در نیمه اول تعطیلات نوروز 97

Behdasht 7F 300x209 - 53 هزار نفر در مراکز درمانی گلستان پذیرش شدندگلستان-ترکمن‌نیوز- رییس دانشگاه علوم پزشکی و مسوول کمیته بهداشت و سلامت ستاد دائمی خدمات سفر گلستان گفت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ششم فروردین ۹۷ تعداد ۵۳ هزار و ۲۸۰ نفر بیمار، مجروح یا مصدوم اعم از گردشگر و غیره در مراکز درمانی استان پذیرش شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، عبدالرضا فاضل اظهار داشت: از این تعداد ۴۷ هزار و ۹۱۶ نفر به صورت سرپایی مداوا و پنج هزار و ۳۶۴ نفر در بخش فوریتهای پزشکی و دیگر بخش‌ های مراکز درمانی استان گلستان بستری و تحت مداوا قرار گرفتند.
وی ابراز کرد: طی همین مدت و در اجرای طرح سلامت نوروزی؛ عوامل و نیروهای امدادی فوریتهای پزشکی ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ۹۰ دستگاه آمبولانس فعال و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در ۴۷ پایگاه و پنج ایستگاه سلامت جاده ‌ای ۲ هزار و ۴۷۶ مورد ماموریت پیش بیمارستانی را انجام دادند.
وی با بیان اینکه در این ماموریت ‌ها ۴۲۳ نفر مصدوم حوادث جاده ‌ای و ۲۸۵ نفر مجروح سوانح شهری به مراکز درمانی منتقل و تحت مداوا قرار گرفتند؛ گفت: میانگین رسیدن آمبولانس پس از اعلام کد اعزام در ماموریت های شهری کمتر از هشت دقیقه و در ماموریت ‌های جاده ‌ای کمتر از ۱۴ دقیقه ثبت شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنین گفت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ششم فروردین ۹۷ در مجموع ۲۰ هزار مورد بازرسی از مراکز مختلف عمومی سطح استان انجام و ۳۶۲ مرکز متخلف بهداشتی به مرجع قضایی معرفی و ۳۰ واحد متخلف پلمب شدند.
فاضل خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز ۹۷ مجموعا ۲۶۴ پزشک متخصص مقیم در ۱۶ بیمارستان دولتی استان گلستان به مردم و مسافران نوروزی خدمات ارایه می دهند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۸

۰۷ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14694

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک