گلستان,هفته دولت,وزیر آموزش و پرورش,افتتاح مدرسهگلستان-ترکمن نیوز-  با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز ۳۶ پروژه آموزشی استان گلستان ۱۸۷ کلاس درس با ۲۴هزار و ۳۹۸ مترمربع با افتتاح مدرسه مشارکتی روستای «قزاق محله» نومل گرگان برای دانش آموزان اتباع به بهره برداری رسید.
این وزارتخانه بطور همزمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ها در ۱۱ شهرستان استان ۳۹۵ میلیارد ریال از محل کمک نیکوکاران مدرسه ساز، اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

وی افزود: این مدرسه ۶ کلاسه با زیر بنای ۸۵۷ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ساخته شده است.
گوهری راد اضافه کرد: برای ساخت این پروژه آموزشی ۴۰۰میلیون تومان سهم خیر مدرسه ساز «فریدون مدنی»، ۵۰۰ میلیون تومان توسط کمیسار عالی سازمان ملل اتباع خارجی و ۳۰۰ میلیون تومان هم اعتبار نوسازی مدارس گلستان بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اضافه کرد: تفاهمنامه ساخت این مدرسه با خیر در تیرماه ۹۶ امضاء شده بود.

گوهری راد در ادامه از افتتاح ۳۶ پروژه آموزش و پرورش به صورت مجتمع در هفته دولت خبرداد و افزود: این پروژه ها شامل ۱۸۷ کلاس درس با زیربنای بیش از ۲۴ هزار و ۳۰۰ مترمربع و با هزینه ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ تومان از محل کمک های خیران، بودجه استانی و کمیساریای عالی افتتاح می شود.
همچنین در پایان مراسم تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و مجمع خیران مدرسه ساز برای ساخت مدرسه چهار کلاسه منعقد شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۷

۰۵ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33824

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک