×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 713

entekhabat 96 TurkmensNewsگزارش اختصاصی تورکمن‌نیوز: فرآیند انتخابات و برآیندی کز آن حاصل آید، در امر نظارت بر پهنه دیار اسلامی مان ایران به کار آید.از دیرباز بکارگیری راهکاری نوین برای سازماندهی امور کشوری، اجتناب ناپذیر می نمود.

حراست و حفاظت از ایران اسلامی، نه تنها امری بدیهی ست، که ضروری ست، تا هر یکی در ذیل لوای جمهوری اسلامی ایران بتوانیم، تولای صفوت با غیرت صفدر بداریم و در اندیشه فرخ پی کشورمان اغیار و اشرار خارجی را منکوب نماییم و متعین و متمکن بر براهین پایدار کشورمان پایبند مانیم.
انتخابات خود ابزاری‌ست تا زمینه ساز وحدتی شود که همه آرزویش دارند و این خود از مهم ترین آثار و قدرت قادر دیارمان ایران است. دست سیاست بدان می بالد که اتحاد و دوستی دولت و مردم را بر شرکت در انتخابات به اکمال رساند و بر نشان وقت رأی به صدق و راستی پیر و جوان روی آرد.
مصلحت وحدت آن اقتضاء کند که بر مظاهرت صاحبان رأی باشد و مردم دیارمان ایران به تصمیم رأی خود تسلیم باشند و در اندیشه شرکت در انتخابات هر حواشی را به کناری رانند.وحدت ملی اگر فتح الفتوح دل هاست، انتخابات از فرصت فتح آن به شمار آید.تأمین امنیت و استقرار نظم و آرامش کشوری جز در سایه وحدت ملی و انتخاباتی همگانی بدست نیاید.
ویژگی های حکومتی دولت ها تحت لوای نظم و ترتیب دول بدست آید، و آنچه که انسجام و وحدت ملی را به اثبات رساند در دستور واحد انتخابات و برجستگی اتحاد ملی بدست آید.و جه تسمیه وحدت ملی اگرچه در برقراری فرصتی آزاد و برابر برای اقوام است، اما آنچه که واقعه وحدت به ربقه حدت رساند، در مشارکت ملی مردمی در انتخاباتی برابر است.
نشان دادن هیبت و شوکت کشورمان به دنیایی که در آن بسر می بریم، جز در بستر وحدت ملی و انتخاباتی همگانی بدست نیاید. پاداش بزرگ در پی آن اندیشه باشکوه است که انتخابات از شیرازه آن اندیشه به شمار آید، و به اعتبار عهدی که در آن بسر می بریم، می طلبد تا وحدت ملی را پاس داریم و انتخابات را بسان بستر وحدت ملی سازیم.
پس از تأسیس هر کشوری لاجرم به انجام انتخابات روند، تا به روند بهبود اوضاع کشوری در رسند. از جهتی ما ناگزیریم تا اسلام و حیات باقی آن را در وحدت ملی بیابیم، و چرایی وحدت ملی را در انتخاباتی همگانی اجرایی سازیم.
ایران بعنوان دیاری سراسر دانش و فرهنگ با قدمت کهن اقتضاء می کند که در مسیر پیشرفت و تمدن و صلح و آبادانی باشد، و در اینراه از انتخابات، کمک خواهد، تا تاریخچه راه و روش پیشینه را بدانان باز نماید، که ما کشوری به مفهوم دانش و بینش همگانی داریم و در همه اموری به نقش هر یکی می بالیم.

اگر سنت ایرانی در آن است که اشاره به مشارکت و تشریک مساعی در امور کشوری دارد، و بر عهد و پیمان استقلال و وحدت ملی خود پایبند است، خود نشان از زیباترین زندگی ایرانی در کنف وحدت ملی ست.
مردمان موظف به حضور در انتخابات می دانند که پایبندی به نیروی وحدت ملی می تواند، هر چشم فتنه ای از حدقه در آورد، و جهان از جهل برهاند.
اگر می خواهیم که قرین رحمت الهی باشیم، باید که بتوانیم به وحدت ملی دست یازیم، و دایره ملکت دیارمان را به عرش رسانیم.دو عنصر انتخابات و وحدت ملی از ارکان بلامنازع بقای دیارند، و صورت خوشی مردمان دلخوشند.

دودمان دولت ها اگر از انتخابات به شهریاری در آیند، سپاهیان دولت ها که مردمند، در سایه وحدت ملی به ثمر آیند، و نقش وحدت را بر صدر تماشا بنشانند. اگر فرمان وحدت ملی را از جانب قدرت الهی بدانیم، و پراکندگی را از مضرات ضاله مضل بخوانیم، این نکته به خوبی می دانیم که پیکره انتخابات از بارگاه وحدت ملی در آید، و نقش ملی مردمی بتواند آن جایگاه وحدت آفرین خلق سازد، و انتخاباتی در مسیر وحدت ملی بسازد.

هر ملتی آزاد است که قوانین خاص خود بدارد اما نمی تواند به هر خاصیتی آن وحدت ملی خلق سازد، که اتحاد مردمی جز در سایه انتخاباتی منتخب بدست نیاید. مردان و زنان ایران بدین نکته واقفند، که حقوق خود از انتخابات بخواهند و یگانگی و یکپارچگی را در وحدت ملی بیابند، و از آشوب فتنه گران چهار گوشه جهان در امان مانند.

جایگاه نخستین انسانیت اگر در وحدت است، ما بر آن دست یافتیم، و بر سلطنت دل ها توفیق یافتیم که سلطنت جز در سایه وحدت ملی بدست نیاید، و انتخابات را ابزاری برای نیل بدین مقوله می دانیم. اگر روزی اعلام کنیم که مملکتی آزاد بداریم و مصرفی کشوری در مشارکتی همگانی ست، آنچه مردم را مکلف به مشارکت کند، همانا در سایه وحدت ملی بدست آید، که مردمان خود از یک ریشه واحد باشند، و دل های همدل بدارند.

در حوزه حکومتی دیارمان ایران این وحدت ملی از عناصر اساسی ست، و مذهب و شعائر مردمی، محترم است، و همگان می توانند در انتخاباتی برابر به پای صندوق های رأی روند، و مداخله در ساختن امور کشورشان بدارند، و روش های حکومتی را به سران کشوری باز نمایانند.

اتباع ایرانی آنگه از وحدت ملی دم زنند، که میزان فهم و عقل خود به شرکت در انتخابات بسنجند، و مدعی رسیدگی به امور کشوری باشند، و آبادانی دیارمان را در انتخابات و وحدت ملی بیابند، که قاعده بر فایده وحدت ست، و هیچ انتخابات شرکت آفرینی جز در سایه وحدت ملی میسر نیست.

اگر می خواهیم که دغدغه تفرقه بر نداریم، باید که به پیروی از خواسته مردمی برویم، که حکومت را از آن خود می دانند، و در کارهای مملکتی دخالت می کنند. یکی از جنبه های مداخله در امور کشوری به انتخاباتی آزاد است که دست بدست هم به وحدت ملی در کوشند، و تحقق ایرانی آباد و آزاد را به ظهور بنشانند.
پایمالی حقوق مردمی در آنجاست که انتخابات نباشد، و میل مردمی متمایل به احدی نباشد. لیک آنچه ما می دانیم این است که احقاق حق آحاد مردمی در اولویت ایران اسلامی ست، و اتحاد اقوام ایرانی و وحدت ملی از وزنه های بارز حکومتی ست، و انتخابات از شعائر شاخص ملی به شمار آید.

سازماندهی استوار حکومتی از بستر وحدت ملی برخیزد، و بنای زیبای انسجام از معماری انتخابات بدست آید، که مردمان از سازندگان دیارند، و سران آن از استواری آن به شمار آیند، که بی سر و بی قبیله نتوان به هیچ حکومت و مردمی دست یافت، و انتخابات از مظاهر وحدت ملی اند، که خرد مردمی را به آهنگ شرکت در آن فرا خوانند.
آیتکین عطاخانی
خبرنگار و عضو هیات تحریریه تورکمن‌نیوز

مطالب مرتبط:

استان گلستان نماد وحدت ملی اقوام در کشور است

فوت دو نفر بر اثر واژگونی تراکتور و موتورسیکلت در منطقه مرزی

گنبدکاووس آماده برگزاری همایش بزرگ هفته وحدت

دیدار آتلانتیکی ترامپ و مرکل

رشد ۱۳ درصدی ثبت نام کاندیداها در انتخابات شهر و روستای گمیش

بازدید بیش از ۱۲۴ هزار گردشگر از مراکز تاریخی و توریستی گلست

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می‌باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند.
نظرات منتشر شده مخاطبین به منزله تایید یا رد آن توسط تورکمن‌نیوز نیست و تنها در جهت رعایت حقوق نظر دهندگان انتشار می‌یابد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Daevat Be Hamkari

shams01

آخرین خبرها

دعوت به همکاری

Hamkari Daevat02

Agahi Paziresh

bazar banner2

Banner001

Berenj Jahed

 

 

 

 

 

 

 

Kanal Telgeram