800 نماینده از 50کشور بر انتخابات ازبکستان نظارت کردندتورکمن نیوز دبیر اجرایی جامعه کشورهای همسود در دیدار با وزیر خارجه ازبکستان از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور با نظارت ۸۰۰ نماینذه از ۵۰ کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سرگئی لبداف» دبیر اجرایی جامعه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع که برای نظارت بر انتخابات پارلمانی ازبکستان وارد این کشور شده ساعتی قبل با «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار حضور بیش از ۸۰۰ نفر ناظر خارجی، روزنامه نگار از ۵۰ کشور جهان برای انتخابات پارلمانی ازبکستان منحصربفرد خواند.

لبداف تاکید کرد که انتخابات پارلمانی ازبکستان بر اساس اصول شفافیت و مبارزه علنی دموکراتیک بین احزاب سیاسی برگزار شد.

در این دیدار طرفین همچنین مسایل روز همکاری های متقابل ازبکستان و کمیته اجرایی جامعه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در چهارچوب ریاست ازبکستان بر این سازمان در سال ۲۰۲۰ میلادی را بررسی کردند.

ابراز امیدواری شد که ریاست ازبکستان به جامعه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع برای اجرایی کامل پتانسیل آن کمک کند. ازبکستان در نظریه و برنامه اقدامات اجرایی آن اولویت های اصلی ریاست به جامعه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع را تعیین کرده است.

در ادامه عنوان شد: طبق برنامه در ازبکستان در مجموع ۳۰ مراسم از جمله نشست های سازمان‌های اصلی همسود- شورای روسای جمهور و شورای نخست وزیران، شورای اقتصادی، شورای وزرای امور خارجه و همچنین یک سری ساختارهای رشته ای برگزار شود.

در این دیدار همچنین از روی دیگر ابعاد اولویت دار گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل تبادل نظر شد.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۷

۰۲ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66454

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک