریسینش عبدالرحیم سن سبلی و امثالهم باشه وا ویلا می شه کسای را دوربرش پیدا کنه که بین مردم وجه داشته باشند. دوربریاش حتی رای نزدیکانشان را هم نمی توانند بگیرند چه برسه به رای مردم....

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram