معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:

29 آبان،چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا برگزار خواهد شداخبار آق قلا – ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از برگزاری چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان آق قلا با محوریت هماهنگی برگزاری چهارمین اجلاس استانی نماز،به ریاست “محمود ربیعی” معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور “قاسم محمدی” رئیس ستاد اقامه نماز استان، “حاج عبدالحی آخوندمیرزاعلی” مشاور استاندار در امور اهل سنت و امام جمعه شهر آق قلا، “حجت الاسلام محمد شیخی” امام جمعه شهر انبار الوم بخش وشمگیر، “امانگلدی ضمیر”  فرماندار،اعضای شورای تامین و مدیران ادارات،نهادها و دستگاههای اجرایی عضو این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

محمود ربیعی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک کرامت،پایه و اساس حکومت اسلامی را مبانی دینی و قرآنی عنوان کرد که امام راحل،مقام معظم رهبری و روحانیت،مدیریت و سکاندار نظام را عهده دار می باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از برگزاری چهارمین اجلاسیه استانی نماز در شهرستان آق قلا خبر داد و بر کیفیت بخشی،بانشاط برگزار شدن همراه با معنویت این مراسم تاکید کرد.

ربیعی برگزاری اجلاسیه استانی نماز همزمان با ۱۲ ربیع الاول(میلاد پیامبر گرامی اسلام)و آغاز هفته وحدت را به فال نیک گرفت و هدف از برگزاری آن در شهرستان وحدت بخش آق قلا را تقویت فرهنگ نماز و نماز خوانی در آحاد مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان قلمداد کرد.

امانگلدی ضمیر نیز در این جلسه وجود ۲۳۶ باب مسجد در شهرستان آق قلا را آمار بسیار مطلوبی در برپائی نماز جماعت و تدین بالای مردم منطقه به آموزه های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی دانست و افزود:در شهرهای آق قلا و انبار الوم ۷۲ مسجد وجود دارد که از این تعداد، ۶۹ مسجد اهل سنت و ۳ مسجداهل تشیع،نماز جماعت را برپا میکنند.۱۶۴ مسجد در روستاهای بخش مرکزی و وشمگیر شهرستان آق قلا وجود دارد که ۱۴۵ مسجداهل سنت و ۱۹ مسجد اهل تشیع می باشد.

وی تعداد حوزه های علمیه در شهرستان آق قلا را ۱۹ حوزه عنوان کرد و از تشکیل ستاد اوقات فراغت و تعامل آن با مکتبخانه ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بین نوجوانان و جوانان خبر داد.

ضمیر گریزی به برگزاری یادواره شهدای اهل سنت اجلاسیه ۴ هزار شهید استان در شهرستان آق قلا داشت و حضور بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این مراسم را از تجارب ارزنده شهرستان در برگزاری مراسمات ملی و استانی دانست و از آمادگی کامل مجموعه دستگاههای اجرایی و ائمه جمعه و جماعات در برگزاری هرچه باشکوه تر چهارمین اجلاسیه استانی نماز در این شهرستان خبر داد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : golestanp.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۰

۲۷ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28132

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک