جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووسگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان گفت: با اقدامات انجام شده برای تامین انرژی بخش های مختلف از محل گاز طبیعی، هم اکنون حدود ۷۰ درصد انرژی مورد نیاز کشور و استان گلستان از گاز طبیعی تامین می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، محمدرحیم رحیمی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس افزود: با توجه به نقش پررنگ گاز طبیعی در تامین انرژی و تاسیسات فراوان آن در معابر شهری و روستایی، مقوله ایمنی در مصرف این منبع انرژی نیز بسیار اهمیت دارد که باید رعایت شود.
وی با بیان اینکه صنعت گاز دومین صنعت پرخطر در جهان پس از صنعت هسته ای محسوب می شود، بر اهمیت حفاظت از تاسیسات گازرسانی و ایمن بودن آنها تاکید کرد و گفت: پیش از انجام هرگونه حفاری در معابر شهری و روستایی بایستی هماهنگی لازم با ادارات گاز انجام شود.
رحیمی افزود: تنها در شهرستان گنبدکاووس ۱۸۰۰ کیلومتر تاسیسات گازرسانی وجود دارد که یک پنجم تاسیسات استان را شامل می شود و تامین ایمنی این تاسیسات و نیز استفاده درست و ایمن از گاز در منازل و سایر مکان ها با توجه به افزایش مصرف آن در فصل سرد سال بسیار اهمیت دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد روستاهای گلستان از نعمت گاز برخوردارند، به اقدامات انجام شده برای گازرسانی به روستاهای گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: هم اینک ۱۳۹ روستا از ۱۶۳ روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.
وی با بیان اینکه گازرسانی به پنج روستای دیگر در حال انجام بوده و تلاش می شود در دهه فجر امساب به بهره برداری برسد، خاطر نشان کرد: اقدامات و رایزنی های لازم برای گازرسانی به ۱۷ روستای دیگر این شهرستان که هزینه بالایی دارند، در حال انجام است و امیدواریم با انجام آن در سال آینده، تمامی روستاهای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شوند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۷

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38793

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک