80 نفر از دانشجویان گنبدی به اردوهای جهادی اعزام شدنداخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- نخستین اردوی جهادی دانشجویی درسال جاری با اعزام ۸۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه دولتی گنبدکاووس به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در مراسم اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی که روز یکشنبه از محل دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی این شهرستان درسخنانی گفت: دانشجویان اعزامی که ۶۰ دختر و ۲۰ پسر هستند، برای انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی به چهار روستای محروم گنبدکاووس می روند.

 

محسن صبوری افزود: دانشجویان دختر به روستاهای ‘توتلی کوچک، تکه لر و ملک علی تپه’ و دانشجویان پسر به روستای ‘توحید یک’ از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس اعزام می شوند.

 

وی اضافه کرد: فعالیت های دانشجویان دختر بیشتر فرهنگی، آموزشی و بهداشتی است و فعالیت دانشجویان پسر نیز علاوه بر مسائل فرهنگی و آموزشی، جنبه عمرانی نیز دارد.

 

صبوری، مدت حضور دانشجویان در این اردوی جهادی را ۱۲ روز به صورت شبانه روزی اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، در قالب دو اردوی جهادی، دانشجویان دیگر دانشگاه های گنبدکاووس در ۲۵ تیر و ۱۵ مرداد امسال به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته اعزام می شوند.

 

مسئول بسیج دانشجویی گنبدکاووس همچنین از حضور یک گروه دانشجویی ۱۰۰ نفره از دانشگاه های استان تهران در مناطق روستایی این شهرستان در شهریور امسال خبر داد و افزود: هماهنگی های لازم برای حضور این گروه نیز با بخشدار مرکزی و دهیاران دهستان سلطانعلی گنبدکاووس انجام شده است.

 

صبوری، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای حضور دانشجویان درمناطق محروم و کمتر توسعه یافته، خودسازی و تقویت اعتماد به نفس و روحیه خدمت در دانشجویان برای حضور درمناطق محروم و تقویت حس اعتماد مردم مناطق محروم به دولت و نظام اسلامی را از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی برشمرد.

 

دانشجویان اعزامی به اردوهای جهادی قبل از اعزام باحضور در مزار گلزار دو شهید گمنام دانشگاه گنبد با آرمان های شهدا، انقلاب، امام و رهبری تجدید میثاق کردند.

 

گرد آوری : گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع: irna

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۵

۰۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

24999

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک