30 مرکز خرید تضمینی کلزا در گلستان فعال میشودکشاورزی – ترکمن نیوز- رییس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: در آستانه برداشت دانه روغنی کلزا از اراضی زیر کشت ، ۳۰ مرکز خرید تضمینی این محصول در شهرستانهای استان فعال می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران علی موسی خانی اظهار کرد: برای آسان سازی تحویل کلزا از سوی کشاورزان استان امکان افزایش مراکز خرید تضمینی تا ۴۰ مرکز نیز وجود دارد.
وی  در ادامه گفت: عملیات خرید تضمینی کلزا از کشاورزان گلستان همزمان با برداشت این محصول از میانه های اردیبهشت آغاز خواهد شد.
به گفته وی ، با توجه به سطح زیر کشت ۶۰ هزار هکتار کلزا در استان پیش بینی می شود امسال بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تن محصول در گلستان خرید تضمینی می شود.
طبق گزارش ستاد برداشت محصول های پائیزه جهادکشاورزی گلستان، در سال زراعی ۹۶ – ۹۵ سطح قابل برداشت کلزا در استان ۲۵ هزار و ۷۱۲ هکتار بود که ۵۰ هزار و ۱۴۸ تن محصول توسط ۲۰ مرکز فعال خرید تضمینی شد.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور با دارا بودن ۶۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی از قطب های تولید غلات و دانه های روغنی از جمله کلزا به شمار می رود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

لینک عضویت در کانال تلگرام ایتنا نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۳

۲۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

16291

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک