رییس سازمان امور عشایر ایران:

Ostandari 26B 300x183 - 35 درصد صنایع دستی کشور را عشایر تولید می کنندگلستان-ترکمن نیوز- رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر ۱٫۸ درصد جمعیت ایران را تشکیل می دهند، اما ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، کرمعلی قندالی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار گلستان اظهار کرد: همچنین عشایر کشور ۲۵ درصد پروتئین مورد نیاز مردم کشور را تامین می کنند.
وی همچنین از اقدامات صورت گرفته در استان گلستان در حوزه عشایر قدر دانی کرد.
استاندار گلستان نیز گفت: تلاش ما رفع مشکلات و ارتقا سطح تولیدات عشایر در استان است.
سید مناف هاشمی با تاکید بر اهمیت تولیدات عشایراظهار کرد: مشکلات عشایر استان که در شمال و شرق ساکن هستند در حال بررسی بوده و در تلاش برای رفع آن هستیم.
وی افزود: گلستان ۲۱ هزار نفر عشایر کرد و ترکمن را میزبانی می کند و یکی از استان‌های مطرح در موضوعات عشایری کشور است.
هاشمی اضافه کرد: از ۱۵۹ هزار تن گوشت قرمز تولیدی عشایر بیش از ۴ هزار تن سهم گلستان است و نیز قریب به ۵ هزار تن تولیدات لبنیات و شیر عشایر استان است.
وی یادآور شد: طی سال ۹۶ و در ۵ ماهه اخیر حدود ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای عشایر استان جذب شده است و بنا بر وعده رییس سازمان امور عشایر ایران گلستان می تواند منابعی را که دیگر استانها موفق به جذب آن نشده اند، به خود اختصاص دهد.
استاندار گلستان اظهار کرد: مدیریت استان بر اساس بازدیدهای صورت گرفته به مشکلات عشایر در زمینه تملک، آب و راه واقف است و تلاش داریم مشکلات آنها را مرتفع سازیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۸

۲۶ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11881

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک