نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی:

925 میلیارد تومان در شهرستان گنبد کاووس سرمایه گذاری انجام شدگنبد کاووس– ترکمن نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: در یک‌سال گذشته در بخش خصوصی ۹۲۵ میلیارد تومان در شهرستان گنبدکاووس سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، قره‌جه طیار در جلسه حمایت و کمک از سرمایه‌گذاران در گنبدکاووس اظهار داشت: در یک‌سال گذشته در بخش خصوصی ۹۲۵ میلیارد تومان در شهرستان گنبدکاووس سرمایه‌گذاری شده است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری معادل سرمایه‌گذاری استانی در پروژه‌های دولتی بوده و ما با تمام قوا از سرمایه‌گذارانی که در حوزه اشتغالزایی فعالیت کنند, حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت من در شهرستان, جاده نفت است و تاکنون از ۴۳ کیلومتر این مسیر, ۲۰ کیلومتر توسط وزارت نفت آسفالت شده و بقیه آن توسط راه و شهرسازی انجام می گیرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امید داریم در چند روز آینده, منطقه آزاد تجاری به تصویب برسد تا در کنار جاده نفت, شاهد ارتقا شاخص های توسعه شهرستان باشیم.

فرج‌اللهی, یکی از سرمایه‌گذاران در گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: تولید کود تا پایان تابستان در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید و در کنار ۳ پروژه دیگر که سرمایه گذاری کردیم, بسیار شاخص است.

وی افزود: تولید این نوع کود, تولید نوعی اسید هیومیک است که در حال حاضر تنها در ۶ کشور جهان تولید می شود و تولید این اسید در ایران وجود ندارد.

این سرمایه‌گذار تصریح کرد: با ترزیق این کود به خاک, محصول آن ۳۰ تا ۴۵ درصد افزایش خواهد یافت و ۱۱ ساعت شوری خاک را از بین می‌برد.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۱

۰۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29466

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک