در نوروز

Mohit Zist G 28E 300x200 - 682 گروه ازعرصه های منابع طبیعی گلستان حفاظت می کنندمحیط زیست-ترکمن نیوز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: ۶۸۲ گروه گشت و مراقبت ازعرصه های منابع طبیعی استان زیر نظر یگان حفاظت این اداره کل در تعطیلات نوروزی فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از ایرنا, ابوطالب قزلسفلو اظهار کرد: طرح نوروزی گشت و مراقبت با هدف ممانعت از فعالیت فرصت طلبان و سودجویان در تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی، شخم و شیار اراضی ملی، قطع درخت و پیشگیری از آتش سوزی عمدی اجرا می شود.
وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۷۳۰ نفر در قالب این گروه ها در مدت ۱۶ روز فعالیت به صورت مستمر اقدام به پایش عرصه های طبیعی استان خواهند کرد.
قزلسفلو؛ ازهم استانی ها و مسافران نوروزی خواست که در مراقبت از منابع طبیعی این مجموعه را یاری کنند و در صورت بروز هر گونه تخلف یا حادثه ای، موارد را به شماره ۱۵۰۴ گزارش کنند.
حوزه منابع طبیعی استان مرزی و شمالی گلستان افزون بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار اراضی ملی شامل ۴۵۲ هزار هکتار جنگل، ۸۶۲ هزار هکتار مرتع، ۲۶ هزار هکتار زمین های ساحلی و ۶۲ هزار هکتار موات و نیز اراضی بیابانی و یا در معرض آن است.
یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر در ۳۰ نقطه شهری و بیش از یکهزار روستای گلستان سکونت دارند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۴

۲۸ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

14040

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک