95 درصد بافندگان استان گلستان بانوان هستنداخبار استانی- ترکمن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: ۹۵ درصد بافندگان استان را زنان تشکیل می دهند که عمده ترین مشکل آنان نداشتن بیمه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حسینقلی قوانلو اظهار کرد: ۷۰ هزار بافنده مرد و زن در گلستان بدون برخورداری از بیمه و حمایت های ناشی از آن مشغول فعالیت هستند که عملی شدن طرح بیمه می تواند علاوه بر ماندگاری این افراد در صنعت تولید دستبافته، افراد دیگر را برای حضور در این هنر- صنعت ترغیب کند.

وی ادامه داد: دولت امسال مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال برای بیمه بافندگان اختصاص داده که با توجه به تعداد فرش بافان استان حدود ۱۰ درصد از این مبلغ صرف بیمه بافندگان گلستان خواهد شد.

قوانلو همچنین به حضور کم مدیران زن در دستگاه های اداری استان اشاره کرد و گفت: نبود آموزش های مستمر ازعوامل کم بودن زنان مدیر در گلستان است که برطرف کردن این ضعف امکان بهره مندی از توان بانوان در پست های مدیریتی گوناگون را افزایش خواهد داد.

به گفته وی، این درحالی بوده که مدیران زن گلستانی از معدود فرصت های به دست آمده در مناصب مدیریتی به درستی استفاده کرده و قابلیت های خود را ثابت کردند ،اما نبود تجربه کافی مسیر رسیدن دیگر زنان به مسوولیت ها را دشوار کرده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۹

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30392

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک