مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان:

5 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی آرامگاه خالدنبی اختصاص می‌یابداخبار میراث فرهنگی- تورکمن نیوز:  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: برای ساماندهی آرامگاه خالدنبی در شهرستان کلاله پنج میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از تسنیم، ابراهیم کریمی اظهارداشت: برای سال‌های طولانی وضعیت آرامگاه و زیارتگاه خالدنبی دست نخورده باقی مانده بود تا اینکه توانستیم یک میلیارد تومان برای این مکان تاریخی و گردشگری هزینه کنیم.

وی گفت: متولی زیارتگاه خالدنبی با اوقاف و امورخیریه و مدیریت گورستان تاریخی آن برعهده میراث فرهنگی است. هرچند امکاناتی هم که تاکنون در این زیارتگاه ایجاد شده با اعتبارات گردشگری بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با یادآوری هزینه یک میلیارتومانی در خالدنبی گفت: این اعتبار صرف آسفالت جاده دسترسی، حصارکشی، خرید و نصب دوربین‌های حفاظتی و غیره شده است. همچنین در دومین سفر دولت به استان نیز مبلغ پنج میلیارد تومان برای ساماندهی این اثر تاریخی مصوب شد.

وی خاطرنشان کرد: جلسه‌های مستمر و متعددی با اوقاف و امورخیریه برگزار شده است تا بتوانیم نابه‌سامانی‌های موجود را مدیریت و برطرف کنیم.

کریمی در ادامه به ساخت چند موزه در استان اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه امکان نگهداری برخی آثار تاریخی در استان فراهم نیست، بسیاری از این آثار در موزه سایر استان‌ها از جمله موزه بابل، موزه ملی و غیره نگهداری می‌شود و بخشی هم در مخزن ما در حال خاک خورده است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد کسانی که در استان تصمیم‌گیر هستند حتی کاخ موزه و موزه باستان‌شناسی استان را ندیده‌اند، گفت: یکی از اهداف ما از احداث موزه‌های بزرگ در استان، بازگرداندان اشیای تاریخی به استان است. یکی از اهداف فعال‌سازی دوباره موزه باستان‌شناسی در استان بعد از پنج سال همین مسئله بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۳

۲۸ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55546

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک