سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان:

75 واحد تولیدی در بخش کشاورزی بر اثر سیل خسارت دیده استتورکمن نیوز: سومین جلسه کمیته حمایت از تولید و اشتغال قرارگاه ملی بازسازی و نوسازی مناطق سیل‎زده استان گلستان به ریاست مهندس حمیدی سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با اشاره به اینکه ۷۵ واحد تولیدی در بخش کشاورزی بر اثر سیل خسارت دیده‎اند، گفت: در سه واحد دامداری پنج نفر، در ۹ واحد پرورش طیور ۲۳ نفر، در ۱۵ واحد صنایع تبدیلی ۱۰۱ نفر، در ۴۸ واحد آبزی‎پروری ۵۵ نفر شغل خود را از دست داده‎اند در مجموع ۱۸۴ نفر در این بخش بیکار شدند.

محمد حمیدی اظهار کرد: در بخش صنعتی نیز ۲۵ واحد صنعتی و معدنی دچار خسارت شدند که از تعطیلی این واحدها ۴۸۶ نفر شغل خود را از دست داده‎اند.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان گفت: در بخش گردشگری نیز یک‌‎هزار و ۸۰۸ نفر در صنایع دستی که یک‎هزار و ۵۰۰ روستایی و ۳۰۸ نفر شهری بر اثر وقوع سیل شغل خود را از دست دادند که هم اکنون ۵۰۶ نفر بیکار هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون یک‎هزار و ۶۰۰ نفر کارگری که شغل خود را از دست داده به تامین‎اجتماعی برای دریافت بیمه بیکاری معرفی و در حال دریافت آن هستند.

مهندس حمیدی در این جلسه با تاکید بر نقش و اهمیت آمار درست در برنامه‎ریزی‎ها خاطرنشان کرد: دستگاه‎های اجرایی استان در خصوص ابعاد مختلف خسارات سیل باید آمار و داده‎های اطلاعاتی کاملی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای اشتغال از دست رفته دستگاه‎های اجرایی بخش‎های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و خدماتی باید اطلاعات درست و شفافی را با اعزام کارشناسان مطلع و کارآزموده تهیه و تا زمان ابلاغ بسته حمایتی دولت، راهکار و اقدامات لازم برای خروج از این وضعیت ارائه دهند.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان با بیان اینکه منتظر مصوبه هیات دولت برای جبران بخشی از خسارات به سیل‎زدگان هستیم، خاطرنشان کرد: دستگاه‎های اجرایی استان هر اقدامی که شرایط واحدهای تولیدی خسارت‎دیده را به قبل از وقوع سیل برگرداند را با جدیت دنبال کنند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۱

۱۳ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54559

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک