daesh 25m 300x180 - 4 عضو داعش در استان «اخال» ترکمنستان دستگیر شدنداخبار ترکمنستان-ایتنانیور-  نیروهای امنیتی ترکمنستان در جنوب شرقی این کشور ۴ نفر را که مظنون به همکاری با گروه تروریستی داعش بودند در منطقه «کاکین» از استان «اخال» بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ذاکرنیوز، نیروهای امنیتی ترکمنستان در جنوب شرقی این کشور ۴ نفر را که مظنون به همکاری با گروه تروریستی داعش بودند در منطقه «کاکین» از استان «اخال» دستگیر کردند.

هر ۴ نفر از اتباع ترکمن بودند و از مناطق جنگی سوریه و عراق وارد مرزهای ترکمنستان شدند.

این ۴ نفر در ماه می از طریق افغانستان وارد قلمرو ترکمنستان شده و احتمالا از استان «هرات» در شمال افغانستان عبور کردند.

چندی پیش این افراد از طریق ترکیه وارد قلمرو عراق و سوریه می‌شوند و در جنگ‌های این مناطق به نفع داعش وارد عملیات می‌شوند و اکنون به تدریج وارد وطن خود می‌شوند.

هدف نهایی این ۴ نفر استان‌های «مرو» و «تجن» بوده است.

مرو تنها ۸۰-۷۰ کیلومتر با با منطقه مرزی «اخال» فاصله دارد و به گفته برخی منابع در ماه‌های گذشته تعداد شبه نظامیان داعش در استان مرو افزایش یافتند.

در این منطقه ستاد عملیاتی تشکیل شده و جلساتی با حضور فرماندهان و رهبران سازمان‌های اجرای قانون تشکیل می‌دهند تا بدون ایجاد وحشت در بین مردم این منطقه حضور خطر آفرین شبه نظامیان و چگونگی ورود آنان به این منطقه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

ضمن اینکه دستوراتی هم از «عشق آباد» صادر شده مبنی بر اینکه باید منطقه کاملا تحت نظر باشد.

هم چنین گزارش شده که هرات و «فاریاب» در مجاورت ترکمنستان محل اجتماع نیروهای طالبان و داعش است که اکثرا آنان از اتباع ترکمنستان و تاجیکستان می‌باشند.

شواهد نشان می‌دهد که در این مناطق عملیات تروریستی به سبک داعش انجام شده است.

بنابراین بر دوش رهبران آسیای مرکزی وظیفه مهمی نهاده شده مبنی بر اینکه با بازگشت شبه نظامیان این مناطق از سوریه و عراق کشور خود را به شدت تحت نظر داشته باشند زیرا در غیر این صورت منطقه دچار تنش و ناامنی خواهد شد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۳

۲۵ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5187

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک