6 لاشه گوسفند غیرمجاز در بندرگز کشف شداخبار بندرگز– ترکمن نیوز- معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان گفت: ۶ لاشه گوسفند که در شرایط غیربهداشتی توسط خودروی سواری در محور بندرگز به گلوگاه حمل می شد، کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، دکتر محمد حسین مسلمی افزود: این لاشه ها بدون مهر و برچسب کشتارگاه بوده و مشخصا در مکان غیر بهداشتی و بدون نظارت دامپزشکی کشتار شده که مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی است.

وی افزود: در این راستا فرد متخلف جهت تعیین تکلیف به مراجع قضایی معرفی شده است.

مسلمی در ادامه گفت: با توجه به تشدید نظارت های بهداشتی در خصوص برخورد با کشتار غیربهداشتی در استان از ابتدای سال ۹۷ تاکنون مقدار ۱۲۱۶ کیلوگرم گوشت قرمز کشف و ضبط و با دستور مقام قضایی معدوم شده است.

معاون سلامت دامپزشکی استان گلستان خاطرنشان کرد: باتوجه به شروع فصل گرما و احتمال وقوع بیماری تب کریمه کنگو و گزارش تلفات انسانی در چند استان کشور به تمام شهروندان توصیه می شود جهت خرید گوشت قرمز به مراکز مجاز و قصابی های که تحت نظارت دامپزشکی هستند مراجعه و زمان خرید به مهر و برچسب الصاق شده به لاشه های کشتاری دقت داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر بهداشتی در این خصوص با تلفن ۱۵۱۲ تماس حاصل نمایند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: golestan.ivo.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۱

۱۶ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26642

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک