280 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد سه هزار شغل درگلستاناشتغال و تعاون- ترکمن نیوز- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به تعهد ایجاد ۳۰ هزار شغل تا پایان سال جاری از سوی دستگاههای اجرایی استان اشاره کرد و گفت: تاکنون زمینه ۶ هزار نفر آن فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سعید مازندرانی در کارگروه اشتغال گنبدکاووس با یادآوری طرح های اشتغال زای شهرستان ها در بانک ها افزود: از ایتدای سال جاری تاکنون در حوزه اشتغال روستایی گلستان ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و ۹۵۰ میلیارد ریال دیگر در مرحله پرداخت بانک قرار دارد.
وی اظهار داشت: بزودی یک هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات از منابع ملی به طرح های اشتغالزای استان گلستان که دو طرح بزرگ آن با اشتغالزایی ۸۰۰ نفری در شهرستان گنبدکاووس قرار دارد، اختصاص می یابد.
مازندرانی اضافه کرد: در حوزه مشاغل خانگی پارسال ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در گلستان جذب شد و امسال نیز ۲۸۰ میلیارد ریال سهمیه برای این بخش به منظور ایجاد سه هزار شغل پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه گلستان دومین استان از حیث جمعیت روستایی در کشور است، تصریح کرد: ظرفیت های خوب گردشگری، بوم گردی، صنایع دستی، پرورش شتر، حوزه ورزش و سلامت و درمان در استان وجود دارد که می توان از تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی شده برای رونق آن و جهش اشتغال استفاده کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با یادآوری ایجاد ۲۰ هزار شغل طی سال گذشته در گلستان گفت: شمار زیادی از این شغل ها در سامانه رصد ثبت شده و قابل راستی آزمایی است اما بخشی از مشاغل نیز فصلی بوده که باید به آن توجه شود.
مازندرانی افزود: پارسال ۱۰ هزار بیمه شده جدید درحوزه مشاغل ایجاد شده گلستان داشتیم که نشان از پایداری شغل ها دارد.
وی از مسئولان کارگروه اشتغال گنبدکاووس نیز درخواست کرد، پیگیر پرونده ها در بانک ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی باشند.
نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه ایجاد اشتغال و توجه به رفع مشکلات اقتصادی مردم از مهمترین اولویت های دولت و مجلس است، گفت: مدیران برای تحقق این اولویت ها و بر اساس ظرفیت های موجود داخلی کار جهادی انجام دهند.
قرجه طیار با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزا از ادارات و نهادهای گلستان و گنبدکاووس نیز درخواست کرد در صدور مجوزها برای طرح های اشتغالزای بخش خصوصی همکاری بیشتری کنند.
در این جلسه مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشتند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۲

۲۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32108

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک