8 کتابخانه عمومی در گنبد کاووساخبار گنبد کاووستورکمن نیوز رئیس کتابخانه‌های عمومی گنبدکاووس گفت: با همکاری بخشداری بخش مرکزی این شهرستان در روستاهای با جمعیت بیش از ۳ هزار نفر کتابخانه عمومی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  علیرضا مجاهدی امشب در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اظهارداشت: در هفته کتاب و کتابخوانی جشن گلریزان کتاب در سطح ادارات و مدارس برگزار می‌شود. همچنین راهپیمایی نمادین برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ویژه دانش‌آموزان در این هفته پیش‌بینی شده است.

وی افزود: دو کتابخانه عمومی این شهر که درچند سال گذشته غیرفعال شده بود و دو کتابخانه مشارکتی با همکاری هلال احمر و کمیته امداد، چهار کتابخانه جدید هستند.

وی تاکید کرد: ۴ کتابخانه در سطح شهرستان داریم که شامل یک باب کتابخانه عمومی در شهر اینچه برون، یک باب کتابخانه در روستای کرند و ۲ کتابخانه مختومقلی فراغی و شهید بهشتی در گنبدکاووس واقع است.

مجاهدی ادامه داد: در این کتابخانه‌ها ۶۷ هزار نسخه کتاب قرار دارد و ۴ هزار و ۸۵ نفر نیز عضو کتابخانه‌ها هستند. همچنین در ۷ ماهه امسال ۲۴ هزار و ۳۷۵ نسخه کتاب به اعضا امانت داده شده است.

آنا محمد آقپور قابوس عضو حقیقی کتابخانه های عمومی گنبد کاووس

معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان نیز دراین جلسه گفت: امروز برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و ارتقای سرانه مطالعه که بسیار پایین است، همه افراد حقیقی و حقوقی بایستی تلاش نمایند.
نعمت دیلم افزود: اداره کتابخانه های عمومی گلستان در این ارتباط با ۳۰ اداره کل استان از جمله آموزش و پرورش برای اجرای طرح ماراتن کتاب ویژه دانش آموزان و کمیته امداد برای در اختیار گذاشتن فضای مناسب برای راه اندازی کتابخانه مشارکتی تفاهم نامه امضا کرده است.
وی اضافه کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزاری جشن های گلریزان کتاب در شهرها و محلات اقدام خوبی است تا شهروندان یا ادارات و نهادها کتاب های بلااستفاده خود را به کتابخانه های عمومی اهدا نمایند.

عبدالقدیر کریمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس اظهارداشت: میزان توجه شهرستان به حوزه کتاب و کتابخوانی باعث ارتقا شاخص‌های این حوزه خواهد بود..

وی افزود: ایجاد و احداث مجتمع فرهنگی و تربیتی یکی از خواسته‌های مهم و بحق شهرستان است. هیچ چیز به اندازه کتاب باعث افزایش سطح آگاهی، دانش و بینش فرد نخواهد شد.

آنا محمد آقپور قابوس عضو حقیقی کتابخانه های عمومی گنبد کاووس

آنا محمد آقپور قابوس در این جلسه به عنوان عضو حقیق انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گنبد کاووس از فرماندار ویژه گنبد کاووس حکم دریافت کرد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۵

۲۲ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40037

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک