هزینه ازدواج 300x206 - 590 مددجوی گلستانی کمک هزینه ازدواج دریافت کردندتورکمن نیوز: مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: ۵۹۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان در سال جاری با دریافت کمک‌ هزینه ازدواج راهی خانه بخت شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اسکندر اسکندری با تأکید بر ضرورت رفع موانع سد راه ازدواج جوانان اظهار کرد: این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج نوعروسان، هدیه داماد و کمک‌هزینه ازدواج مجدد بانوان را به ۵۹۰ مددجوی تحت حمایت اعطاء کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: ۶۱۹۰ مددجوی گلستانی در شش‌ماهه نخست سال ۹۸ از راهنمایی و مشاوره فردی و همچنین مشاوره گروهی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فرزند پروری و عوامل مؤثر در تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.

اسکندری با توجه به مضرات و آسیب‌های اجتماعی تأخیر در ازدواج نسل جوان، خاطرنشان کرد: هدف از اهدای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد ترویج سنت‌های حسنه اسلامی است.

وی با توجه به مشکلات مادی و اقتصادی جوانان در راستای تشکیل خانواده تصریح کرد: نهادها و ارگان‌ها باید در شرایط حاضر، تدابیری در زمینهٔ ایجاد شرایط لازم برای تسهیل در امر ازدواج جوانان بیاندیشند و با اقدامات مناسب در رفع معضلات پیش روی ازدواج نسل جوان گام بردارند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عدم استطاعت مالی برخی خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه را یکی از موانع تأخیر در ازدواج نوعروسان برشمرد و یادآور شد: خیران می‌توانند با همراهی و مشارکت‌های خیرخواهانه خود با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند و تأمین لوازم موردنیاز زندگی آن‌ها، زوج‌های جوان را روانه خانه بخت کنند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۴

۲۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64590

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک